Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: npyah в 28 Април 2017 14:17:45

Заглавие: Не свети лампата за масло на двигателя - фокус 1, 1.6 бензин
Публикувано от: npyah в 28 Април 2017 14:17:45
 Не свети лампата за масло на двигателя на Форд фокус 1- 1.6 бензин 2003 година.
Отскоро забелязах ,че не свети лампата преди да запаля двигателя.
При контакт без да е запален двигателя лампата също не свети.
Проблема не е  от лампата, защото я смених с работеща.
При тест на таблото светят всички крушки без тази за налягане на маслото.
Така ми е притеснено да карам автомобила.
Ако се яви проблем с датчика за налягане само лампата ли трябва да свети или има и звуков сигнал.
Питането ми е може ли проблема да идва от датчика за налягане на двигателя или да търся проблема  само в таблото.
Ако някой е имал подобен проблем или снимки на разглобено табло ще съм благодарен .
Заглавие: Re: Не свети лампата за масло на двигателя - фокус 1, 1.6 бензин
Публикувано от: ivchotr в 28 Април 2017 18:10:42
Огледай кабелите покрай датчика. Не е лошо да измериш и какво се случва на изхода на датчика при контакт и при запален двигател. Ако е едно и също показанието, значи датчикът не работи.
Заглавие: Re: Не свети лампата за масло на двигателя - фокус 1, 1.6 бензин
Публикувано от: npyah в 28 Април 2017 22:52:01
Наистина се оказа откзчен кабел.Благодаря на колегата !
Заглавие: Re: Не свети лампата за масло на двигателя - фокус 1, 1.6 бензин
Публикувано от: ivchotr в 30 Април 2017 12:57:51
За нищо (fri)