C-Max 1.6 TDCi (B.Stoilov)

Започната от B.Stoilov, 14 Ноември 2013 13:19:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

B.Stoilov

Ами дойде времето да ви представя новата си кола - Ford C-Max, ноември 2008 facelift, 1.6 TDCi 110hp.
Снимчици:
























Засега са сложени нови зимни гуми, диоди в габаритите, в плафоните на номерата, в плафоните в купето, затъмнени са оригинално задните стъкла на 80%. Купих радио Сони, което май няма да стане тъй като е от Фокус и е само облата част, а не правоъгълното радио заедно с пластмасата. Колата ще е в мен до 2 седмици, тъй като в момента е във МП за цялостно пребоядисване, за което чакаме отговор от Алианц, тъй като има 9 от 12 компонента за пребоядисване (малки поражения от паркинги). Днес се сменят масла и филтри, като чакам да дойде и K&N-а. Предстои монтирането на блутута от Фиестата и радар-детектора. Сензорите за гумите ще са на летите джанти, които ще купувам на пролет.


mike28

 Още един С-мах! Ами честито и много безаварийни ти пожелавам!
Задните стъкла да не са с ръчки?

ihovahi

Много радва. Със здраве да си я карате  8)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


hotblooded

  Хубава колица! Че и с климатроник... Честито и много,и дълго да се слушате!    От тук нататък - пак имаш поле за изява с доработките (имаш и тренинг от фиестата)!

Dmitarcho

Честито !!! Много безаварийни ;) От Фиеста на тоя параход :) Браво Браво ;)
Ръца Пръца

LLCooL

Айде честито и от мен . Много много безаварийни ти пожелавам  (thup) (race)

Alexander

Супер е! Честито и много безаварийни!
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

G_o_c_e_v

Честитка, нека "максовете" да се увеличават.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Nebhotep

Честито и от мен! Ще усетиш веднага разликата с Фиестата в полза естествено на Макс-а и няма да ти се качва отново на лагерна количка... (rofl)
И аз като тебе направих голям скок, от Ескорт на S-max...
Само приятни емоции с новия член на отбора...!


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

ForeverFord

Честитоо,много безаварийни и само да се слушате  ^-^ ^-^
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)


divxstore

Честито, намерил си е много добър стопанин!

pAbLo

Честито 8)
И тази да си я направиш по твой вкус ^-^
С радиото има решение,но няма да ти хареса >:(
Сменяш цялата пластмаса държаща касетофона и лайстната отпред - инфо - някъде из дневника май съм снимал как изглежда
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

Bobi

Честито и от мен! Пожелавам ти много безаварийни и хубави моменти с колата.

Ако цветът ти е Verdigris, имаш подарък един touch up (боя) комплект от мен.

B.Stoilov

За съжаление цветът се води Avalon ;d

Bobi

Нищо, подобен е. Ще ти го дам да си мажеш точките от камъчетата. Няма да личи според мен :)

Alexi

Цитат на: Nebhotep в 14 Ноември 2013 16:23:48
Честито и от мен! Ще усетиш веднага разликата с Фиестата в полза естествено на Макс-а и няма да ти се качва отново на лагерна количка... (rofl)
И аз като тебе направих голям скок, от Ескорт на S-max...
Само приятни емоции с новия член на отбора...!
то твоето беше скок в хиперпространството :)

opex

Много добър избор. Нямам търпение да я видя :) С-мах и без това много повече ми харесва като визия от S-мах. Само безаварийни километри с нея!
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

B.Stoilov

Здравейте коУеги,

Някои неща покрай C-Max-а, които се случиха последната седмица.

Първо тъй като старата топка беше олюпена, а кожата около нея беше извадена и разкъсана, ги смених с черни оригинални фордовски. Топката не се отвива от кожата, вървят заедно. Комплектът - топката кожата + рамката около тях -240лв. от МП  :'( :'( Но няма начин.



Следва монтирането на блутута от Фиестата.





Реших, че вратите са малко "голи", и сложихме в дръжките приятна червена светлина, която съвпада с тази от таблото. Мисля че стана супер.





Инсталирахме и фабричен парктроник от Форд. Този е без дисплей, само звук.  Сменени са и корите долу под двигателя и радиатора. Сменен е заден десен стоп (беше пукнат). Инсталирахме и диодни светлини в краката. На 10ти колата влиза за цялостното пребоядисване, за което чакахме отговор.

ihovahi

#18
Цитат на: B.Stoilov в 28 Ноември 2013 22:01:05
Здравейте коУеги,

Някои неща покрай C-Max-а, които се случиха последната седмица.

Първо тъй като старата топка беше олюпена, а кожата около нея беше извадена и разкъсана, ги смених с черни оригинални фордовски. Топката не се отвива от кожата, вървят заедно. Комплектът - топката кожата + рамката около тях -240лв. от МП  :'( :'( Но няма начин.


Как ти се дават толкова пари за такова нещо незнам  :-X

Защо не потърси в ибей-я?!

Иначе се грижиш много за колата - случила е на собственик.  (fri)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


Bobi

#19
Васко, аз на него спрях да му пращам линкове от ибей. Явно на колегата евтините неща му се струват съмнителни. Тази топка в Англия никой не я "уважава" и я продават за по 5 паунда. Предполагам парктроника е като моя, колко даде за него?


ihovahi

Младеж Стоилов, вслушвай се в съветите на колегите, недей да пилееш излишни пари. Колата ти е супер, и пак ще кажа - случила е на собственик. Това, че дадено нещо е от Англия и че е на достъпна за нас цена, не означава, че не струва (моята топка я смених с такава, спечелена на търг за смешни стотинки в ибей-я). Каквото ти потрябва търси там - рано или късно излиза на идеална цена.

(fri) (fri) (fri)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


hotblooded

 A от Англия съм си доставил чарковете за темпомата, плафон за задния ред седалки (че оригинално нямам), клапан за EGR-a - на нищожни цени спрямо МП и родните магазини за части. Клапана за EGR-a никой освен МП не го доставяше в България, МП искаха 820 лв, - от Англия дойде за 390... еърбег с бутони за темпомат - от Англия 60 лв, заедно с на практика нов волан, в МП - 285лв, само еърбег-а. И това си е на редовни цени, а не дебнато по търгове. Така че, колега - избора е твои. Има неща които са по-изгодни от МП - ако ги имат налични, и като сложиш и гаранцията и отстъпката (трябва да са ти дали 20% отстъпка от труд и части поне за първата година)- за някои неща си струва да се замислиш, особено ако си на зор.
В момента искам/неискам - ще си поръчам един тас от МП - защото и в Англия са на същата цена... 

G_o_c_e_v

Нещо ново покрай колата?
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

B.Stoilov

ДА! До края на седмицата е в МП за цялостно пребоядисване :)

B.Stoilov


opex

Станала е светулка :)
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

B.Stoilov

#26


Без кола до след нова година. От удара изтече течността на сервото, калника се "измести", счупен халоген и т.н, като цяло тъпа история :@

Alexi

не я ли изкара оня ден от боя ? баси каръщината ..

B.Stoilov

Равносметка:
поръчани части на стойност 3254лв. по каско. Кола - края на другата седмица (евентуално)

ffmk1l

Много пари, това да не са по цени на Мото-Пфое?  (rofl)
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...