Въпроси при смяна на катализатор

Започната от F Focus, 12 Юли 2023 13:28:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alexi

според мен с този мотор е задължително да имаш хубав и скъп ОБД четец ,той мисля ще си избие бързо парите  :D


To4kata

Е, айде, приказки сега. То пък човек да не сподели нещо!

ivchotr

Когато са монтирали катализатора, или не са закачили буксата на сондата за катализатора (тя би трябвало да е втората след двигателя) или нещо са осрали кабела с буксата към нея. Защото новата грешка е точно в тази връзка. А защо не се появява другата в тази ситуация нямам идея. Ако тази сонда не работи, пак би трябвало да се появява и другата грешка.

To4kata

То по-странното е чека не светеше, въпреки наличието и. Ама пак казвам, на този четец много не вярвам, пък не видях и какъв е статуса и. Като я изтрих обаче изчезна тотално - бял екран, докато като триех р0420 се изтриваха тези със статус pending, а тази със статус permanent /която потърсих всъщност днес/ си оставаше.

ivchotr

Понякога се записва грешка, която запалва чека на таблото, ако се повтори още веднъж - дваж записът ѝ. Ако при по-новите модели се запазва същият протокол за запис, може просто да си я хванал първия път.

Ozzie

ELS 27  е много сносен четец и не струва скъпо. Недостатък - с кабел е и трябва да си мъкнеш и лаптоп.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Грабваш един ЛЪНЧ и ще можеш да четеш и системи като АБС и авт. скорости. Обикновените джиджавки нямат тази възможност.

To4kata

Вече мога да се похваля - минах повече от 1000 км, нищо не свети, не записва никакви грешки, върви повече, харчи по-малко. Нямам представа защото така в първите 100-тина км ми записваше тези грешки. Ама да хвърляш катализатор на 100 к и малко не си е работа, не знам до кола ли е, до бензин ли е ?!

ADiDimitrov

Всичко е от скапаните горива в България!

Alexi

преди като карахме служебни бензинови рена ,имаше на по 300+ км с оригиналните си катализатори и ламбда сонди .. горива не сме си внасяли  :D


ivchotr

Нашите служебни фокуси Мк1 хвърлиха катализаторите на много под 100к км.

To4kata

Истината е, че близо година зареждах почти редовно до горе от една бензиностанция по м. Хемус след последния тунел посока Ботевград. Знаете я, държи поне 10 ст по-ниски цени. Само че познат от този край ми каза, че продават читаво гориво, още повече, бе същото правих с Фокус II преди това и то доста по-дълго време и проблеми с катализатора нямах докато го продадох на 230 к км.