Възможна ли е тази настройка за фокус 1.8 TDDI

Започната от sparky, 05 Юли 2012 13:39:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sparky

1. Подсоедините провод массы к аккумулятору.
2. ПРИМЕЧАНИЕ: Этот пункт относится только к автомобилям с двигателем 1.8L с прямым впрыскиванием топлива. Поверните ключ зажигания в положение II на 30 секунд, чтобы выполнить процедуру инициализации корпуса дроссельной заслонки.
3. Введите входной код аудиоблока и предварительные настройки радиостанций.
4. Настройте часы.
5. ПРИМЕЧАНИЕ: После отсоединения и подсоединения аккумулятора параметры работы двигателя в режиме холостого хода/ режиме движения, содержащиеся в памяти модуля управления силовым агрегатом (PCM), будут стерты. Чтобы PCM мог "переизучить" параметры работы в режиме холостого хода/ режиме движения, необходимо выполнить следующие действия. Запустите двигатель и дайте ему в течение трех минут работать в режиме холостого хода.
6. По достижении двигателем нормальной рабочей температуры увеличьте частоту вращения коленчатого вала двигателя до 1200 об/мин и сохраните это значение в течение приблизительно в течение двух минут.
7. Выполните поездку на автомобиле на расстояние приблизительно в 8 километров. Меняйте режимы движения.


Чебурашка

В руския форум пише че колата и сама ще се настрои след определено време в зависимост от това дали се кара агресивно или спокойно.Но иначе би трябвало всички фокуси да го правят  ::)

Bobi

За какво става дума? Не всички знаем руски :)

Чебурашка

ЕКУ на фокусите/и на много други коли сиг,но за фокус 1 и 2 със сигурност/ се приспособява към начина на каране и подава повече гориво при леко натискане на газ,ако до тогава е карано по-бързо.Ако е карано по-бавно за да се подаде същото кол гориво трябва много по-силно да се натисне газта.Това горе е инструкция за да се промени за 8 км вместо за 100-200 когато само ше се промени.