Check Adaptive Headlights Message

Започната от Р.Червенков, 20 Ноември 2023 09:12:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Р.Червенков

Здравейте,

От една година управлявам нов автомобил Ford Mondeo Vignale.

Още в самото начало около 5000 км. пробег на таблото многократно започна да се появява съобщение "Check Adaptive Headlights". След посещение в сервиз и диагностика на проблема, поетапно бяха сменени гаранционно и двата LED фара.

За съжаление това не доведе до трайно разрешаване на проблема, дори напротив - в някакъв момент фаровете светеха много високо, а малко по-късно спря да работи и автоматичното превключване къси-дълги.

След последващо посещение в сервиз беше направена актуализация на софтуера, но още на първата седмица съобщението започна отново да се появява. 

Ако някой познава този проблем и трайно решение може да ми пише на адрес - chervenkov@transforma.bg
 
Благодаря предварително!   


Ozzie

Във фацебука има една група - FordUpgrade+
Ако се съди по публикациите им, могат това-онова. Нищо не пречи да се свържеш с тях.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Жоро Петков

Аз имах подобен проблем.
Изтегли си форскан програмата - можеш да си я лицензираш за 1 месец безплатно.
Купуваш си ЕЛМ кабел и с лаптоп като се появи грешката рестартираш модула отговорен за фаровете.
Проблема не е в самите фарове. Даже не знам как са се навили да ти ги сменят и двата, че са цифра.
В кое Мото Пфое ходи? На мен ми бяха "сменили гаранционно" датчика на фаровете, защото не ми се гасяха и винаги карах на къси - оказа се, че си бях сложил една плюшка на датчика и чак на 3тото ми посещение един от техниците го забеляза.  Най-добре ако не разбираш нищо наистина отиди във FordUpgrade+ и пред теб да ти рестартират модула на фаровете.

ivopolr

Ако имаш кабел за връзка от OBD буксатага към лаптопа от "FordUpgrade" могат да ти ресетнат модула и дистанционно. Аз ползвах техните услуги за модифициране на FordConvers+, тел. 0883 300 581