Оправдано ли е пътуването до работа с кола?!

Започната от ihovahi, 16 Април 2014 10:00:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

К.Методиев

Като след 50 години събереш за бентли ще е супер. Аз без автомобил не мога да ходя на работа, едната ми работа е на 60км в двете посоки, а другата е динамична и на всякъде просто винаги съм в движение, ако имах метро бих го ползвам, има някакъв градски транспорт до там и е адски не удобен с кола ми излиза под 10лв с градски е над десет.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.


martin1977

Аз пътувам 22 дни в месеца по дестинация Люлин - Ст. град, което в едната посока е 16-17 км. С кола вариантите са два - околовръстното или през центъра. И в двата случая е ад под небето. През центъра спестявам 2-3 км., а през околовръстното - 10-ина светофара. Но ОГРОМНИЯ трафик е неизбежен. Особено в пиковите часове. С кола около час в едната посока, а за гориво - 10-ина лв. на ден /в двете посоки/ или 220 месечно. Нервите в трафика не ги броя. Затова отдавна намерих правилния път- с кола до метрото в Люлин /около км. без никакво задръстване/ и после метро + автобус. Карта за градски транспорт - 50 лв. месечно, време за пътуване в едната посока- 50 мин. ... единствен недостатък е блъсканицата в транспорта и чакането, което понякога достига 10-15 минути. Но поне не си троша колата, парите и нервите, а и опазвам околната среда и намалявам трафика с 1 кола.

escobar

От началото на годината карам само вечер, събота-неделя и извънградско.
Да ви кажа - супер е. Добре се отразява на нервите.

martin1977

Цитат на: escobar в 24 Септември 2014 11:55:23
От началото на годината карам само вечер, събота-неделя и извънградско.
Да ви кажа - супер е. Добре се отразява на нервите.

О даааааааа ........познато чувство!