История на Семейните Ни Ford Scorpio.

Започната от ivoford, 30 Януари 2013 19:54:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivoford

Tъй като съм голям почитател на модела Скорпио реших да ви покажа 15 годишната ми история със тези автомобили,някой от които не са вече мое притежание,но от време на време ги срещам в София.
1.Москвич 412 подарък от баща ми 1993 г. за момента можех да си позволя само джанти от Форд.



Беше ми притежание до 1998 г. като претърпя малко козметични промени:



През 1995 г. за първи път се качих в Скорпио,което ме очарова с големината и хубавата возия
То беше 2.0i EFI 115 к.с. производство 1988г. и беше притежание на баджанак ми от Бургас.След три години мечти през 1998 г. стана мое притежание





Карах я до 2003 г. и я продадох за да си закупя следващото ми Скорпио 2.9i V6 12V 145 к.с. 1990 г. изпълнение Ghia,закупих го от Тишо (от Big Brother 1) продадох го през 2008 г.






Междувременно през 2006 г. от Пловдив закупихме за баща ми Скорпио 2.0 DOHC Ghia 1994 г.,за да е и той в отбора на ФОРД.  :)





През 2007 г. от Гр. Пловдив си закупих новия модел Скорпио 2.3 16V Ghia 147 к.с.







В края на 2007г. си закупих Скорпио 2.0 16V 1995 г. катастрофирало "УЖ" за части,но ми дожаля за него и го възстанових и през 2010г. го продадох






По междудругото март 2010 г. и зет ми влезна в отбора на ФОРД със Скорпио 2.0i 16V Ghia 1995г.



След дълго чакане за премахване акциза за автомобилите в Европа най-накрая през юли 2010 се сдобих със Scorpio Cosworth 2.9 V6 24V 207 к.с. Ghia 1997г. Продаден през август 2012г.





П.С. Дано не съм ви отегчил колеги!
В момента от всички мой коли останаха само тези:  :D


След доста молби от страна на мой приятел,че му се родило детенце/да му е живо и здраво/ и че му трябва голяма кола със голямо съжаление през 11 месец 2011год.си продадох синята 2.3ка.Издържах така 5 месеца между другото не успях да се спазаря  за Краун викторията така ,че един студен февруарски ден липсвайки ми фейслифтовото скорпио си поръчах ето този хубавец .
л
.
.
.
.
.
.

.


Радко

Браво колега! Страшен ентусиазъм! Един истински фен :) Супер са скорпиончетата само да те радват и безаварийни километри с тях  (fri)

ffmk1l

Невероятен фен си, ще се радвам да дойдеш на Събора, за да се запознаем.
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

Alexander

Първото впечатление което прави темата е, че всяка от колите изглежда безупречно! Просто ми изтекоха лигите!  (drool)
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

BIGFORDFAN

 Уникалниииииии, просто винаги съм харесвал Скорпове, а тези са едни от най-красивите... Това дето си го купил от Тишо го засичам из София, малко е занемарено вече, но все пак се движи. А тъмно синьото мк2 фейслифт е феноменално с тея джанти и този перлен цвят. Дано да ги видим на живо тия красоти!

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

 Поклон, колега!  (bow) (bow) (bow)  Перфектни коли си имаш!

petermitkov

 Браво е това е истински фен на марката и модела - респект!
sapienti sat

Bobi

Колегите са го казали, но ще повторя - истински фен! Респект, колега!  (bow)