Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Mondeo => Темата е започната от: tisho_tbk в 14 Май 2015 23:27:29

Заглавие: Съединител и маховик комплект за Мондео Мк4 2.0 TDCI
Публикувано от: tisho_tbk в 14 Май 2015 23:27:29
Здравейте,
Колата я купих декември месец 2014 година - аз я карам от близо 6 месеца.
Дата на производство 2008.
Регистрация 2009.
Реални 177000 км към днешна дата.
Гориво: дизел, 2.0 TDCI

До сега не бях усетил да има някакъв проблем със скоростите, включваха се безпроблемно.
Вчера както си карах в задръстванията на София, изведнъж започна да трака и започнаха да се усещат вибрации на съединителя.
Когато не е на скорост, т.е. оборотите на около 900-1000 се чува дрънчене някъде под волана, до педалите.
Когато е на скорост и при над 2000 оборота, шум не се чува, но при натискане на съединителя се усеща че има някакъв проблем.
Като цяло педалът на съединителя започна да вибрира.

По тези симптоми си мисля, че най-вероятно е маховик.

До колкото съм чел в интернет, препоръчително е да се сменя маховик, съединител , притискател и лагер помпа, нали така?
Спрял съм се на този комплект  FORD MONDEO 2.0 TDCI MKIV MK4 NEW LUK DUAL MASS FLYWHEEL & CLUTCH, 2007 ONWARDS  (http://www.ebay.co.uk/itm/361035485095?_trksid=p2055119.m1438.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT#vi-ilComp). Дали е подходящ за моята кола, тъй като в описанието пише че е за хечбек и седан, но не и комби?
Ако някой има инсталиран Микрокат, мога да му изпратя VIN за проверка.

Може ли да ми препоръчате сервиз в София, който евентуално може да извърши ремонта с части, осигурени от мен? :-[

Благодаря Ви, предварително.


Заглавие: Re: Съединител и маховик комплект за Мондео Мк4 2.0 TDCI
Публикувано от: Pyrhel в 14 Май 2015 23:44:11
От Техниклъч НЕ СЕ КУПУВА! Продават само ментета с най-най-ниско качество. Препоръчаните сервизи ги има в раздела. Иначе щеш не щеш - комплект ще е при тебе :(
Заглавие: Re: Съединител и маховик комплект за Мондео Мк4 2.0 TDCI
Публикувано от: Alexi в 15 Май 2015 00:21:34
мда това не е за препоръчване да се купува .. то си личи и по цената де
Заглавие: Re: Съединител и маховик комплект за Мондео Мк4 2.0 TDCI
Публикувано от: Dmitarcho в 15 Май 2015 01:43:00
Не мисля, че има разика в моторите/съесинителите при комби/седан/хеч ;)
Заглавие: Re: Съединител и маховик комплект за Мондео Мк4 2.0 TDCI
Публикувано от: tisho_tbk в 01 Юни 2015 18:01:22
Колата вече е оправена в сервиз в Слатина.
Оказа се, че  лагер-помпата, маховика и притискателния диска са сдали багажа.
Най-странното е че съединителя е Ок. Почти като нов  ???
Заглавие: Re: Съединител и маховик комплект за Мондео Мк4 2.0 TDCI
Публикувано от: avm в 30 Юли 2015 11:06:47
@ tisho_tbk - Привет, има голяма вероятност скоро да сменя Фокус МК1 с Мондео МК4 (1.8 TDCi) и понеже от сегашния ми майстор разбрах, че съединителя е компоненета който обикновено (рано или късно) се налага да се замени искам да те питам колко излезе процедурата при теб (може и на ЛС да ми пишеш) ако е уместно да споделиш такава информация.
Предварително ти благодаря, avm.
Заглавие: Re: Съединител и маховик комплект за Мондео Мк4 2.0 TDCI
Публикувано от: tisho_tbk в 30 Юли 2015 23:02:44
Части+труд= около 1300лв. Само помпата не е LUK.
Заглавие: Re: Съединител и маховик комплект за Мондео Мк4 2.0 TDCI
Публикувано от: avm в 31 Юли 2015 09:43:43
Цитат на: tisho_tbk в 30 Юли 2015 23:02:44
Части+труд= около 1300лв. Само помпата не е LUK.

Много ти благодаря!
Поздрави, avm.