Форум на FordBG.com

Общи раздели => Двигател / Скорости => Темата е започната от: georgi1975 в 30 Ноември 2017 17:32:41

Заглавие: Гнп
Публикувано от: georgi1975 в 30 Ноември 2017 17:32:41
Здравейте колеги.гнп -то протече.помагайте.
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: Alexi в 30 Ноември 2017 22:13:17
здравей  :D
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: georgi1975 в 01 Декември 2017 08:19:15
май няма желаещи да помогнат
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: Ozzie в 01 Декември 2017 12:14:32
Ако тече много - слагай една тава под двигателя, да се събира нафтата.  (tooth)

Сега сериозно - каква точно помощ очакваш?
От профила ти е видно, че си от Гурково (може би) и че автомобила е Форд Фокус 1,8 TDDi от 2001 г., също може би.
Не си дал достатъчно информация за проблема. Това накратко от мен.
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: georgi1975 в 01 Декември 2017 16:28:28
Интерисува ме свестен майстор и някакви цени горе долу.и възможен ли е ремонт без сваляне на гнп.
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: G_o_c_e_v в 01 Декември 2017 18:52:59
Много силно зависи от къде тече. Аз примерно на Рено Меган Сценик съм свалял 1 от 3 главички, за да й сменя о-пръстена и спря да тече без да свалям помпата. Та при теб няма как да разберем от къде ти тече помпата така през интернет.
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: ivchotr в 02 Декември 2017 13:22:34
И пак не стана ясно откъде си. Аз правих ГНП тази пролет в София. Ако те устройва, ще ти дам координати. Не знам обаче ако си от другаде, дали изпращането само на помпата ще ти реши проблема. После трябва някой и да ти я зацепи правилно. При софиянеца закарах направо колата и след има-няма два дни ми я върна пушка.
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: georgi1975 в 04 Декември 2017 10:37:03
Незнам откъде тече колеги.цялата помпа е в нафта.а отдолу като спра направо локвичка става.питам за майстор в района на ст.загора.софия ми е далеч но все пак благодаря на колегата за инфото.между другото има ли някой колега във форума който се занимава с ремонт на ел блок.на тази помпа.
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: Ozzie в 04 Декември 2017 19:07:34
За Ямбол има добри отзиви.
https://www.facebook.com/DieselCenturYambol/

Ако ти е далеч, разпитай колеги, познати, приятели и др. с дизели, къде биха ти препоръчали да отидеш в Стара Загора.
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: delyank в 20 Април 2021 19:40:37
За гнп братле мога да ти препоръчам тези: https://www.boschservice.bg/ Дани дизела, зимал съм  дизелови горивни помпи и дюзи за сервиза и е окей
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: ivchotr в 21 Април 2021 10:26:50
На братлето тази информация едва ли ще му е от полза 4 години след споделяне на проблема  ::)
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: Водниядух1 в 29 Април 2021 20:55:35
Аз пак да питам- тази ГНП(VP44) ,дава ли признаци,преди да и изгори въпросния транзистор. На около, колко хил. километра става това? Моя форд е на 250 000 км по километраж-може ли да се надявам,че вече е извършен ремонта на гнп.
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: ivchotr в 29 Април 2021 22:45:30
Ремонт се прави на нещо, което не работи. Не е задължително електрониката на всяка ГНП да се повреди. Така че твоята може да е ремонтирана вече, но може и да не е. Може и никога да не се повреди, а може и още утре да изпуши.
Карай си колата и не се тревожи за проблеми, които не зависят от теб. Ако се повреди, тогава я мисли.
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: Водниядух1 в 30 Април 2021 06:24:49
Аз си я карам,ама.... Това да си някъде из планината примерно , да караш през нощта и да думне баш тогава -някак си не ми звучи добре. За това питах дали има симптоматика ...
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: ivchotr в 01 Май 2021 17:34:38
Циганите, козите и Фордовете мрат без да боледуват (rofl) (rofl) (rofl)

Карай си колата и не се кахъри за неща, които не зависят от теб. Май се повтарям ::) Каква ти е гаранцията, че няма да гръмне пак, дори да е правена онзи ден?
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: Екатерина в 24 Май 2021 17:42:42
Здравейте имам въпрос имах проблем с гнп за форд фокус 1.8 тдди дизел 90к.с 2003г комби 8 месеца колата ми е в сервиза намери се помпа но сега ми трябва ел. Блок 8 месеца го търси и ми казва че трябва номера на баркода на ел. Блок да е същия но никъде не се намира този ел блок с този номер и вече почвам дс се съмнявам че ще се намери същия номер
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: ivchotr в 25 Май 2021 13:31:54
Електрониката се програмира. Важното е електронният блок да съответства на вида на ГНП. Ако "майсторът" е обикновен гайкаджия, не е чудно, че търси същия баркод. Явно се надява да го монтира без да се налага да препрограмира.

П.П.
Ако ходиш често при него за да разбереш докъде е стигнал с ремонта, това може да е още една причина да се бави. Може просто да иска да те вижда :D
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: Екатерина в 25 Май 2021 15:33:14
Трябва този 0470004006 номер на помпата примерно да съвпада нали
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: zz_stefanov в 25 Май 2021 16:32:37
Тоя номер на електронния блок не е ли уникален, в смисъл че и сто години да чака друг такъв със същият номер няма да се появи. Просто тоя да трябва да се въведе в ECU.
Това, освен друго, не е ли част от системата на имобилайзера.
Консултирай се с друг майстор по дизели, че иначе още 8 месеца може да го чакаш този.
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: ADiDimitrov в 25 Май 2021 20:28:24
Кате смени майстора, с тоя няма да ти се случат нещата!! Някой за 8 месеца раждат, а тоя неможе да ти оправи Форда 🤣🤣🤣🤣🤔🤣
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: Екатерина в 25 Май 2021 21:03:21
Хахаха да прав си просто сама ми е трудно да я намеря тази част но вече като знам по кой номер се търси се надявам дс станат нещата
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: Bizu в 25 Май 2021 23:01:10
Аз преди 1 година сменях ГНП-то на стария форд. Моята помпа беше със същия номер: 0470004006.
Търсих същата, но майстора ми беше казал, че ако намеря някоя с един от следните номера също ставали : 470004008, 0986444504, 0986444521.
Имах късмет и намерих помпа със същия номер. Колата още движи :)
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: Водниядух1 в 24 Март 2025 20:26:02
Да се похваля-и моята ГНП умря-така от нищото без симптоми-запалих и докато почистя стъклата форда умрЕ. 450лв ми струваше тук в Русе ремонта, не са сваляли помпата от колата .Просто репатрирах колата направо във сервиза.Там я четоха и ми се обадиха да ми съобщят ''благата новина''
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: ivchotr в 24 Март 2025 23:31:36
И какво ѝ беше на умрЕлата помпа?
Заглавие: Re: Гнп
Публикувано от: Водниядух1 в 25 Март 2025 21:03:22
Електронния блок