Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: ivaylo_m в 10 Май 2014 06:11:22

Заглавие: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: ivaylo_m в 10 Май 2014 06:11:22
Пускам темата от чисто любопитство!
Забелязвам, че има доста Фокуси първо поколение комбита без крайно гърне на изпускателната си система (включително и моя Фокус), както и доста с крайно гърне (...на баща ми Фокуса е от тези).
Гледал съм моя Фокус - не е заварена тръба на мястото на крайното гърне, а тръбата си тръгва (цяла) от средното гърне със всичките си извивки.
От къде идва разликата в изпускателните системи?
До колко е стандартна изпускателната система без крайно гърне?
...да споделя и разликите между моя Фокус и този на баща ми:
-моя е 2001 година; произведен в Германия; купен от Австрия (TDDI 90hp Ghia);
-на баща ми е 1999 година; произведен в Испания; купен от Италия (TDDI 90hp Ghia);
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: ivaylo_m в 12 Май 2014 19:51:20
...Явно никой не си е задавал въпроса :)
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: Besniq в 13 Май 2014 20:15:31
И при мен и Брат ми с фокусите ( хечбек ТДДИ 90к.с. ) е така той има крайно, аз не...неговата е 1999г. моята 2000г. коя къде е пройзведена нз. ти как разбра за ваще ?!
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: ivaylo_m в 14 Май 2014 06:25:22
По VIN кода, тук (http://fordclub.euro.ru/ford_vin.htm) може да видиш какво е значението на Вашия VIN.
Иначе и двете коли ли са внесени от едно и също място?

П.П. още един декодер www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do (http://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do)
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: JoroM в 18 Май 2014 18:36:04
При фокус мк1 хечбек - дизел, също има такива със и без задно гърне. Аз си намерих втора употреба много запазена оригинална цяла генерация само със средно гърне, на която има щампа 2003.. предполагам това е годината, не знам обаче от тдди ли е или от тдци.
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: andi в 27 Юли 2015 18:56:29
Здравей те някой може ли да ми каже защо се получава засмукване в изпускателните тръби като сложа едно пърцалче отзад на ауспуха ,колата работи на празни обороти и на моменти се получава засмукване навътре мотора е 1.6 16в.Първо си помислих,че това го прави от егр-клапъна ,но се оказа че аз нямам такъв .
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: opex в 27 Юли 2015 20:44:09
Проблеми имаш ли с колата, да работи неравномерно, да притриса?
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: andi в 27 Юли 2015 21:21:06
да работи неравномерно на празни обороти притриса и се чува едно потропване откъм страната на дроселовата клапа,сменя си оборотите чак се опитва да изгастне
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: Alexi в 27 Юли 2015 22:46:20
на газ карана ли е
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: andi в 27 Юли 2015 22:56:46
да има газов инжекцион от 5г
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: opex в 27 Юли 2015 22:57:51
Струва ми се, че не разбираш особено за това ще ти препоръчам да идеш в сервиз, но първо проучи къде как се справят, защото повечето умеят да правят само жигули, а се иска някой, който да е запознат с Форд.

едит: защото не работи някой цилиндър като хората, но това може да е от свещи/кабели, прескочил ангренаж, прегорял клапан от газовата и др.
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: andi в 27 Юли 2015 23:12:53
от сервизи ми се плюва вече ,до сега само ми се казва карай спокойно и немисли много,аз се опасявам за изгорял клапан ,дали може да го хванем със замерване на компресия всеки цилиндър по отделно като за начало
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: Alexi в 27 Юли 2015 23:25:57
може
Заглавие: Re: Разлики в изпускателната система Focus Mk1
Публикувано от: andi в 13 Март 2016 11:39:05
има ли тема за решение на проблема или известен добър майстор разбиращ специално от форд ,колата придърпва прекъсва във всички обороти сменени са свещи,кабели ,бобина от къде може да се получава тази неравномерна работа и прекъсване колата е 1.6фокус