Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: Denis в 30 Януари 2016 04:57:09

Заглавие: тресене при спирачка
Публикувано от: Denis в 30 Януари 2016 04:57:09
Здравейте колеги имам един проблем при натискане на спирачка когато карам с по-висока скорост като спирам се усеща силно тресене това дали е от спирачните дискове или от крива гума,джанта нещо . благодаря много предварително за отговорите
Заглавие: Re: тресене при спирачка
Публикувано от: Dmitarcho в 30 Януари 2016 09:26:39
Крив диск. Ако е крива джанта/гума, ще тресе без да натискаш спрачката.
Заглавие: Re: тресене при спирачка
Публикувано от: baibradar в 30 Януари 2016 13:14:46
Търси темата за кривите дискове.
Заглавие: Re: тресене при спирачка
Публикувано от: Denis в 31 Януари 2016 00:32:03
Благодаря ви много момчета живи и здрави :)
Заглавие: Re: тресене при спирачка
Публикувано от: Mondeicho в 23 Февруари 2016 21:39:05
Темата ще я намериш, но ще те заболи главата най вече, после и джоба....
Заглавие: Re: тресене при спирачка
Публикувано от: ivchotr в 24 Февруари 2016 11:35:16
Е, какво толкова? Сменя си дисковете с нови, слага едни нови накладки за първоначално вграждане и си кара кефа. Първите 250 - 300 км по-леко с натискането на педала и това е.
Заглавие: Re: тресене при спирачка
Публикувано от: Mondeicho в 25 Февруари 2016 07:25:01
На Фокуса може и така да е, при Мондеото не винаги първият опит е успешен, ако вземе оригинални става, но цената е около 300 лв.
Заглавие: Re: тресене при спирачка
Публикувано от: ivchotr в 25 Февруари 2016 15:05:26
Ми 300. Животът е далеч по-скъп, да не казвам безценен. Като взех Фокуса, знаех, че има проблем в дисковете. В града се усещаше, че са криви. На първото извънградско каране (нямах време да ги сменям) беше лудница при опит за спиране с по-висока скорост.
Криви ли са, трябва да се сменят и това е. Някои ги престъргват, ама това е несериозна история.