Не свети лампата за масло на двигателя на Форд фокус 1- 1.6 бензин 2003 година.
Отскоро забелязах ,че не свети лампата преди да запаля двигателя.
При контакт без да е запален двигателя лампата също не свети.
Проблема не е от лампата, защото я смених с работеща.
При тест на таблото светят всички крушки без тази за налягане на маслото.
Така ми е притеснено да карам автомобила.
Ако се яви проблем с датчика за налягане само лампата ли трябва да свети или има и звуков сигнал.
Питането ми е може ли проблема да идва от датчика за налягане на двигателя или да търся проблема само в таблото.
Ако някой е имал подобен проблем или снимки на разглобено табло ще съм благодарен .
Огледай кабелите покрай датчика. Не е лошо да измериш и какво се случва на изхода на датчика при контакт и при запален двигател. Ако е едно и също показанието, значи датчикът не работи.
Наистина се оказа откзчен кабел.Благодаря на колегата !
За нищо (fri)