Репутации и благодарности?

Започната от Pyrhel, 30 Май 2012 02:18:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Няколко човека ме попитаха каква е тая репутация, а няколко дни по-късно се появява и нова функция за благодарене към пост. :) Забавих се с темата умишлено, защото първо се пусна това с репутацията и след няколко дни "Благодаря"-то.

Репутацията е оценката на участието на човека, а "Благодаря"-то предполагам е ясно - ако човек отговори на ваш проблем, написал е пост, с който е в помощ или просто по някакъв начин е помогнал - едно цъкване на линка "Благодаря" е достатъчен :)

Каква е целта? Напоследък много често почнах да употребявам "практиката е показала", но и тук трябва да го включа - доказало се е, че това променя стила към по-качествени и стойностни публикации, по-изчерпателни отговори и повече теми с указания и упътвания. Надявам се, че това ще е една малка мотивация и при нас. Имайте предвид, че всяко едно получено "Благодаря" увеличава и репутацията!

Ако видите някъде проблем, тъп превод или изобщо липса на такъв - ще съм благодарен да споделите тук, за да оправяме и нещата да станат както трябва възможно най-бързо.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


amplified

Работи... :D
Що не направи с проценти репутацията? Нещо като ибейския фийдбек. Бе и тъй става :D

Danchev

Благодарято ми харесва :) но не и стрелкичките под репутацията. Гледам доста хора са нацъкали минуси вече ей така да пробват какво ще стане :D някой може да тролне и да нашиба минуси на който свари. Ако познаваш човека отсреща не е проблем, обаче за един новорегистриран потребител и/или ползвател на борсата примерно това ще бъде "погрешен знак". Хубаво е да има минусчета в репутацията, но те примерно да се слагат след удобрение на еди си кой и с конкретна причина.
How about a magic trick?

Dmitarcho

Това с репутацията е анонимно, мнали ;) Не, че мен ме бърка дали някой ще види каква стрелкичка съм му дал :D Но на мен някой ме е стелчосал, а никъде не показва. Забелязах ги аз тея стрелкички като ги пусна - доволна екстра във Форума ;)
Ръца Пръца

Pyrhel

Да, анонимно е. Вярно е, че може да се злоупотреби и от келешлък да се нацъкат минуси, ето един разговор от скайп :D
Цитат[5/27/2012 10:27:25 PM] Martin Milanov: да ти цъкна един на теб за цвят аз
[5/27/2012 10:27:41 PM] Anatoliy Dilov: цъкай ве
[5/27/2012 10:31:16 PM] Martin Milanov: айде, отече
Другия вариант е ако някой те е "набримчил" - всеки ден да ти цъка по един минус профилактично... Лошото при удобренията е, че по тоя начин няма как да е анонимен негативния вот и обикновено на хората им е неудобно да кажат истината в такъв случай. Има вариант да не се показват като + и -, а като сбор, т.е. ако имаш 10 положителни и 2 отрицателни, репутацията ще е 8.

Това с процентите нещо не си го представям как може да се сметне?

Хрумва ми, че може да няма вот за репутация, а да е само благодаренето и вместо под профила да пише "репутация", да пише "благодарил" и "благодарили му", примерно. Другото, което ми хрумва е да махнем + и -, да вкараме сбор, при който да няма отрицателен вот, дори и положителен, а да се променя само ако някой е благодарил. Но пак - няма да има отрицателен вот.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bobi

Цитат на: Pyrhel в 30 Май 2012 10:39:47
Има вариант да не се показват като + и -, а като сбор, т.е. ако имаш 10 положителни и 2 отрицателни, репутацията ще е 8.


Аз съм за това...

Alexi

според мен няма смисъл хем от благодарности хем от рейтинг само едното да остане ,рейтинга примерно по начина описан от Боби е ок

hotblooded

Цитат на: Bobi в 30 Май 2012 10:48:25
Аз съм за това...
Само че така ако някои има 100 за и 50 против - ще има рейт "50" - колкото ще има и някои с 50 за и 0 - против!

mitakinen

Тези рейтинги според мен са излишни. Лично аз имам изградено мнение за доста голяма част от хората според това какво са писали, а не как са ги "подкрепили" приятелите. Това за благодарностите май е по-добрия вариант
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

Marlboro

За мен също рейтингът е безсмислен. Нека остане само "благодаря".
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!


amplified

На мен не ми харесва, че мога да давам репутация на 1 човек всеки ден.
Мислех че е само 1 път завинаги :D

