Форум на FordBG.com

Общи раздели => Писти / Пътища / Приключения => Темата е започната от: Pyrhel в 10 Януари 2012 17:32:26

Заглавие: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Pyrhel в 10 Януари 2012 17:32:26
Днеска с Боби се видяхме и решихме да ги поизмерим. Естествено - силно непрофесионално. С измслени софтуерчета на телефона. За целта ползвахме Race Chono (http://www.racechrono.com/). По-долу ще видите и резултатите ни. Със сигурност и доста по-добре можеше, но е доста хлъзгаво - на мен поне и на 3та ми преплъзваха гуменетките :)

Focus 2006 1.6 TDCi 90 PS (stock): 13.4s
(http://lh4.googleusercontent.com/-e_W6BE2wHkc/TwxYPXOymUI/AAAAAAAACkg/45K8e1R0-mE/s640/scr000006.jpg)

Mondeo 2005 2.2 TDCi 155 PS (stock): 9.7s
(http://lh4.googleusercontent.com/-kL1fDWxmTjo/TwxYPRUCUNI/AAAAAAAACkk/jofEZWDIc0o/s640/scr000003.jpg)

Имаме и малко видео, ще пробвам да го пооправя и тогава ще го кача (blush)
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Alexi в 10 Януари 2012 18:24:27
нашия модел дава 8.7сек.  до 100 ,не знам откъде си видял тия данни 9.7 .. на мокро и хлъзгаво няма как да ги постигнеш просто няма сцепление ..
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Pyrhel в 10 Януари 2012 18:29:33
Мога да пратя клипчето. На втора поприплъзваше. Освен телефона да се е объркал като е броил или да се е забъркал гпс-а. Тия другите редове са останалите 5 ръна, които направих за 0-100. Нямаше подходящо местенце за 402 метра :)
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Alexi в 10 Януари 2012 19:35:21
уф така както си написал данните сякаш модела е сток 9.7 до 100 -Mondeo 2005 2.2 TDCi 155 PS (stock): 9.7s- а просто това ти е най добрия рън .. за мокро е ок
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: ffmk1l в 10 Януари 2012 19:38:43
Лятото като се видим ще ги пробваме, аз на сухо с телефон в ръка съм го докарвал докъм 9.3 най-добро време със 17-ките.:)
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: vladi tanev в 14 Януари 2012 07:08:40
Аз пък най доброто време което съм постигал със сиерката но беше със турбината и единствената кола която съм засичал е 5,8 секунди,а стокова беше 9,5,сега този чичмобил не съм го засичал но като сменя мотора ще го засека.
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Bobi в 15 Януари 2012 14:20:28
Аз не знам защо не се доближих до заводските 12.6 :(
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Чебурашка в 15 Януари 2012 19:33:35
С 15ки може и по-малко да даде,моята също е за мерене но с тези зимни гуми няма да ми хареса резултата  :-[
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Pyrhel в 04 Ноември 2012 19:57:26
Фокусът на Боби го поизръчках:
(http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/527478_404121409657925_933517967_n.jpg)

Мондеото на Асен, изненада ме приятно как върви!
(http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/431598_404121422991257_518161056_n.jpg)

Сиерата на Радко. Браво, очаквах по-слаб резултат!
(http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/523629_404121436324589_1484771991_n.jpg)

След намесата на Специалиста, Марто се представи по-добре от миналия път:
(http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/155552_404121446324588_1772648656_n.jpg)

Шкода Октавия 2010-та 1.9 ТДИ на 402 метра:
(http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/150548_404121456324587_1380518985_n.jpg)

Октавията на 0-100:
(http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/182502_404121469657919_382485796_n.jpg)
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: shaft в 05 Ноември 2012 10:54:25
Много зле - октавията :) Ама, т'ва е положението - стокова напълно, средно смотана нафта, железарки 15-ки с големи гуми и пълен багажник с боклуци... Също така имам и резервна пълноразмерна гума в багажника, не е патерица... Та спъната отвсякъде... Но за тези пари - толкова, както е казал човека  :))

