карбон и подобно фолио

Започната от yoshi, 11 Октомври 2011 13:21:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

yoshi

някой запознат ли е с тънкостите по залепването и кое е по доброто фолио ? в смисъл гледал сам по клипове че по края го мажат с четка но незнам какво точно е това което се маже  ::)


road runner

на 3М фолиото е най хубаво съответно най скъпо . Не се заблуждавай по това фолио дето го има по форумите за по 19-25- и т.н. левове . Взех си евтино фолио за проба ...... пълна скръб . като го дърпаш за да направиш примерно някой фалц на дадения детайл , При голяма жега се отлепя и се връща и става грозотия . На брат ми приятел си облепи капака на колата с евтино фолио и след време докато си карал се отлепил . Така че ако искаш да стане като хората и да не съжаляваш после 3М-ското фолио е твоето . около 70-80лв му е квадрата ,но другите не стават :)

Дано съм успял да те убедя да вземеш правилното фолио :)

П.С : Тънкост няма ....изчистваш добре детайла,вземаш един сушуар или пистолет за топъл въздух и действаш . Принципно 3М-ското фолио откъм страната на лепилото има микро пори и дори да остане въздух натискаш и се залепя :)

Bobi

Подкрепям мнението на колегата, че за момента карбновото фолио се разделя на - 3М и всички останали...Наистина е скъпичко, но пък резултата оправдава цената. Ако наистина мислиш да правиш нещо, най-добре заложи на 3М. Няма да съжаляваш!

Иван Вълков

Само а добавя че по мрежата имаше кординати на човек който изработва карбонови елементи по поръчка. Може да потързиш има няколко цвята

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Racinga

Цитат на: road runner в 11 Октомври 2011 15:30:24
на 3М фолиото е най хубаво съответно най скъпо . Не се заблуждавай по това фолио дето го има по форумите за по 19-25- и т.н. левове . Взех си евтино фолио за проба ...... пълна скръб . като го дърпаш за да направиш примерно някой фалц на дадения детайл , При голяма жега се отлепя и се връща и става грозотия . На брат ми приятел си облепи капака на колата с евтино фолио и след време докато си карал се отлепил . Така че ако искаш да стане като хората и да не съжаляваш после 3М-ското фолио е твоето . около 70-80лв му е квадрата ,но другите не стават :)

Дано съм успял да те убедя да вземеш правилното фолио :)

П.С : Тънкост няма ....изчистваш добре детайла,вземаш един сушуар или пистолет за топъл въздух и действаш . Принципно 3М-ското фолио откъм страната на лепилото има микро пори и дори да остане въздух натискаш и се залепя :)

един приятел си сложи фолио от 35лв квадрата на няколко места, и е много доволен и от април на сам не е мръднало, но при слагането си иска пистолет с горещ въздух и добра рака, но и аз подкрепям 3м фолиото за по сигурно  ;)

escobar

3М не е никак лошо, но има един друг момент. 3М е като Ремус, в България си мислим, че това е черешката на тортата, а в Европа и по света, нещата не стоят точно така.
MADICO по нищо не отстъпва на 3М например.

А ето малко покъртително творчество от България на тема фолио:

Bobi

Кажи ми, че това е някаква първоаприлска шега ? ???

amplified


escobar

Това е част от портфолиото на Миро Фолио, който се води сред добрите.
Аз правих късо проучване, в общи линии има 3-4 фирми, които са доста намазани пехливани. Най-добрите фолиа са водят 3М и Мадико, както и Лумар. Има други добри алтернативи на по-нормални цени, има и китайско 2 лева ролката, по спомен.
Това, което разбрах, че много от намазаните автомобили - например Брабус, всъщност са "пипнати" допълнително (говоря за чисто нови) и то именно в България.