Здравейте колеги по стечение на обсоятелствата ми се върти една идея в главата.. имам напълно оборудван двигател за мондео 2.0 бензин от 1996 (мк1?!) обаче автомат.. би ли паснал дори и с малко преправяне на коша и на ръчната скоростната кутия на фокус 1.8 тдци мк1 ?
Фокус го има с този мотор, така че да, разликите в двулитровия мотор на фокус и мондео мк1 е само в главата и буталата, закрепването ще пасне.
кутията на дизелов мотор ще му дойде дългичка като предавки,трябва да я смениш и нея