Поздрави
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Pyrhel в 31 Март 2013 22:35:50
Мързи ли ви бре? :D

Вижте от днеска мойте 0-100 и 402м:
(http://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/10810_589523434392507_583065119_n.jpg) (http://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/17786_589523474392503_1511532376_n.jpg)

А Радко не успя да подобри резултата от предния път :(
(http://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/425172_589523451059172_1320580801_n.jpg)
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: kaloqn в 05 Април 2013 08:27:39
Може ли да видя и моите?
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Pyrhel в 05 Април 2013 23:33:42
Първия рън е "калибровка" някаква, при всички ни дава абсурдни резултати, ама после гледайте какво прави автоматика! >:D

(http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/155766_591651660846351_1894077293_n.jpg)
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Alexi в 06 Април 2013 10:06:36
аз нещо не съм впечатлен ,явно купето му идва тежичко или автомата сериозно го спъва ..
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Pyrhel в 06 Април 2013 10:20:30
Имай предвид, че при мен най-добрият РЕАЛЕН резултат е 9.0 сек за 0-100км/ч при това с новия кулер. Преди кулера най-добрият резултат беше 9.7 секунди за 0-100км/ч. Замери и при теб, заводските данни са далеч от истината - по-не секунда над тях са реалните данни :)

Или може би не мога да превключвам като хората, това е другия вариант, ама не е като да не съм правил стартове и да пробвам всякакви схеми - от втора с пълна газ, от първа с малко, с много газ, превключване на скоростите с пускане на газта, без пускане на газта и забиване на стрелката в лютеницата да не губи бууст... :P
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Alexi в 06 Април 2013 10:26:42
е ти си 50 коня отдолу все пак ..
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Pyrhel в 06 Април 2013 10:39:43
И не малко нютони съм надолу, но мисълта ми е, че Мондеото го дават 8.7 по каталог, а сток не успях да го докарам под 9.7, a Галаксито го дават 9.1 - ето пак секунда отгоре.

ПС: За мондеото се целя под 8 сек. реални >:D
ПС2: горе 9.0 е и с де-кат, забравих да кажа
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Alexi в 06 Април 2013 11:13:39
проблема на мондеото е ,че не вдига 100 на 2-ра .. и 250 коня да е няма да смъкнеш много времето с 2 превключвания .. отделно тез нютони не може да ги сложи на асфалта посмъртно
Заглавие: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Marlboro в 06 Април 2013 11:33:55
Колата е правена за спокойно пътуване и лесно изпреварване, не да я тормозите по светофарите :)
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Pyrhel в 06 Април 2013 12:16:22
Проблемът на мондеото е, че във високите хич го няма. А за нютоните си прав, затова първа и втора са ограничени. Оня, англичанчето с 2.2 TDCi Mk3 Мондео, дето ходи на драгове срещу разни Порши превключва от първа на трета, ама и софтуерът му е такъв, че го храни във високите :) Според мен проблемът са точно високите обороти и предполагам, че ще мога да го сваля със секунда до 100.
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: escobar в 06 Април 2013 12:20:51
Коли от клас Мондео се измерват от 100 до 200, от 0 до 100 е за светофарни бегачки Focus и надолу.
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Pyrhel в 06 Април 2013 12:29:03
Малко са му конете за 100-200, там е трагично положението, не ни разваляй сега кефа :))
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: amplified в 06 Април 2013 12:32:58
Цитат на: Marlboro Classic в 06 Април 2013 11:33:55
Колата е правена за спокойно пътуване и лесно изпреварване, не да я тормозите по светофарите :)
Я, пак?  :D Видях ти го вчера спокойното пътуване  :))
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Alexi в 06 Април 2013 12:38:37
оня англичанчето много му бяга мондеото ама той кара с 18ки сликове дето са по 500-600 лв броя сигурно и доста модове му е правил .. той впрочем потегля на втора щото неговата е към 500 нютона и не е проблем :)) и се развърта до над 5к оборота като му гледам клиповете ,не знам с какъв софт е ..
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: escobar в 06 Април 2013 12:44:32
Мондеото си е перфектно! Като го направиш към 400 коня, ще стане още по-добро.
Тия резки стартове, мисля Алекси не ги препоръчваше за демпфера в една друга тема.

