Цъкни реклама - спаси форум

Автор Тема: Форд Мондео mk 4 1.8 Tdci , Ремъци и ролки за смяна  (Прочетена 826 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен radichko

• Новак
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 2
  • Форд: Ford focuse mk2 2.0 tdci
Здрвейте ,

Първо да се извиня ако има вече такава тема , търсих но намерих ....Скоро ще придобивам форд мондео 3-та генерация 2008.
Разрових се из форума за информация и не само , открих че тази кола е с два ремъка (единия има маслено захранване)  като на мястото на последния е била верига в предишните версии на двигателя , но от 2007 Форд решават да заменят веригата с ремък !? може би има някакво логично обяснение за това не знам... Въпросния ремък който е като касета е доста скъпичък и се сменя заедно с другия назъбен ремък и аксесоарния на 10 години на колкото е и колата която ще взимам ..
Искам да ви помоля ориентировъчно да ми кажете колко ли ще излезе това обслужване което включва :
*ремък на разпределитен вал и ролка
*Въпросния ремък касета който плува в масло
*Ремъка който задвижва алтернатора и водната помпа с ролките му ..

Евентуално ако пропускам нешо и вие да кажете но ми се струва че доста кинти ще е това обслужване .. за финал Благодаря че ме приехте във форума научих от вас много за бъщата си кола !

Неактивен Mondeicho

• Форд Фен
  • Аз ♥ моят Форд Мондео
  • Публикации: 2119
  • Форд: Mondeo 2.0 TDCI, 130 к.с, 2004 г,  цвят-stardust silver
Re: Форд Мондео mk 4 1.8 Tdci , Ремъци и ролки за смяна
« Отговор #1 -: Септември 10, 2018, 20:05:54 »
Малко уточнение, Мондеото което искш да закупиш е мк4, тоест четвъртата генерация на модела. Колегите ще ти кажат за цените на частите, но оригиналната верига да се смени струва около 700-800 лв. на предишната mk3...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Неактивен radichko

• Новак
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 2
  • Форд: Ford focuse mk2 2.0 tdci
« Отговор #2 -: Септември 13, 2018, 16:36:54 »
В крайна сметка първоначалното обслужване щеше да излезе златно на този мотор , цена от мотопфое за трите ремъка с ролки и гарнитури които се сменят с трудът  около 1600 лв .... другите майстори ми казаха че не са сменяли никога такъв ремък  , което е разбираемо (форд произвежда тези двигатели с двата ремъка от 10.2007 нататък ) , понеже колите сега стават на 10 години и тепърва ще им се сменят въпросните ремъци .... който купува двигател след 10.2007 да внимава , не са с ремък и вериг !!
Два ремъка които форд препоръчват на 200000 или 10 години да се сменят ... ако се скъсат или един от тях само се скъса мотора в кофата :)
Аз реших проблема като си взех фейс лифт на Фокус с двойка дизел от 2008 година :) закриваме темата !

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
  • Публикации: 8944
  • Форд: '12 Peugeot 508 2.0hdi
« Отговор #3 -: Септември 13, 2018, 19:20:02 »
:)) евтинийка... на нашите служебните не знам къде им сменят ремъците но колите ги привикват в София и се ползва сервиз който не е МП ,вероятно цената е малко надолу

Неактивен Vesel

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд Клуб България
  • Публикации: 184
  • Форд: Ford Mondeo 1.8 tdci
« Отговор #4 -: Септември 14, 2018, 02:17:41 »
Не знам кви са тия цени дето ги пишете за смяна на ангренажен ремък, но аз миналата година смених всички ремъци и ролки плюс водната помпа за 100 лв. В един сервиз ми искаха 140, но и за 100 намерих. Става дума само за работата.Цената на самите части вече зависи от къде ги купуваш, но да знаеш, че се препоръчва със смяната на ангренажния ремък да се смени и водната помпа. Ако отидеш в мото пфое, очаквай яко суровакане.

Неактивен Mondeicho

• Форд Фен
  • Аз ♥ моят Форд Мондео
  • Публикации: 2119
  • Форд: Mondeo 2.0 TDCI, 130 к.с, 2004 г,  цвят-stardust silver
« Отговор #5 -: Септември 14, 2018, 14:42:42 »
Той говори за цени на оригиналните части. Естествено, че когато използваш алтернативни цената е много по поносима  ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Неактивен GODzillata

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 23
  • Форд: Mondeo IV
...се препоръчва със смяната на ангренажния ремък да се смени и водната помпа. ...

Водната помпа не я ли върти пистовия ремък?  ::)

Доколкто разбирам мк4 има 3 ремъка - 2 ангренажни и 1 пистов?
Всички карантии ли се сменят - касетка (за оня ангренажен, който е в масло), обтяжки, ролки и т.н.?
Но май водната помпа не е консуматив, м?

Неактивен Vesel

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд Клуб България
  • Публикации: 184
  • Форд: Ford Mondeo 1.8 tdci
Не е консуматив водната помпа, но явно толкова и е живота. Моята протече точно като направи 10 години и я смених заедно с ангренажа и другите ремъци и ролки. По-добре сменяй всичко на куп,ако не е сменяно, че цената за труд е една.

Неактивен GODzillata

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 23
  • Форд: Mondeo IV
Не е консуматив водната помпа, но явно толкова и е живота. Моята протече точно като направи 10 години и я смених заедно с ангренажа и другите ремъци и ролки. По-добре сменяй всичко на куп,ако не е сменяно, че цената за труд е една.

Мдаа...и при мен става на 10г. и сменям всичко, предложения за марка помпа?  ::)