Последни публикации

Общи приказки / Re: Да сменя ли FF 2009 г. 2.0...
Последна публикация ivchotr - Днес в 10:33:47
Te и за "маслените" ремъци са се усетили, както се разбра, и са започнали да ги оправят един по един в новите модели. Ама ние нали сме по-разбирачи от конструкторите във Форд :D
Последна публикация KoCMoHaBTa - Днес в 01:44:27
Цитат на: saggy в 09 Април 2024 10:06:04То вече новите бензинови коли също имат ДПФ, но се каза GPF (gasoline particular filter). Един познат се изненада неприятно с 2-3 годишен Пасат, като разбра за филтъра.

Единствената причина да си взема бензин беше защото колата се кара 90% градско което е основната причина за задръстването на DPF-ите.
Та и аз първоначално бях изненадан като разбрах че вече и на бензините слагат филтър за твърди частици, но като проучих, разбрах че няма проблемите като на DPF-a.
Тъй като твърдите частици от бензина са в пъти по-малко от тези на дизела и поради факта че на бензина не му липсва температура - GPF-a е изцяло пасивен от към регенерация. Дори самата регенерация се случва основно когато колата се кара на принудителен празен ход и ниски обороти защото когато даваш газ - не му стига кислород за изгарянето на прахта.
Така че не се шашкайте от GPF-ите - за 4 години, проблеми 0.
Ся, вярно че на 1.0 EcoBoost-а на MK4, имаше в началото софтуерен бъг в изчисляването на това дали е задръстен филтъра, но го оправиха със софтуерен ъпдейт относително рано.
Последна публикация saggy - Вчера в 22:59:13
Еее, и Точката ли се включи?
Пичове, не сте ли разбрали, щом е тема за Фокус 3 с Екобуст се настървяваме като акула на кръв.
Последна публикация ivchotr - Вчера в 22:58:36
Не бягай (tooth)
Последна публикация To4kata - Вчера в 22:54:01
Ееее, не бях влизал тук дълго време.Гледам, нищо не се е променило. Пичове сте! Жоро, подържай огъня! Април, карай си колата!
Последна публикация ivchotr - Вчера в 20:56:45
Я да задам един въпрос към колегата Pyrhel.

Преди време пускаше снимки на докарани на "територията" (според Жоро, щото за мен е Татковина и Родина, ама определенията за нея са пак според специфичните особености на населението ѝ) автомобили на по 2 - 3 - 4 години и с пробег от по 250 000 - 300 000 км. По мои спомени не съм попадал на модел със 100 или повече конски сили и двигател екобууст на Форд. Та въпросът ми е - имало ли е такива попадения или не?
Последна публикация Жоро Петков - Вчера в 15:50:34
Цитат на: Pyrhel в Вчера в 14:27:04Защо трябва да се убеждавате кой се е прецакал?
особености на населението на територията
Последна публикация ivchotr - Вчера в 14:33:00
Така, де. Няма нищо лошо да се карат нови коли, които няма да създават ядове. И такива, чиято поддръжка е лесна и евтина. Коли, които създават ядове и са със скъпа и сложна поддръжка, си губят смисъла. Освен, ако човек не е мазохист.
Последна публикация Pyrhel - Вчера в 14:27:04
Защо трябва да се убеждавате кой се е прецакал? Всеки си е взел решението според информацията, нуждите и възможностите, които е имал към момента.

Аз пък смятам, че всяка по-нова кола е по-хубава от стара, когато няма да ти създава ядове по пътищата.
Също и че новите коли са достатъчно здрави, стига да ги поддържаш правилно.
А поне за мен мисълта какво би станало с двигателя 18 години и 580 000 км по-късно е неправилна.
Дай да караме Москвичите от 72ра, щото не им се разтягала веригата?
Последна публикация ivchotr - Вчера в 14:05:49
Чак пък преебал... Ще се е прецакал, ако не може да го разтика след като осъзнае какво е направил :D