Здравейте. Тъп въпрос: фокус мк3, 2012 с верига ли е или с ангренажен ремък?
добре е да уточняваш за кой мотор питаш .. но в случая всички мотори са с ангренажен ремък
Само 2.0 с директното впр. е с верига, но е рядкост, че официално е само за Щатите
мда вярно че има такъв мотор но той не се предлага в Европа по принцип .. инак форд си го слагат и на мондео 5 в щатите
Фокус ST не е ли с 2.0 екобууст и в Европа? RS е с 2.3.
Доколкото знам 2,0 бензина с дир.впръскване се слага и на Фокус 3.5 хибрид.Рядкост,рядкост,но нека се знае (rofl)
Цитат на: viceroy в 29 Май 2017 12:45:55
Фокус ST не е ли с 2.0 екобууст и в Европа? RS е с 2.3.
а ти къде прочете да споменаваме екобуст ?
не знаех, че има 2.0 атмосверен без турбина и с директно впръскване и съм се объркал. интересно...
Дано сме помогнали на човека (rofl)
Ако е Ecoboost се води Lifetime този ремък и не се подменя, на практика все едно е с верига, потопен е в масло и има метални нишки, но някъде бях чел, че се сменя на 240 000км или 10г. За дизелите интервалът на този ремък е 160 000 или 8 години по предписание, но аз бих го сменил по-рано.