Трака, свети лампата за маслото, Галакси '97 2.0 115к.с.

Започната от asenov1984, 15 Март 2015 15:02:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

asenov1984

Здравейте колеги не съм много на ясно със проблема и реших да споделя със вас та проблема е следния: Сутринта като запаля  имаше лек шум тип тракане и светваше лампата на маслото но като форсирам и звукът и лампичката се стабилизират така си я карах около 5 години но   миналия ден като запалих сутринта малко трудно се стабилизира и потеглих за работа на връщане много трудно запали мога да кажа че работеше по лошо от трактор двигателя се тресе едвам го прибрах помислих че ще блокира двигателя вечерта взех 500мл двигателно масло долях от горе и запалих за миг се оправи и отново съшия звук и тракане тип желязо. До моите наблюдения компресия има но мисля че е възможно да е от маслената помпа
Ще съм ви благодарен ако ми кажете къде точно да се ориентирам за ремонт защото много четох ту верига ту болтове за налагане помпи и съм объркан.
Благодаря предварително


Pyrhel

5 години?! Тя пак много е изкарала...

Светенето на лампата може да е от помпата, сензора, запушена цедка в картера, подбит картер... Тракането - много работи. Явно я караш на доизживяване - търкаляй докато пали и после на скрапа...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

asenov1984

Колеги проблемът е било белни лагери надявам се да го пиша правилно и още някакви си лагери целия ремонт е около 700 800 лева