Здавеите на всички колеги нов сам в клуба и ако нешто не сам наисал не кадето трябва се извинявам . Значи от соро имам нова кола на старо :D и тя е форд ескорд комби 1.8 д чис дизел не сам я карал кои знае колко някаде около 50 км видя ми се тромава ама тва е друг вапрос значи както си карах и ми изведнъж ми светнаха сички лампи по таблото като новогодишна елаха :-* после се установи че сам скасал тампон на двигателя този които даржи скоростите и последствие сам скасал и ангренажен ремак :'( :'( :'( вапроса ми е ко да пра са казват ми че този тип модели двигатели нямат заштита дали сам ударил бутало или ште мина само с клапани изкам и ште сам ви адски благодарен ако ми помогнете наистина ^-^ и някои които кара такава да ми каже как гори горе долу този тедо ми е продаде ми каза че градско горила 5л нафта естествено не му повярвах ! това е са сега приятели БЛАГОДАРНОСТИ предварително ште чакам вашите мниния с нетарпение :- ^-^ ^-^ ^-^
Здравей. Като изключа правописа ти, дали ще минеш само с биела или нещо повече - след като отворите двигателя. Аз съм късал ангренаж на дизелов ситроен - отървах се без биели, но смених всички клапани и още дреболии. Та ремонта ми легна 1600лв. :)
В твоя случай с гадаене няма да стане.
Приятелката ми караше такъв Ескорт 1.8 Дизел, но кабрио. Първия път скъса ремък 800лв.
След 2 месеца пак го скъса и го изпратихме на вторични...
Доколкото съм чувал от едно време, точно на 1.8D ремъка трябва да се сменя на 40-50к максимум. 60к му идва множко и в бургаско имаше доста скъсани ангренажи.
Този двигател е с два ангренажни ремъка - малкия е от кол. вал до ГНП-то - има и обтяжна ролка, големия е от кол. вал до разпределителния. Доколкото се сещам при смяна се сменят 3 бр. ролки и водна помпа - водната помпа се движи от гладката част на дългия ремък. Общо взето - тежък ангренаж. По отношение на пробега - не е проблем да се кара 60-70 хил. км. стига ролките да са качественни и тъй наречения майстор да си е свършил както трябва работата. За разхода на гориво може да се каже, че не те е излъгал. Ако ще ремонтираш ( то от ремонт до ремонт има доста разлики ) приготви 800- 1000 лв. min