Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: bgstan в 05 Април 2017 12:36:43

Заглавие: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: bgstan в 05 Април 2017 12:36:43
Здравейте,
В началото на годината си купих C-max 1.8TDCi 2007г. нов внос и точно след 100км се счупи. След основен ремонт на двигател се оказа че има 2 биелни лагера износени и превъртели биели и съответно се ревизира целия мотор за около 1400лв и се смени почети всичко. Сега колата си върви но има няколко неща които ме съмняват. Първото което се оказа, че кавалите са ми откраднали катализатора и сега се чува турбината доста отчетливо вие към 1400 оборота дали това е нормално. Другото е разхода на борд компютъра за градско каране ми пише разход към 10литра като средната скорост е към 20км/h. Това нормално ли е не съм го засичал разхода пълно пълно, но и това ще направя. Искам мнения като цяло за колата и в какво да се внимава.
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: Alexi в 05 Април 2017 12:49:06
нормално е турбото да се чува повече без катализатор .. и разхода ми се вижда нормален за тая средна скорост ,тоя мотор не е от най икономичните и харчи повече от 2.0 на ПСА който се слага на същото купе .. като основно качество бих изтъкнал че е доста здрав ,не знам какъв зор е видял и колко пробег че да се строши ,някои от служебните ни коли с тоя мотор гонят 300к и си е ок мотора като изключим ,че всички хвърлиха ЕГР но това е бял кахър
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: Mondeicho в 05 Април 2017 22:25:06
Принципно средната скорост се движи в границите докъм 25-26 км, поне при мен е така. Била е по-висока при зануляване и каране по магистрала. Средния разход при зимни условия също ми се струва нормален. Какво са ти сложили на мястото на катализатора, тръба или гърне? То вече е свършило и ще си я караш така, ще му свикнеш на шума. Казваш, че вие турбината, не знам доколко е нормално, аз на Мондео, 2.0 не я чувам.
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: Alexi в 05 Април 2017 23:27:22
чува се на отворен прозорец като я понастъпиш ,вече и на затворен ако я чуваш не е на добре
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: bgstan в 06 Април 2017 09:37:41
При затворен прозорец се чува доста отчетливо.
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: Alexi в 06 Април 2017 12:17:40
подозирам че ремонтите ти не са приключили :)
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: bgstan в 06 Април 2017 15:42:02
Интересното е ,че се чува само като настъпя газта и ускорява, след това виенето спира. Извън темата търся крик за форда и резервна гума ако някой има на сърце да пише. (Стара Загора)
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: Mondeicho в 06 Април 2017 21:40:15
Значи правилно съм предположил, че е на затворен прозорец, което определено не е добър признак. Нека да я чуе някой който разбира от това за да може да предотвратиш някоя по-голяма щета.
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: bgstan в 10 Април 2017 14:15:50
За сега ще карам и няма да барам като почне да ми харче по много масло ще мисля. Иначе я засякох от Стара Загора- Бургас-Стара Загора на темпомат 130км компа даде среден разход 6.6 на колонката излезе 6.2 но това е порядъка без климатик.
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: bgstan в 12 Април 2017 16:51:58
Нов проблем десния дисплей на климатроника избледня и много трудно се вижда какво свети. Някой има ли решение?
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: G_o_c_e_v в 12 Април 2017 20:52:15
Втора ръка? ::)
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: Mondeicho в 12 Април 2017 21:01:56
Нещо подсветката ли не работи? Може нещо крушка да е изгаснала...
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: bgstan в 13 Април 2017 08:53:18
И подсведката и самия дисплей. Вечерта се оправи явно ще ми прави проблем в бъдеще.
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: bgstan в 18 Април 2017 11:15:40
Друго което забелязвам. Сутрин пали лесно, но изпушва синкав дим което е нормално според мен при положение, че нямам катализатор. Обаче след запалването вдига оборотите към 1000 което е нормално след това за секунда падат до към 500 изпушва и пак ги вдига и след това няма проблем. Това свещи ли ще са дюзи ли ще са??
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: bgstan в 21 Април 2017 13:25:50
След монтиране на резонатор ефект близък към 0. Чува си се виенето на турбото и това е.
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: bgstan в 24 Април 2017 16:14:29
Има ли разлика в двигателите KKDA и ККDB и каква точно.
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: bgstan в 26 Април 2017 13:05:18
Имаше изгоряла свещ и вече при запалване няма димене макар и да нямам катализатор. Преди време си поръчах ключ от алиекспрес КЛЮЧ (https://www.aliexpress.com/item/Keyless-Entry-Remote-Key-Fob-3-Button-433MHz-With-Chip-4D63-For-Ford-Focus-Mondeo-C/32223553551.html?spm=2114.01010208.3.89.kIeHh2&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10065_10151_10068_10136_10137_10060_10138_10155_10062_10156_10154_10056_10055_10054_10059_10099_10103_10102_10096_10148_10147_10052_10053_10142_10107_10050_10051_10171_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10181_10037_10032_10078_10079_10077_10073_10070_10123_10124-10060,searchweb201603_2,ppcSwitch_5&btsid=4479738b-aeb3-4c0b-a625-9f117012da6d&algo_expid=96bccb6a-9206-48e7-83cd-16e65b0e9ae7-11&algo_pvid=96bccb6a-9206-48e7-83cd-16e65b0e9ae7) дистанционното си го обучих но транспондера не искат да ми го обучат. Някой знае ли ключар де да се захване и обучи китайския транспондер аз съм от Стара Загора
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: bgstan в 09 Май 2017 10:19:59
Това с разхода който дават по книжка е баси нереалния. Градско основно разход 8 и не може по малко
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: Alexi в 09 Май 2017 13:06:03
коментирано е ,че този мотор не е от най икономичните дизели .. определено 1.6 на ПСА гори по малко
Заглавие: Re: Ford C-max 1.8TDCi MK2
Публикувано от: bgstan в 06 Юни 2017 22:04:08
Интересно за 602км градско ми изгори 40 литра нафта 602/40 е към 6.66. Борд компа показваше среден разход.7.8. Възможно ли е.