Ford Mondeo mk3 2.2 TDCI

Започната от ForeverFord, 01 Март 2019 22:18:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ForeverFord

Здравейте,
Напоследък сме доста тихи, поради простата причина, че нямаме  много свободно време.
Тъй като семейството ни се разрастна, решихме да по-търсим по-голям автомобил.
Гледахме Форд, Шкода и други марки, но вкрайна сметка не изневерихме на марката, за сметка на това обаче изневерихме на двигателя.
От 7 Форда, който сме имали в родата, това е първи дизелов. Надяваме се с избора си да не съжаляваме, но това времето ще го покаже.

Ето инфо и за въпросното дизелово Мондео
Извинявам се че е малко мръсна
2005 година.
2.2 TDCI
Има достаааа екстри, като по-рядко срещаните са подгрев на задните седалки.
Колата е с фабрично затъмнени задни стъкла, както излиза и по ВИН проверката.


Като цяло сме доволни, минахме с нея 400-500 км и всичко е окей за сега. Има тук-таме какво да се пипне, ама с времето.
Най-странно ми  как по инерция на 6-та по баир на долу, изстива  ??? буквално ако баира е голям, може стрелката да падне до 60 градуса, че и надолу. Вярно, няма кора под двигателя ама....
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)


Alexi

ехее ,честито .. да не са ти вдигнали заплатата :)) щом изстива в това време почни с малкия термостат .. ако не се оправи - и големия .. чакам евент да почерпиш ся :)

ForeverFord

Благодаря Алекси,
Като се съберем ще почерпим.

Това с изстиването стана миналата събота (22.02.2019) в Ришкия проход. Мисля, че беше около минус 5 градуса.
Писах си с няколко човека и четох темата на Мишо (ако не се лъжа), където имаше същия "проблем"  и до колкото разбирам просто си е така.
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Alexi

а ,при -5 няма оправия изстива си .. от модела е :)

varby

Хубава машинка с много екстри.Браво колега! Сложи нещо под детското столче за да предпазиш кожата.

Мишо

Честитка и от мен, същата като моята е. Голяма и удобна кола с всичките му глезотии и як мотор  ^-^. Едно питане, това под копчетата за подгрев на задните седалки, извод за запалка/зарядно ли е ? Аз само нямам копче за отваряне на багажника до ESP-то ( не знам защо  (tooth) ) и въпросния извод. А иначе за изстиването човече нямам какво да ти кажа повече, щом си чел моята тема. Аз лично съм се отказал на 90% от търсене на решение  (tooth). Само охладителя на маслото не съм сменил ( все още ).

ForeverFord

#6
Цитат на: varby в 01 Март 2019 23:42:28
Хубава машинка с много екстри.Браво колега! Сложи нещо под детското столче за да предпазиш кожата.

Благодаря за Съвета,  ще сложа нещо под кожата.


Цитат на: Мишо в 02 Март 2019 00:15:21
Честитка и от мен, същата като моята е. Голяма и удобна кола с всичките му глезотии и як мотор  ^-^. Едно питане, това под копчетата за подгрев на задните седалки, извод за запалка/зарядно ли е ? Аз само нямам копче за отваряне на багажника до ESP-то ( не знам защо  (tooth) ) и въпросния извод. А иначе за изстиването човече нямам какво да ти кажа повече, щом си чел моята тема. Аз лично съм се отказал на 90% от търсене на решение  (tooth). Само охладителя на маслото не съм сменил ( все още ).

Благодаря Мишо.
Под копчето за нагряване на задните седалки е запалка/зарядно, както си забелязал.
За изстиването ясно,  свикнах с мисълта, че ще е така
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Snuupy

Страхотен екземпляр ! Да си го караш дълго и безварийно. А двигателя, това е най-хубавото нещо в цялата кола !

Ина Тодорова

Цункали се два Фокуса и станало Мондео (rofl) (rofl)

Mondeicho

Супер изглежда количката ::)
Честито и много безаварийно шофиране. Задните седалки са само с подгрев, нямат обдухване (леко уточнение за протокола  (rofl) )). Повече ли ти допада ускорението и поведението от бензиновите?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


exclusiveremix

Честито за количката.Много км да и навъртиш безаварийни.
Въобще някой знае ли дали съществуват подобни Мондеота с повече екстри и какви са те ?
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

VENTCI

Хубава машина с точния мотор. Честита да ви е - скоро среща ще оформим 8)
Мой познат скоро се сдоби с много читав Фокус - ще опитам да го привлека към групата ^-^

ForeverFord

Благодаря на всички!

Цитат на: Mondeicho в 02 Март 2019 18:28:59
Супер изглежда количката ::)
Честито и много безаварийно шофиране. Задните седалки са само с подгрев, нямат обдухване (леко уточнение за протокола  (rofl) )). Повече ли ти допада ускорението и поведението от бензиновите?

По принцип е страхотен за извън града-приятно дърпа, тих и удобен. Като цяло  в поведението не откривам разлики.

Цитат на: exclusiveremix в 02 Март 2019 19:26:51
Честито за количката.Много км да и навъртиш безаварийни.
Въобще някой знае ли дали съществуват подобни Мондеота с повече екстри и какви са те ?

Има, има така наречената Family Entertainment System,която позволяна на пасажерите отзад да са независими с музиката от това което централното устройство ще възпроизвежда. И също така има в подглавцитите екрани.

Факт, че по ВИН мондето трябва да има, ама уви нещо липсва.
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

hotblooded

Екраните в подглавника и втората аудио система имат добра цена на втора ръка и джамбазите се възползват....

jo_jo

да, мяркал съм ги из ибей по-скъпи от колкото два таблета секънд хенд. Аз все още търкалям един нексус 2012, който за детски е идеален.

Mondeicho

То не си заслужава много пари за едни дисплеи, иначе ако си го има е приятна екстра за децата особено. Но вече си трябва интернет...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

ForeverFord

От днес колата вече е с парктроник.
Дисплея на парктроник е над огледалото за задно виждане.
Времето ще покаже дали е добър парктроника.
Днес купих и нови стелки,  че старите бяха леш.
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

ForeverFord

Неделя си поиграх малко да освежа 4-те спирачни апарати.
Доволни сме от резултата. ^-^ ^-^

Една снимка и с двете мондеота.
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)