Форум на FordBG.com

Общи раздели => Двигател / Скорости => Темата е започната от: dongastone в 24 Януари 2017 22:12:39

Заглавие: Смяна дифтунги на инжектори - 2.0 TDCI - къде?
Публикувано от: dongastone в 24 Януари 2017 22:12:39
Здравейте,

Къде мога сменя дифтунгите на инжекторите на 2.0 TDCI? Така и така ще се свалят, дали да им се направят някакви тестове или профилактика?
Предполагам трябва да е някъде където са правили тази операция и са запознати със техниките за сваляне ;-)

...Сега виждам, че темата би трябвало да се премести в раздел "Сервизно обслужване"

Поздрави!
Заглавие: Re: Смяна дифтунги на инжектори - 2.0 TDCI - къде?
Публикувано от: Mondeicho в 25 Януари 2017 00:01:35
Каква е причината да ги сменяваш?
Заглавие: Re: Смяна дифтунги на инжектори - 2.0 TDCI - къде?
Публикувано от: dongastone в 25 Януари 2017 09:24:12
Историята е дълга... Бяха ми изпуснали уплътненията на маркучетата за обратната нафта, и когато ходих да видят защо мирише на нафта, когато работи двигателя на място, ми казаха че изкачат мехурчета от едната дюза. И ме посъветваха да си сменя дифтунгите. Колата, когато не я ползвам 6-7 дена, когато я запаля - понякога гасне след 10 секунди, или се променя звука на работа на двигателя и започва да тресе за около 10-15 секунди. Това ме навежда на мисълта, че може би влиза въздух от някъде ....
Ми това е най-общо, ако някой има идеи, мнение или предположения - ще се радвам да ги обсъдим.

Между другото, исках да си сменя целия маркуч за обратната нафта, но от МП обадиха цена 250 лв.
Аз си го намерих в един полски сайт и заедно с доставката ми излезна 50 лв.

Така че сега мога да използвам, ако се разглабя отгоре - да се смени и маркучето за обратната нафта.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Заглавие: Re: Смяна дифтунги на инжектори - 2.0 TDCI - къде?
Публикувано от: Pyrhel в 25 Януари 2017 19:14:57
В ибей са по 10тина лв комплект от 4бр. На дихтунгите им викат washers или seals на английски.
Ако можеш да намериш тук, външният им диаметър е 15мм, вътрешният - от 7 до 7.7мм, дебелината - 1.5мм. Размерът на вътрешният Ф варира, защото не са окръжност, а са с профил с четири "израстъка" на кръст (снимката). Не знам дали с чиста вътрешна окръжност 7мм ще станат.
Заглавие: Re: Смяна дифтунги на инжектори - 2.0 TDCI - къде?
Публикувано от: dongastone в 25 Януари 2017 20:14:45
Дали имат "продуктов код" под който да ги намеря в ибей? И като ги намеря - най-важното е къде да отида да ми ги сменят? Аз със такива ремонти не се захващам ;-)

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Заглавие: Re: Смяна дифтунги на инжектори - 2.0 TDCI - къде?
Публикувано от: Pyrhel в 25 Януари 2017 20:26:38
Сега видях, че дихтунгите за инжектори Bosch са тези, които съм дал горе, но има вариант и за Siemens с други размери и форма - не знаех, дано не си поръчал вече.
Вариант Bosch (http://www.ebay.co.uk/itm/Ford-S-Max-2-0-TDCi-Bosch-Common-Rail-Diesel-Injector-Washers-Seals-Pack-of-4-/271948653843?hash=item3f51672513:g:mSwAAOSwPcVViAoZ), вариант Siemens (http://www.ebay.co.uk/itm/Ford-S-Max-2-0-TDCi-Siemens-Diesel-Injector-Washers-Seals-Pack-of-4-/281765439148?hash=item419a8766ac:g:cNwAAOSwu4BVwMBD). Ако питаш за фордовския FINIS номер - мога да го потърся по-късно?
Заглавие: Re: Смяна дифтунги на инжектори - 2.0 TDCI - къде?
Публикувано от: dongastone в 25 Януари 2017 20:44:58
Не, не съм поръчал, колата си върви и така и не е спешен ремонта. Фордовския номер ще ми помогне много при търсенето и поръчката, благодаря много предварително.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Заглавие: Re: Смяна дифтунги на инжектори - 2.0 TDCI - къде?
Публикувано от: Pyrhel в 26 Януари 2017 12:36:16
1318562 - от 2006та
1715204 - след 2010та
Заглавие: Re: Смяна дифтунги на инжектори - 2.0 TDCI - къде?
Публикувано от: dongastone в 26 Януари 2017 14:02:40
Цитат на: Pyrhel в 26 Януари 2017 12:36:16
1318562 - от 2006та
1715204 - след 2010та

Огромни благодарности за оказаната помощ с намирането на форд номера.

Намерих си ги ТУК  (http://ford.sklep.pl/product-pol-17629-podkladka-wtryskiwacza-2-0-2-2-TDCi.html)- немско производство ;-).

Когато пристигнат - ще подновя темата - при кой да отида да ми ги смени ;-)

Поздрави!
Заглавие: Re: Смяна дифтунги на инжектори - 2.0 TDCI - къде?
Публикувано от: Dmitarcho в 30 Януари 2017 18:20:30
Днеска си купих и аз такива кръгчета. Един колега ми ги е взел де. Имаме магазин специализиран за Форд части.... За дюзи Делфи - 4 лв. бройката - заболя ме сърцето.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Заглавие: Re: Смяна дифтунги на инжектори - 2.0 TDCI - къде?
Публикувано от: dongastone в 08 Февруари 2017 12:32:50
Готово! Пристигнаха скъпите кръгчета  ::)  Взел съм 8 - ако някой иска мога да му дам останалите 4 - немецко производство оригиналише... па ша черпи бира

Сега бихте ли ме насочили към подходящ майстор, който е сменял подобни и знае какво, що и как?

Или да си ползвам стария майстор на Маздата, че там тия интервенции са си част от поддръжката ;-)

Поздрави!