Здравейте, колеги днес си закупих Форд Фокус 1.8ТДЦИ- 100 к.с. 2003 г. В автокъщата колата работеше отлично, дори и с малък тест драйв не открих никакви проблеми. Автомобила е нов внос и се наложи да ми го докарат с Пътна помощ. Когато го пуснах реших да го запаля, но няколко пъти не успях, след което запали но работеше на 2-3 цилиндъра и видях мехури в маркуча за излишна нафта. Оставих го да работи, с идеята да изчисти, но дори и с подаване на газ нищо... Направи ми впечатление че всички маркучи за излишна нафта са нови??? :-[
Възможен ли е проблем с дюзите или дизеловата помпа?
Възможни са всякакви проблеми. Закачи я първо на диагностика и кажи какви грешки дава.
моите съболезнования :)