Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: d3vian в 04 Април 2017 10:59:50

Заглавие: Focus 1.6 D мирише на нафта
Публикувано от: d3vian в 04 Април 2017 10:59:50
Колеги, здравейте и предварително се извинявам ако повтарям и потретвам темата, ама специално за миризмата май не намерих нищо. Та към въпроса.. колата е 1.6 дизел 88 коня, 2011 година. От известно време вътре в купето на моменти ( не постоянно ) мирише на нафта. Миризмата е адски натрапчива, силна и задушлива дори. Като погледнах двигателя, видимо няма нищо омазнено или разлята някъде нафта. Само забелязах, че на последна дюза (най-дясната) около нея има сложен мисля, че черен силикон, който разчоплих преди да разбера че е силикон. Да ме насочите на някъде къде да търся?
Заглавие: Re: Focus 1.6 D мирише на нафта
Публикувано от: Alexi в 04 Април 2017 15:10:04
щом мирише отнякъде тече ,иди на канал/подемник огледай добре коша на мотора отдолу
Заглавие: Re: Focus 1.6 D мирише на нафта
Публикувано от: ivchotr в 04 Април 2017 20:16:05
На нашата печка й течеше ГНП-то и в купето се усещаше доста. След ремонта спря да мирише. А пък ГНП-то е отдолу и ако не си на канал или по гръб под колата, не се вижда. Освен това и кората под двигателя също задържа нафтата.
Заглавие: Re: Focus 1.6 D мирише на нафта
Публикувано от: d3vian в 05 Април 2017 00:17:11
при първа възможност ще отида на канал или подемник
Заглавие: Re: Focus 1.6 D мирише на нафта
Публикувано от: Mondeicho в 05 Април 2017 06:43:53
Пипай с ръка, трябва да има някъде мазно от нафтата, при запален двигател да се усети откъде идва миризмата. Измий хубаво преди това двигателя и после огледай внимателно...
Заглавие: Re: Focus 1.6 D мирише на нафта
Публикувано от: butoff в 06 Април 2017 23:00:23
Провери нафтовия филтър в двигателния отсек. Някои модели имат отдолу капачка за източване. Капачката изпуска понякога.
Заглавие: Re: Focus 1.6 D мирише на нафта
Публикувано от: d3vian в 29 Април 2017 13:07:58
свалих кората отдолу няма видими течове, но докато работеше двигателя миризмата беше доста натрапчива, проверих и маркучите към парното добре са си.. не знам вече, ще се ходи на майстор май...
Заглавие: Re: Focus 1.6 D мирише на нафта
Публикувано от: ivchotr в 30 Април 2017 12:52:48
Този двигател има ли маркучи за обратната нафта? Понякога се напукват и от там сълзи леко, но пък достатъчно за да умирише купето.