Backstage

Мисля че е добре рейтинга да се занули но да остане като такъв който се влияе от "Благодаря-то" По този начин потребителите които са помогнали по какъвто и да е начин ще имат реална оценка на собствения си рейтинг посредством благодарилите
струва ми се че тва ше е най реално

Alexander

И аз съм само за "Благодаря"
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

lazarkk

Цитат на: backstage1978 в 30 Май 2012 18:55:13
Мисля че е добре рейтинга да се занули но да остане като такъв който се влияе от "Благодаря-то" По този начин потребителите които са помогнали по какъвто и да е начин ще имат реална оценка на собствения си рейтинг посредством благодарилите
струва ми се че тва ше е най реално

това звучи най- добре, така може да се махне отрицателния, а положителния да се брой от колко пъти е натиснато "Благодаря то"

Pyrhel

Мда, прави сте. Даже няма смисъл от нулиране, а директно се махат и остава само броя на благодарилите. Ей-сега ще го направя :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Готово, сега ако дадете идея как точно да изглежда, че нещо не ми стига капацитета... :)
Ако е с черта получена/дадена: Благодарност: 5/1

Или например с 2 точки:
Благодарил на: 1
Благодарили: 5

Идеи всяакви се приемат :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

supertorr


hotblooded

 Абе трябва ли да се усложнява толкова форума :) Впрочем как може да си видиш сам на колко те оценят другите :)

Pyrhel

То не за усложнение, а нещо като стимул, за да има повече смислени съвети. Не разбрах какво попита?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

lazarkk

Цитат на: Pyrhel в 30 Май 2012 23:09:07
Готово, сега ако дадете идея как точно да изглежда, че нещо не ми стига капацитета... :)
Ако е с черта получена/дадена: Благодарност: 5/1

Или например с 2 точки:
Благодарил на: 1
Благодарили: 5

Идеи всяакви се приемат :)

Незнам дали има смисъл да пише ти колко пъти си благодарил, важно е хората колко са ти благодарили на теб, по не според мен. Това е важния показател колко си полезен.


Pyrhel

Дам, и аз съм на това мнение, за момента точно това показва "Благодарност: х"
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

Цитат на: Pyrhel в 30 Май 2012 23:17:36
Не разбрах какво попита?
Питах как всеки може да си види резултата :) От чисто любопитство... Само че докато погледна отговора ти - видях - в профила пише :)

Backstage

Цитат на: lazarkk в 30 Май 2012 23:18:08
Незнам дали има смисъл да пише ти колко пъти си благодарил, важно е хората колко са ти благодарили на теб, по не според мен. Това е важния показател колко си полезен.
Да да точно това имах пред вид в предишния си пост.Реално това ще формира оценката за конкретния форумник  (thup)
Както го е направил сега Pyrhel-a е идеално

zliqiliq

Много добре си беше с репутацията.Единственото което и куцаше е че беше анонимна.За човек който ползва форума са ненужни, защото всеки е блеснал с нещо и имаш някаква представа в кой да се вслушаш ако имаш проблем.Ако обаче си нов са си помощ един вид, дори и ако искаш да купиш нещо от търговец в форума знаеш че хората са много доволни или пък точно обратно.Икак да стана клубен член, пиша на тоя и оня ЛС... греда.

Alexi

тия рейтинги практиката по форумите е показала ,че се злоупотребява с тях но нека да съществува известно време да видим какво ще се получи .. благодарност - 0 :))

Backstage

Бутона "благодаря" е заминал за вечните ловни полета? или нещо е скапало?  :D

Pyrhel

Няма нищо гнило. Замина. Преди месеци.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

F Focus

Колегата вероятно някак е решил проблемът, но като мнозина не се чувстват длъжни да споделят!
Споко-при следващ възникнал проблем ще се появи-дано никой не му отговори!

П.С. Имам предложение за Alexi и Ръководството на Форума-да се направи отделна тема на челно място със "черен" списък на потребители задали въпрос, и които впоследствие изчезват без да споделят какъв е бил проблемът, и решението? Убеден съм, че ще е много полезно!
Някои наистина не получават отговори по ред причини-дали не са задали правилно въпросът (въпросите), дали не са обяснили подробно и смислено нещата...мисля, че и това трябва да се има предвид.

Alexi

ами вижте сега ,не е длъжен човека да ни дава обяснения ,това е на добра воля .. по скоро могат да се въведат рейтинзи на потребителите както има в някои форуми, с възможност да се гласува за тях положително или отрицателно, не знам до колко е лесно да се направи де

ivchotr

Рейтингите са малко безмислена история. Нали всичко е на добра воля?