Искам да съм Англичанин

Започната от lordextra, 26 Февруари 2014 21:57:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

lordextra

И така карам кола на газ нормите са ми над EURO 7 и к'во от това: заплата 250 евро, данък 15 евро / пу-пу/ и  накрая попадам на това видео Fifth Gear LPG AutoGas и так к'во газта 0.75 лири , а пък за заплатите какво да кажем. Б'ах мама'му.
Не е скъп Бензина, Заплатите са НИСКИ. "Бяло, червено, зелено"- цитат на 3-те Б-та за знамето на България.


amplified


Pyrhel

Цитат на: amplified в 27 Февруари 2014 00:21:06
Билетът е около 100-150 лева :)

Ако се отиде на газ няма ли да е по-евтино?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

ама той иска да е англичанин ,не българин в Англия :)

moni74

Ако аз бях англичанин със средни за страната доходи,  щях да карам V6 минимум, бензин задължително :)


----------------------------

petermitkov

Вярвай ми няма да караш заради Co емисиите на такъв двигател и последващия от това данък който ще е да кажем от порядъка на 1200-2000 паунда.
sapienti sat

escobar

Повечето англичани са големи сбърканяци. Да не говорим, че от може би най-великите в автомобилостроенето сега са много назад от Япония, САЩ и Германия.

moni74

На колата в подписа ми данъка в Бургас е 909лв.


----------------------------

hotblooded

Цитат на: moni74 в 27 Февруари 2014 10:28:42
На колата в подписа ми данъка в Бургас е 909лв.
Ще е 909 докато е в графата от 0 до 5 год. после ще падне на половина.... в "белите държави" е обратно...

Pyrhel

Ааа, пепел ти на поста, сиерата иначе нямаше да има 12 лева данък, а е по-голяма от мене с няколко години :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


hotblooded

Цитат на: Pyrhel в 27 Февруари 2014 11:22:43
Ааа, пепел ти на поста, сиерата иначе нямаше да има 12 лева данък, а е по-голяма от мене с няколко години :))
Твърде далече сме от "бяла държава" и няма тенденция да станем такава :)

escobar

Ама какви сме расисти - само като се замислиш над репликите "като бял човек" и "бяла държава" :)

dimkaraganchev

Щом и там минават на LPG, работата не е на добре. :))
П.П. Интересно, те не знаят ли, че пропан-бутанът замърсява здраво атмосферата?! (rofl)

Alexi

Цитат на: moni74 в 27 Февруари 2014 08:22:57
Ако аз бях англичанин със средни за страната доходи,  щях да карам V6 минимум, бензин задължително :)
на гас :)

moni74

Не, за 21г с книжка не съм имал нито една кола на газ. Просто не съм привърженик и това е, трудно мога да се навия да си купя такава кола. Ако ще е на бензин, ще е на бензин. Иначе ще си търкалям нафтовите печки :)
Много съм мераклия на един стар Мустанг или Понтиак, нещо 500+ магаренца. Но едва ли ще имам такъв през този живот :)
Между другото, в Бургас се кара един син Додж с Хеми мотор, на ПБ :)


----------------------------

hotblooded

Цитат на: dimkaraganchev в 27 Февруари 2014 17:05:57
Щом и там минават на LPG, работата не е на добре. :))
П.П. Интересно, те не знаят ли, че пропан-бутанът замърсява здраво атмосферата?! (rofl)
И колко коли на LPG или метан има в Англия? Колко газ станции има?...  Брей да му се невиди - уж хубаво, ама пусто малко го ползват. Ще да е нещо като Ферари-то на горивата тая газчица... 

escobar

В Лондон, за да използваш кола трябва да си баровец. Там се бръмчи с колела мощно.

Alexi

мда там ако се явиш по центъра с кола дето е евро 2 по талон може да те арестуват ( нищо че според теб е евро 7 ) :)

amplified

А някой от писалите живял ли е въобще поне в UK? :)

dimkaraganchev

Цитат на: hotblooded в 27 Февруари 2014 17:40:41
И колко коли на LPG или метан има в Англия? Колко газ станции има?...  Брей да му се невиди - уж хубаво, ама пусто малко го ползват. Ще да е нещо като Ферари-то на горивата тая газчица...
(rofl)


martin1977

Цитат на: amplified в 28 Февруари 2014 00:07:42
А някой от писалите живял ли е въобще поне в UK? :)

Обзалагам се, че 99% от "компетентните" в тази тема не само че не са живели в Англия, ами не са и стъпвали там, повечето от тях дори не са излизали от България. Аз си карам на газ и винаги ще си карам на газ. Причините за това са много. И да ви светна - в Англия има газ и немалко карат на газ, но причината повечето да са на бензин чисто и просто е средната месечна заплата. Ако и тук взимахме колкото тях, и тук по-малко хора биха слагали бутилки, изпарители и др. А това, че газта е по-вредна от бензина за околната среда, съсипвала двигателя и др. подобни са митове и отживелици .... а по-разумните дори знаят че е точно обратното.