А можеш ли да си представиш лицата ва собствениците на "бързите" 5-ци, където Фиат Ритмо и Пунто им късат гъза...

Набелязал съм БМВ 130i, със смяна на изпускателна и всмукателна система пЮс баране на софт, къса Галардо на ускорение. Продава се в Щатите на хубави цени, тъпото е, че е БМВ 1.
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Pyrhel в 06 Април 2013 12:48:29
Въпросния хангличанин кара с маховик от Транзит (солиден) :))
Не е като да няма модове, над 500 нютона е, моето трябва да стане толкоз :D
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: escobar в 06 Април 2013 13:17:01
Пусни клипче да го видим тоя ингилиз, ако можеш.
Интеркулерът е добре, ако можеш да боднеш и подобаващо турбо ще заспи.
Лошото е, че ако я пипнеш брутално няма да е използваема за всеки ден.
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Alexi в 06 Април 2013 13:31:16
My Link (http://www.youtube.com/watch?v=zxm6-o6RDPs#)
Поршето е Кайман ,240 коня :))
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: escobar в 06 Април 2013 13:37:24
Леле! Много добре!
Ама той ня старта го изяде, а това Порше не е ли със задно или 4х4?

Най-якото на това Мондео, че като го фиксираш на 150 километра на магистралата, после на колонката ще ликуваш. Щото ако му се смени окачването же позагуби от комфорта, а и в България не е за ниски коли.
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Alexi в 06 Април 2013 13:41:32
порша закъсня на старта ама "кьорав карти не играе " .. инак тоя пич си кара колата за евридейка ,даже се хвали че падала на 6.5 извънградско .. той не е англичанин въпреки че се подвизава в английските форуми ,белгиец е .. колата е около 220 коня на гумите като модовете които е правил минават за дребни - солиден маховик ,къстъм инжектори от транзит 2.4 ,интеркулер и чип
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Pyrhel в 06 Април 2013 14:06:23
Инжекторите кога ги е набил, защото до последно по английските форуми говореше, че не са съвместими? Не забравяй и за хибридното турбо...

Иначе идеята на драг състезанията не е да тръгнат едновременно, защото на 2те коли времената се мерят отделно, не е като формулата кой ще пресече първи виниша :))
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Alexi в 06 Април 2013 14:08:09
инжекторите май са с разпръсквач от 2.4 който е с по голям дебит а тялото си е стандартното ,нещо такова беше писал .. на така скалъпения инжектор му се генерира код и се набива в екуто
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: bonso в 07 Април 2013 19:22:28
Видях темата днес и веднага свалих програмата за android на HTC - то ми. Немога обаче да намеря, къде в менюто се избира да засича от нула до 100 и 1/4 миля. Помагайте  (help)
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Alexi в 07 Април 2013 21:08:47
добре де телефона как разбира че си потеглил/достигнал 100 ..
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: momo76 в 07 Април 2013 21:09:51
По GPSa ама не е много точно.
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Alexi в 07 Април 2013 21:49:25
той GPS-a не може да цепи секундата ..
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: Pyrhel в 14 Май 2013 17:57:10
Ford Escort RS2000 0-100 (http://www.youtube.com/watch?v=9J-l2kEYkAU#ws)
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: TourneoRS в 18 Януари 2015 19:06:53
да си спомним нещо старо ...

http://youtu.be/ybjp-Ay-VKU (http://youtu.be/ybjp-Ay-VKU)
Заглавие: Re: Да си ги измерим (0-100км/ч)
Публикувано от: belota в 30 Януари 2016 12:55:31
моята фиеста я мерих с една програма на тел. която е през буксата на ОБД-то и ми даде 9.9 до 100.