Здравейте. Имам следния проблем. Карам Форд Фокус 1.8 Джия комби дизел 90 к.с. 2001 г. Както си карах колата за няма и 500 м. стрелката на температурата отиде в червено и колата изгуби мощност и спря. В сервиза на Форд направих диагностика и нямаше записани никакви грешки. Проверих термостата, работи. Какво да търся...
Погледни за вода в маслото, тест за отработени газове във разширителния съд, тест със сгъстен въздух на цилиндрите, и за съжаление - може да гледаш в cars.bg за нова кола... :(
Чак пък нова кола... Може да е гарнитура на глава например. Малко диагностициране ще трябва точно надуване на цилиндрите в ГМТ, CO2 тест на казанчето на охладителната течност, или надуване на охладителната система, или по-прост тест на компесията и ще се разбере здравето на двигателя. Ако не е спукана главата или ако изобщо от там е проблема е напълно поправимо...