Dmitarcho

Първо да кажа, че не съм си излизал от България /Румъния и Гърция не ги броя/. Брат ми живее вече 8-ма година в Дъблин, Ирландия, когато го питах защо не си е взел кола:"Няма смисъл от автомобил там, живея на центъра, метрото ми е близо, с него мога да отида на всякъде. За да имаш кола там /Дъблин/ е много скъпо, данъци-манъци" В "белите държави" транспорта им е уреден, както и в София /доколкото съм чувал от познати, Метрото е супер удобно - стига да минава покрай жилището ти. Тук манталитета ни е друг - да си купим скъпа,нова и лъскава кола, после да си купуваме гуми втора употреба - но е важно да сме с лъскавата кола. ДА киснем по задръствания и тем подобни глупости. Бяхме го дъвкали това в друга тема.
Само да вметна, че брат ми не е отишъл да печели пари и да се върне тук да ги харчи тук.
Ръца Пръца

hotblooded

  "Развита и богата държава не е тази в която и най-бедния има кола, а тази в която и богатите ползват обществения транспорт" - можете да проверите кой го е казал...
  Гледаме заплатите на западняците, гледаме колите им, пенсиите им - добре, но защо смятаме че това пада от небето? Хората не се чудят как да прее6ът държавата и държавата не се чуди как да ги прее6е - при нас е точно обратното.  Първата половина от живота си се чудим как да прее6ем системата, после тя си го връща.

Dmitarcho

В Англия доста Англичани до сега са живели само на помощи - защото така е било игодно /може би става въпрос за хора с ниско образования и без квалификация/, но е факт, че Държавата сега се е усетила, че повече така не бива, и се опитва да прави промени в законите си, за да накара тази не малка част от народа да се хване да работи.
За всичко сме си виновни ние, Иво, простия народ, който избира кой да влезне в парламента. Жалко е, че колко месеца вече има протести в столицата ... уния вътре в парламента си го местят от единия крачол в другия ...

Изместваме се от темата вече ;) Аз не искам да съм англичанин. Искам да си живея в Българията ... но да взимам нормална заплата, медицинските услуги да ми нормални, да знам защо си плащам данъците, като влезна в магазина да не поглеждам първо етикета с цената... и такива ти ми битовизми. Искам д съм част от Европата ... но с тея тапанари които са в парламента ... няма да стане това скоро ;(
Ръца Пръца

martin1977

Поздравления за последните 3 мнения в тази тема!!! Аз съм критик, но тези момчета с тези изказвания ме накараха да се съглася с тях на 100% - нещо което не ми се е случвало напоследък  :-[

moni74

Цитат на: martin1977 в 28 Февруари 2014 01:14:52
Обзалагам се, че 99% от "компетентните" в тази тема не само че не са живели в Англия, ами не са и стъпвали там, повечето от тях дори не са излизали от България. Аз си карам на газ и винаги ще си карам на газ. Причините за това са много. И да ви светна - в Англия има газ и немалко карат на газ, но причината повечето да са на бензин чисто и просто е средната месечна заплата. Ако и тук взимахме колкото тях, и тук по-малко хора биха слагали бутилки, изпарители и др. А това, че газта е по-вредна от бензина за околната среда, съсипвала двигателя и др. подобни са митове и отживелици .... а по-разумните дори знаят че е точно обратното.

Колега, причината е само една - ИЗЛИЗА ТИ ПО-ЕВТИНО! Няма какво да се лъжем, ако получаваш 10 бона на месец, ще си караш на бензин, повярвай ми. И няма да си купиш нова кола от магазин, за да и сложиш газово.


----------------------------

dimkaraganchev

А тези, с дизелите, при такава заплата какво ли ще карат?

Alexi

дизел .. кръстника кара дизел за 135 000 лв .. заплатата му е там някъде около споменатата :)

dimkaraganchev

Така си и мислих. Значи и тази заплата е малка за някои.

Alexi

ама той не е избрал дизела за икономия .. просто се кефи на 700 нютона и да си кара на 160 с 1800 оборота .. бензина може само да му диша прахта :))