Салон от Фокус Мк2 в Мк1

Започната от ffmk1l, 31 Януари 2013 10:33:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ffmk1l

Някой има ли идея дали предните седалки от Фокус Мк2  пасват 1:1 в Мк1, и за задните - знам, че са по- големи, голямо ли е преправянето? Всяка информация ще ми бъде от полза.
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...


tha22don

#1
Ето един англичанин, който е слагал МК2 седалки на МК1, но е снимал само предните:

MK2 седалки в МК1

Ето и един, който е преправял и задните от ST3, за да влязат в МК1:

ST3 седалки в ST170

Ето и един друг:
MK2 седалки в Мк1

Ето и коментар на собственика, който е слагал МК2 седалките от червения фокус МК1:
"Bottom sections of the rear seats were a straight swap, backs of rear seats needed some major modification! Front seats involved removing existing "feet" from the runners, then fabricating and fitting new brackets to fit the seat to the existing mounting holes in the floor of the car. Also had to swap the mk2 pretensioners for the mk1/mk1.5 pretensioners (a custom bracket is required for this also) and still need to make up some airbag squibs to turn the airbag light off"

Общо взето има играчка...явно задните седалки са сравнително лесни...

whaaazp

До колкото съм чел по чуждите форуми и предни и задни стават, НО трябва преправяне на релсите на предните. За задната се взимало, захващането на гърба от оригиналния и се слагало на новия...  ::)

Пример: ТУК

ffmk1l

Общо взето е ясно, че е играчка... Не съм сигурен дали ми се занимава. Някой в Бг, ако е правил тази операция, ще съм благодарен, ако даде лично мнение.
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...