Фокус мк1 разбита кормилна рейка !

Започната от dobatavision, 30 Юли 2014 16:46:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dobatavision

Като купих колата на място имаше тропане на ляво на дясно като въртях волана , но в движение не тропаше изобщо !
Карах един ден по много лош балкански път и от тогава почна да тропа и в движение ,и  на много малки неравности тропа най-много .
Накрайниците нямат никакъв луфт .
Няма и някакви видими течове на масло по самата рейка.
Дайте съвет какво да правя рециклиране ли , нова някаква от ebay ... ?


whaaazp

Рециклирай я, в ebay.co.uk са за десен волан...

dobatavision

Къде могат да я рециклират надеждно в района София-Благоевград ?

whaaazp

Не мога да ти дам точни координати - знам за 2 ориентировъчни места - Технически университет и бул. Симеоновско шосе около Зоологическата градина.

2.9

тaкa,aко ще рециклирaш-в технически университет.няколко броя съм им носил и нито еднa още не е сдaлa.a минaхa години

opex

при мен с всичко чисто ново - цели носачи, накрайници и т.н. из малки неравности и при завиване и разклащане - сякаш щеше колело да изпадне иначе при нормално движение не и на четвъртия пореден сервиз след като не ми откриха причина се вбесих и разклатих много яко колата и тъкмо викам 'ей така като прави колата го има това тропане' и то се чу леко и един вика ''ааа я чакай малко'' и се оказа тампон на стабилизиращата щанга
И го обяснявам на дълго с подробности понеже във всички сервизи гледаха от тук, от там, залягаха, надничаха, напъваха с щанги и викат всичкок е бетон. За това купих нова рейка дето още си стои в мазето, а тропането до разпадане се оправи с тампон за 4,50
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

pAbLo

Да не изключваме и тръгнали амортисьори.
Ей така за да има причина 8)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

dobatavision

Колеги мисля ,че проблема е в тампоните на стабилизиращата щанга и биалетките ...
Дайте съвет каква марка биалетки и тампони да взема monroe,febi,trw ?

hienata76

#8
Цитат на: dobatavision в 31 Юли 2014 19:57:01
Колеги мисля ,че проблема е в тампоните на стабилизиращата щанга и биалетките ...
Дайте съвет каква марка биалетки и тампони да взема monroe,febi,trw ?

И при мен имаше тропане .Смених биалетките с МОНРО x18.70лв.бройката и всичко заспа.

dobatavision

В крайна сметка се оказаха биалетките сложих някакви турски от по 12лв/бр. всичко заспа !
Имаше и febi по 25лв/бр  но тия турските се мърдаха по-трудно бяха по-стегнати .
Старите и  двете бяха пред разпад ...


VenZo

Така и аз да се включва в темата. При мен също от около 3 седмици се появи тропане в дясната част, при завои на неравности и като цяло на по- разбит път. Казаха ми, че не са накрайници или шарнири, няма луфт на волана. Проблема е в рейката, втулката била прецакана вече и от там тропането. Чудя се, дали да взимам от моргата или евентуално стругар може ли да направи такава втулка (от какъв материал е?)

whaaazp

Втулките са тефлонови до колкото знам. ;)

Потърси си ремонтен комплект.. За жашост не мога да те насоча къде се предлагат все още. :)