Ето така изглеждат нещата на моменти,не мога да хвана от къде идва това нещо.
http://youtu.be/wvk9TUS1BGU (http://youtu.be/wvk9TUS1BGU)
http://youtu.be/VCX-Ha-5JY8 (http://youtu.be/VCX-Ha-5JY8)
Можеш ли да следиш и хода нa ЕГР? Ако не си го чистил - почисти го. Кога се проявява проблема - веднага след палене? Преди да загрее, когато загрее?
Изолирах ЕГР ,разликата е че по-малко пропушва,иначе и на топла и на студена го прави.
Абсолютно същото е и при мен. Но е само сутрин при първо палене. Като загрее вече няма подобно нещо. Ако намериш причината моля те пиши да знам и аз. Ако пък аз реша проблема ще кажа какво е и така :)
Колега, при мен се оказа EGR клапана. Същото беше като при теб, изключихме клапана и колата заспа. Просто го провери при теб. Не казвам със сигурност, но при мен беше това.
Ами аз го изолирвах няколко пъти и го пусках,смених вече 3 ЕГР-а и пак същото.Ти какво го направи изолира ли го или го изчисти ?
В момента нищо не съм го правил.Само сме изключили буксата и все едно го няма. Тепърва трябва да реша какво да правя, дали да купувам друг или да го изолирам и край. Просто открихме причината и в момента карам колата тесново една седмица. С майстора ще преценяваме.
Ясно,току що дръпнах вакума на моя понеже аз нямам букса ,утре ще видя дали има ефект.Едновременно с това смених и датчика за налягане на рейката,тази с тръбичките които отиват към дюзите а онзи ден смених ЕГР с цялата му метална тръба ,датчика на разпределителния вал , MAF сензора и всмукателните колектори но ефекта беше голяма кръгла "0" .Утре ще пиша какво е станало като покарам , а сега да попитам някой който знае , този датчик със синята букса на помпата за температурата на горивото ли показва и другия с кафявата букса ли е за високото налягане ?Обаче явно ще кача снимката по-късно че нещо не ми дава да качвам.
http://media.snimka.bg/s1/4573/035390933.jpg?r=0
hotblooded сега като се загледах оборотите найстина играят веднага като я запаля и докато е студена,после като позагрее изчезва.Имаш ли нещо в предвид да проверя , понеже ме пита кога го прави ?
Цитат на: chokolino771 в 14 Юли 2015 20:42:27
hotblooded сега като се загледах оборотите найстина играят веднага като я запаля и докато е студена,после като позагрее изчезва.Имаш ли нещо в предвид да проверя , понеже ме пита кога го прави ?
Сложи една ламаринка (затапи) EGR-a.... ако изчезне проблема - едно хубаво чистене на ултра звук в спец. разтвор (където чистят глави преди заварка/шлайф).
3 смених и последния е пак затапен,и от долу и горе има ламарина и няма промяна.Сега тъкмо карах едно Мондео 2,2 , тази дупка от 1000 до около 1800 оборота я няма така както е на моето,вече си мисля да нямам и маркуч спукан нейде . Няколко пъти оставях колана на слънце , като е около 32-33 градуса и като запаля започва едно чукане странно такова , като метал в метал ,но тънък звук не чатка на масивно желязо.Все си мисля , че клоня вече към помпа ама де да видим.Чакам още па може и да излезе кусура :D
Абе да не би нещо да са ти дали фира обтегачите на веригата? Ако е така скоро ще си покаже, ама е неприятно :(
От тях може ли да чука така ?Вчера продадох другия двигател цял целеничък.Дано не е от там,ама и там да е ще сменям няма го продавам поне засега.
надали е от тях ,тя колата ти е на по малко км от моята ..
Цитат на: Alexi в 15 Юли 2015 20:03:30
надали е от тях ,тя колата ти е на по малко км от моята ..
Ако е карана с кофти масло и "лаещ филтър"... Но трябва да се чуе от човек дето разбира, така по нета е трудно.
А при натиснат съединител как е?
Днес ще пробвам , като се замисля май не съм го пробвал това с натискането на педала.
трябва да дойдеш да я чуем на някое събиране хем да почерпиш :))
Сега ще дебна за някоя среща :D
събота идвай ,тъкмо ще разгледаш новото мондео
Сигурно ли е че ще сте там?
