Китайски LED проектори

Започната от Pyrhel, 29 Септември 2014 01:21:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Някой сблъсквал ли се е с евтините мини лед проектори от чайна-майна?
Общо взето no-name машинки по 100тина лева с добра резолюция (уж) с големина една педя...

Интересува ме от човек видяна, а не по спецификации, яркостта и пикселизирането как са и дали не са много шумни :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Pyrhel

Никой не се включи и ще си самоотговоря. Днеска много часове висях в РМания и цъкахме 2 китаеца - HTP 86C и 86+. Много хубаво се вижда, ама мнооого капризни машинки, трябва под строг надзор да се сложи проектора някъде и да не се мърда - да се нивелира перфектно, да е под перфектен прав ъгъл спрямо повърхността, височини да се спазят и т.н. Около 550 лева вървят и ако има човек възможност да направи позиционирането и настройката става доста добре. Няма трептене, картината е ярка и на светло. Сравнително по-шумни от тези, с които съм свикнал да работя, но палят и се гасят веднага, не променят цветове преди/след като загреят. За филми ще е идеално, но само за текст нещо не ме грабнаха, предполагам, че заради набързото гласене на самите проектори.

Та, плюсовете на диодните са ясни, минусите за мен са 2 - прекалено голямата врътня докато се нагласи спрямо екрана, което мен не ме устройва и липсата на оптичен зуум, с който си глася големината на картината.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.