Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: kem в 01 Юни 2017 00:11:23

Заглавие: проблем с палене и авариен режим
Публикувано от: kem в 01 Юни 2017 00:11:23
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI 2005
При завъртане на ключа в положение контакт, светват всички лампи включително и подгрева и не угасват, в тоя случай и да се опиташ да завъртиш на стартер няма никаква реакция, все едно няма ток, до скоро двигателя влизаше в авариен режим и на няколко пъти се разминах на косъм от катастрофа, изписваше разни повреди, като повреда в ESP, повреда в двигателя, повреда в датчика на волана, след разкостване на ел. инсталацията и де що имаше букси и куплунзи и почистване, за сега не е влизала в авариен режим, но проблема с паленето остава, прави го рядко, но не се знае кога ще даде фира. Благодаря предварително за всеки съвет. Това всичко взе да се случва след реглаж на предницата, поне на мен така ми се струва, друго по колата не е правено.
Заглавие: Re: проблем с палене и авариен режим
Публикувано от: Pyrhel в 01 Юни 2017 00:42:14
Лампата за имобилайзера как се държи в тези ситуации? Според мен е повредено табло/PCM или комуникацията между двете - т.е. букси или кабели.
Заглавие: Re: проблем с палене и авариен режим
Публикувано от: kem в 03 Юни 2017 14:14:52
Цитат на: Pyrhel в 01 Юни 2017 00:42:14
Лампата за имобилайзера как се държи в тези ситуации? Според мен е повредено табло/PCM или комуникацията между двете - т.е. букси или кабели.
Вчера на два пъти светна лампата на ESP, единия път по време на движение, и втория при запалване само тя остана да свети, но поне не влезе в авариен режим, лампата на имобилайзера не съм забелязал как се държи.
Заглавие: Re: проблем с палене и авариен режим
Публикувано от: kem в 24 Юни 2017 23:39:55
Цитат на: kem в 01 Юни 2017 00:11:23
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI 2005
При завъртане на ключа в положение контакт, светват всички лампи включително и подгрева и не угасват, в тоя случай и да се опиташ да завъртиш на стартер няма никаква реакция, все едно няма ток, до скоро двигателя влизаше в авариен режим и на няколко пъти се разминах на косъм от катастрофа, изписваше разни повреди, като повреда в ESP, повреда в двигателя, повреда в датчика на волана, след разкостване на ел. инсталацията и де що имаше букси и куплунзи и почистване, за сега не е влизала в авариен режим, но проблема с паленето остава, прави го рядко, но не се знае кога ще даде фира. Благодаря предварително за всеки съвет. Това всичко взе да се случва след реглаж на предницата, поне на мен така ми се струва, друго по колата не е правено.
Цитат на: kem в 01 Юни 2017 00:11:23
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI 2005
При завъртане на ключа в положение контакт, светват всички лампи включително и подгрева и не угасват, в тоя случай и да се опиташ да завъртиш на стартер няма никаква реакция, все едно няма ток, до скоро двигателя влизаше в авариен режим и на няколко пъти се разминах на косъм от катастрофа, изписваше разни повреди, като повреда в ESP, повреда в двигателя, повреда в датчика на волана, след разкостване на ел. инсталацията и де що имаше букси и куплунзи и почистване, за сега не е влизала в авариен режим, но проблема с паленето остава, прави го рядко, но не се знае кога ще даде фира. Благодаря предварително за всеки съвет. Това всичко взе да се случва след реглаж на предницата, поне на мен така ми се струва, друго по колата не е правено.

Оказа се табло, край на мъките.