Шум и вибрации при отпускане на газта

Започната от Plamen Vasilev, 05 Ноември 2018 17:13:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Plamen Vasilev

Здравейте,

от скоро имам проблем с моето Мондео МК3, 1.8I 125к.с., 2001 година и мога да го обясня по следния начин:

Първоначално си мислех, че проблема е от меката връзка, която е преди катализатора, но след като я смених се разбра, че не е от нея!

Оплакванията са следните:

1. Вибрации във волана при 1000 оборота. (тук най-вероятно е някой от тампоните на купето или някое каре)
2. Доста сериозен шум в купето по осезаем при отпускане на газта и при поддържане на постоянна скорост.(това е основния проблем, на който бих искал да получа отговор ако някой е имал подобен)

Цялата испускателна система е проверена за пробиви или хлабини и няма проблеми!

Благодаря на всички, които споделят мнение!


Pyrhel

В пода има ли вибрации? Когато гасиш или палиш има ли го разтрисането или някакъв особен шум? Като натискаш/отпускаш съединителя да се продявява?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Plamen Vasilev

На определени обороти да кажем 2000(най-осезаемо) има вибрации в цялото купе. Когато колата е на свободна - няма разлика при натиснат съединител. При палене и гасене няма тресене на купето нито шумове.

Nikolai naidenov

Аз имам съштия  проблем смених и двата тампона
Единия при скоростите др при ангренажния ремак и пак тресе ужас мн неприятно :'(