Цъкни реклама - спаси форум

Автор Тема: Бракуване на МПС, актуална информация 2016/2017г.  (Прочетена 39614 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 1605
  • Форд: Focus 1.8 TDDi '00 Focus 1.6 16V '04 Ghia
Re: Бракуване на МПС, актуална информация 2016/2017г.
« Отговор #20 -: Февруари 12, 2018, 20:41:58 »
Всъщност, данък не се плаща единствено ако се бракува. Когато се бракува, се иска документ от скрападжийницата, че МПС-то е предадено там. Или декларация, че ще стои в частния двор. Щото ако стои на улицата, дефакто заемаш общинска теротория и съответно би следвало да си плащаш за това. Когато го спреш от движение, продължаваш да дължиш данъци.
Така че в случая с бракуването, когато МПС-то е запазено в частен двор, пак можеш да го пуснеш в движение, само че се минава през технически преглед, известен и като "Технотест". Ако го одобрят, с документа се отива в КАТ, пуска се молба и т.н.

Неактивен Ozzie

• Форд Фен
  • Публикации: 543
  • Форд: C-Max 1,6 TDCi 80kW, 2004 г.
« Отговор #21 -: Февруари 12, 2018, 21:33:21 »
Всъщност, данък не се плаща единствено ако се бракува.
И като се бракува се плаща. Пропорционално на времето за което е било регистрирано МПС-то.
Май само ако се бракува през първото тримесечие, тогава не се дължи данък. Мързи ме сега да ровя в данъчните закони.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Неактивен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 1605
  • Форд: Focus 1.8 TDDi '00 Focus 1.6 16V '04 Ghia
« Отговор #22 -: Февруари 12, 2018, 22:01:48 »
Не се плаща за времето след бракуването. До този момент се дължи данък. Обаче след спиране от движение без брак, се плаща като поп.

Неактивен vova

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 67
  • Форд: Focus 1.6 tdci '05 109 h.p
« Отговор #23 -: Февруари 13, 2018, 11:02:20 »
След проведен разговор с полицай и според долният линк,един автомобил БРАКУВАН ли е -НЕ МОЖЕ ДА СЕ РЕГИСТРИРА наново.
Може да се регистрира наново,когато в талона е записано  „Снет от отчет поради съхранение в частен имот“ или „Износ в чужбина с цел продажба“ .
Това с бракуван автомобил примерно с тотал щета мисля ставаше до някоя година 2009 или нещо такова.
Питам понеже една леко ударена кола която можеше да се оправи за малко пари,обаче собственика дядо не искал да плаща данъци и нямаше номера.Колата изчезна за два дена.Поне да не ме яд  (tooth)
http://technotest.bg/6-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82/

Неактивен Pyrhel

• Регионален представител
  • Публикации: 10983
  • Форд: ---
    Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #24 -: Февруари 13, 2018, 11:29:42 »
Може, но схемата е малко по-дълга и за клозети няма никакъв смисъл.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Неактивен niky.angelov

• Новак
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 1
  • Форд: Мондео
Привет,
Темата е супер полезна. Благодаря, колега. Искам да дам лек ъпдейт на информацията. Вече може да се плаща с карта. Не е нужно предварително да правите плащане ако имате дебитна или кредитна карта.

Неактивен Pyrhel

• Регионален представител
  • Публикации: 10983
  • Форд: ---
    Prius 1.8 Hybrid
Уха, тези са влезнали в новия век вече :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Неактивен Spokomen

• Почти Форд Фен
  • Аз ♥ Форд и не само:)
  • Публикации: 13
  • Форд: Ford C-Max
Да ъпдейтна малко инфото:)
Днес дерегистрирах старата си кола. Бях там в 8:10. Приключих в 8:40. Пред мен бяха 10 човека.
Залата беше полупразна - не повече от 50 човека.
Не е необходимо копие на талоните. Не е необходима бележка за платен данък.
Копия на документи си вадите, ако искате да запазите оригинал при вас. Аз си извадих на място - отвън на едно павилионче срещу 30 ст. копие на документа от скрападжиите.
Таксата е 5 лв, а като плащате на каса  + 1 лев комисионна. Изрично си пише, че приемат само в брой.
Не издават документ за дерегистрация, въпреки, че в сайта на МВР пише че можеш да си вземеш, но ми казаха - няма такова нещо, колата автоматично се отписва от данъчното в рамките на 1 месец.
В сайта пише, че се плаща и с карта , ама......
Когато си на брега - движи се лодката, когато си в лодката - движи се брега!