Фарове

Започната от Dimitur, 10 Юни 2024 07:49:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Dimitur

Здравейте колеги от скоро съм собственик на фокус mk3 и имам проблем с потене на фаровете не изглеждат да са отваряни или удряни яко някой е имал такъв проблем и е намерил решение ще съм благодарен да сподели


ivchotr

За да има влага във фаровете, отнякъде трябва да влиза вода. Намери мястото. Примерно неуплътняваща или липсваща капачка отзад, откъдето се сменят ламБите.

perun

Не е задължително да влиза вода.С времето т.нар. специално покритие в/у фаровете се амортизира и като се напече на 30-40гр. че и повече(отчитайки рефлекторите) и после го полееш с вода на 5-15гр. нормално е да се получи конденз от вътрешната страна....

ivchotr

Я пак го кажи, ама този път по-внимателно :D

perun

Гледай сериала "Ало, ало".Там има един персонаж с много известен израз-"Слушайте внимателно, няма да повтарям"... (tooth)

ivchotr

Ами според твоето обяснение всички фарове трябва да се "изпотяват" отвътре, когато стъклата им са горещи и се облеят с вода от студения дъжд. Да, ама само някои фарове се "изпотяват" отвътре. А пък онова със защитния слой на стъклото каква връзка има с цялата термодинамика и топлопренасяне хептен не стана ясно :D

F Focus

Всички оригинални, или читави афтър-маркет фарове имат отвор- някои с къси маркучлета (на единият ми фар същото го няма) за да излиза влагата отвътре, което се случва бързо при вкл. на фаровете, но в днешно време, когато и през деня се кара на къси влага не би трябвало да има. Дори при престой на колата няколко дни и поройни валежи влага във фаровете нямам. Огледай си фаровете от задната страна имат ли отвор в корпуса в долната си част-капачката, закриваща цоклите на крушките в случая не "пее в хора".

ivchotr

Без значение за кой отвор става въпрос, трябва да влиза отнякъде влажен въздух, за да се "изпотяват" фаровете отвътре. Имам достатъчно наблюдения по въпроса, а и физиката на Земята не се е променила откакто хората въобще са започнали да вдяват как работи.

F Focus

Така е-влажен, или не въздух може лесно да влезе във фара-въпросът е да има откъде да излезе! ;D