Mondeo Mk3 TDCi - Смяна на ремъци и ролки

Започната от hotblooded, 14 Юни 2015 17:13:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

baibradar

Намира се и в БГ за около 100 -120 лв.


hotblooded

 Сменени са ролките ремъка и демпф. шайба...  Доста шумове изчезнаха, огледа на сменените части показа че едната паразитна ролка е издала багажа нацяло - има видим луфт, другата има едва доловим луфт, обтегача - ролката му е ОК, но долния тампон на амортисьорчето е "аут". Демпферната шайба няма признаци на износване, поне видими. Пробега е малко преди 139 000 км.

К.Методиев

Ще ви кажа нещо за freewheel на алтернатора, ако го има на колата трябва да е там, ако от завода е без него ще си кара и така, сменил съм на много коли freewheel щото в един момент се предава и колата остава без зареждане, но както и да е, от опита ми преди време какво установих едно приятел има ауди 1,9 тди и шайба на динамото се скапа сложихме обикновена за близо 2 години счупи 3 обтегача след което сменихме шайбата на динамото и до ден днешен си кара с последния обтегач, иначе направо късаше ухото на обтегача.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.