Форд Сиера (Трансформация)

Започната от Nakataaaa, 21 Май 2013 14:28:38

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Радко

Браво! Радвам се, че вече всичко е факт  ^-^ Как е сега понавървява ли? Разход?
пп След изпускателния колектора тая малка тръба направо ми се струва че разваля цялата снимка.. Надявам се да е временно?
(beer)


cosworth team ruse

нека тук да е,обясни накратко какви са ти премеждията със слагането на главата,какво се прави какво се променя,струва ли си,има ли файда,с друг смукател от скорпио става ли,или трябва със заварка  винаги,неща от този род.иначе за какво си правим темите като само снимки ще слагаме без обяснение и ще гадаем какво става тук
FORD SIERRA POWER

Nakataaaa

Цитат на: Радко в 11 Февруари 2014 21:02:10
Браво! Радвам се, че вече всичко е факт  ^-^ Как е сега понавървява ли? Разход?
пп След изпускателния колектора тая малка тръба направо ми се струва че разваля цялата снимка.. Надявам се да е временно?
(beer)


И мен ме дразни но е временно  ;D За вървеж има разлика но едва днес ми остана време да вържа стъпковото след което тръгна още по добре !!! Също така не съм сложил ламбда сондите още и след това вече ще споделя всичко  ^-^  8)

Nakataaaa

#33
Цитат на: cosworth team ruse в 11 Февруари 2014 21:07:10
нека тук да е,обясни накратко какви са ти премеждията със слагането на главата,какво се прави какво се променя,струва ли си,има ли файда,с друг смукател от скорпио става ли,или трябва със заварка  винаги,неща от този род.иначе за какво си правим темите като само снимки ще слагаме без обяснение и ще гадаем какво става тук

По принцип не е кой знай какво да се сложи но аз повечето работи като термостатното тяло си ги взех заедно с главата, всмукателя се реже и се обръща но тук Владо много добре се справи както и за термостатното тяло но ако разгледаш темата ще видиш всичко  !!!

michael_cool

Без да са вързани ламбдите няма да осетиш пълния вървеж на мотора или разхода просто няма да е много очарователен  ;D ако не се лъжа караше дохц-то с маховика от 1,6 и предполагам не си правил нищо там . Мотора как се държи в ниските и средните обороти спрямо дохц-то ? Дохц-то с лекия маховик от 1,6 също трябва да се е развъртал добре  :-\
Само две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост!

Nakataaaa

Цитат на: michael_cool в 11 Февруари 2014 22:51:44
Без да са вързани ламбдите няма да осетиш пълния вървеж на мотора или разхода просто няма да е много очарователен  ;D ако не се лъжа караше дохц-то с маховика от 1,6 и предполагам не си правил нищо там . Мотора как се държи в ниските и средните обороти спрямо дохц-то ? Дохц-то с лекия маховик от 1,6 също трябва да се е развъртал добре  :-\

За разход още не съм я засичал но както казах вече след като я донастроя тогава ще коментирам разликите !!!  8) Да дохц-то с маховика от 1,6-то се развърташе доста добре много скачаше но ще видим са как ще е  :-[

2.9

Много яко!Чудесно стои мотора (race)

Nakataaaa

Да Ви се похваля с новата ми глезотиика ......  (rofl)




Радко

Как? Изтри боята върху пластмасата ли?

Nakataaaa

оф не питай  (facepalm) Зеленото не беше на пластмасата а на циферблата  (omg) и то е супер дебел слой .... търкал съм го с шкурка  (sd) Само ме е яд за стрелката на бензина не иска да тръгва ....  :'(


К.Методиев

Браво за труда много добре е станала сиерата. :)

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

Nakataaaa

Благодаря и дано някой ден да се видим и аз да се порадвам на лаченото Мондео  ^-^

К.Методиев

Цитат на: Nakataaaa в 25 Март 2014 21:23:28
Благодаря и дано някой ден да се видим и аз да се порадвам на лаченото Мондео  ^-^

Живи здрави ще се видим, иначе в момента много не остана от него. :)

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

Иван Вълков

Браво, сиерката става супер. Трябва да я покажеш на някоя среща.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Nakataaaa

М да ще трябва най-после да се запознаем и до обменим инфо  ^-^ 8)

blago87

 (clap) (race) ха такаа, браво, нещата малко по малко си идват на мястото. Ма то си е казано, веднъж фордаджия- завинаги фордаджия(независимо от колата)

Nakataaaa

#46
Здравейте колеги ... Малко раздвижване по моята Сиерка  ^-^  Докато бях в отпуск реших да се по занимавам със Сирито понеже малко беше  в застой !!! Та имах едни пружини от голф 3 комби и на всичкото от горе ДИЗЕЛ  :D в гаража и реших да ги сложа на Сирито  ;D След като ги сложих резултата беше за офроуд   (rofl) Сирито вдигна муцуната като Москович търсещ бензиностанция  (rofl)





Това са снимки преди да ги срежа  ^-^ След като видях резултата ги свалих и ги скъсих с по една навивка  ^-^
Също така дойде време и за предната броня ----> 



Ето и след боя и монтирана  8)



Също така махнах емблемата и вече с мрежичка  ^-^



Тука малко след душ



Тук се вижда след рязането на едно навивка как стой  ^-^ Според мен е висока така но за напред ще търся някви спортни  8)



Аааа за малко да забравя вече съм с 60 мм генерация и ламбда сонди  8) но забравих да направя снимки  (omg)

Nakataaaa

Здравейте колеги ето малко развитие със Сирито  ^-^ За сега нищо особено но пак е нещо  ^-^ Минах на газов инжекцион Фобос 1 , колата тръгна доста по добре но иска хубава настройка !!!
Отпред сложих спортни пружини от голф 2 (червени) но бяха рязани 1 навивка и стана доста по ниска от очакването , не че не ми хареса но с тази броня не знам до  кога ще изкара цяла  (rofl) ето и резултатите !!!









Предполагам ,че с едни по големи джанти нещата ще си дойдат на мястото  ::)

deshi

Точно ти стават пружини от ескорт RS 2000 МК5. Пробвал съм го схемата работи повече от чудесно и не трябва да режеш нищо ... можеш да пробваш и с амортисори или Койл оувъри от такъв ескорт малко по къси за от стокови сиерски но ефекта е търсения ...
Колкото до бронята ... въпрос на вкус е ... за мен лично колата иска Coss броня ... иска и МТ 75 кутия ....за да тръгне
Грозен си кат` OHC  .....

Nakataaaa

Цитат на: deshi в 14 Юли 2014 22:05:36
Точно ти стават пружини от ескорт RS 2000 МК5. Пробвал съм го схемата работи повече от чудесно и не трябва да режеш нищо ... можеш да пробваш и с амортисори или Койл оувъри от такъв ескорт малко по къси за от стокови сиерски но ефекта е търсения ...
Колкото до бронята ... въпрос на вкус е ... за мен лично колата иска Coss броня ... иска и МТ 75 кутия ....за да тръгне

Съгласен съм с теб ,но да уточня ,че така си ги взех пружините (рязани) ! Относно амортисьорите са що годе добре взимал съм ги миналата година нови (газови) сега трябва да измисля нещо за отзад и така търсената МТ 75 кутия ако някой продава да свирка но ще ми трябва с карданите !!!


Nakataaaa

Ето малко снимчици от Калояново  ^-^





Иии няколко дни след пистата вече сме на чисто  :D





SICKandPROUD



Не са важни конете в мотора-важно е магарето зад волана !!!