аз поне мисля да мина за другите не знам ,отдавна се каня да разгледам новото мондео все не остава време
Аз се мъча с подобен проблем от 3 години, само че при мен ги вдига и до 1000. Всеки път, след като зачести проблема, "хвърля" алтернатор. Тия дни ми беше трети. Първия беше с износени колектори на ротора, втория и третия - диодни плочки. Първия ми изкипя акумулатор, третия (сега) също се опита. Сега изключих кабелите към свещите за подгрев на антифриза и се надявам да спре вече... :-[
Тоше какъв подгрев на антифриза при 30 градуса. Той се пуска аятоматично когато температурата е около 0 градуса. ::)
И аз го имам гадното менене на оборотите сутрин на първо палене. Придружено е с промяна на звука на двигателя + някакво металическо почукване и звук все едно от перка на хеликоптер (все едно е разбита демферната шайба, но пък тя е нова на 3000 км. и като я гледам не мърда изобщо).
Колата се движи добре, има мощност но препушва доста като я намачкам на по ниска предавка (2-ра или 3-та).
Клоня към дюза/и в комбинация със заминаващ си маховик ама... в Плевен не знам читав дизел сервиз къде да я закарам за диагностика. До сега съм имал само бензинови автомобили и това ми е първият дизел и не съм запознат с особеностите му.
Тия дни ще направя теста с обратната нафта да видя резултата. Почистих EGR-а преди месец, но не съм го затапвал. Чудя се дали ще е достатъчно да дръпна само вакума, тъй като пружината е доста стегната и не вярвам газовете да могат да я натиснат, за да се отвори клапана.
Цитат на: V.Buzev в 27 Юли 2015 12:08:00
Чудя се дали ще е достатъчно да дръпна само вакума, тъй като пружината е доста стегната и не вярвам газовете да могат да я натиснат, за да се отвори клапана.
Слагай пластина, че иначе може да те излъже. Аз го чистих, после работи известно време добре, след това започна като отвори - да не може да върне навреме или като я изгася - да остава отворен и като запаля да тропа, хлопа, пуши...
Цитат на: hotblooded в 27 Юли 2015 14:41:30
Слагай пластина, че иначе може да те излъже. Аз го чистих, после работи известно време добре, след това започна като отвори - да не може да върне навреме или като я изгася - да остава отворен и като запаля да тропа, хлопа, пуши...
Разбрах, това ще е първото нещо, което ще направя тия дни. От какъв материал да е пластината? Възможно ли е от EGR-а понякога да се получава следния ефект - при изпреварване няма значения на коя предвака примерно на 4-та от 2000 оборота върви добре, но към 2750 се получава едно лагване все едно нещо задушава двигателя и към 3000 оборота се оправя?
Цитат на: V.Buzev в 27 Юли 2015 12:08:00
И аз го имам гадното менене на оборотите сутрин на първо палене. Придружено е с промяна на звука на двигателя + някакво металическо почукване и звук все едно от перка на хеликоптер (все едно е разбита демферната шайба, но пък тя е нова на 3000 км. и като я гледам не мърда изобщо).
Колата се движи добре, има мощност но препушва доста като я намачкам на по ниска предавка (2-ра или 3-та).
Клоня към дюза/и в комбинация със заминаващ си маховик ама... в Плевен не знам читав дизел сервиз къде да я закарам за диагностика. До сега съм имал само бензинови автомобили и това ми е първият дизел и не съм запознат с особеностите му.
Тия дни ще направя теста с обратната нафта да видя резултата. Почистих EGR-а преди месец, но не съм го затапвал. Чудя се дали ще е достатъчно да дръпна само вакума, тъй като пружината е доста стегната и не вярвам газовете да могат да я натиснат, за да се отвори клапана.
щом имаш вакум то си с по стария ЕГР и той като цяло не е проблемен .. ти пак го затапи за проба ( с по дебеличка ламаринка от цветен метал )но най вероятно не е в него проблема
Алекси, а щом не е от ЕГР-а някаква идея от какво може да е? Това което съм описал се появи от около седмица след като навъртях едни бързи 2000 км :). Днес сутринта също го имаше, но като си тръгвах от работа мененето на оборотите и гадните звуци ги нямаше!
ми може да е от гадна нафта примерно ,тръгнали инжектори е по лошия вариант
Сипвам нафта от Еко или Ромпетрол. Не намирам особена разлика във вървежа единствено много зле беше работата като заредих от Шел обикновена нафта. Това ми беше първото и последно зареждане на Шелска обикновена нафта - В повер нитро е ок ама е скъпичка. Реално сега като се замисля почна да го прави това откакто заредих на Еко миналия вторник. Май ще си зареждам само на Ромпетрол.