Форум на FordBG.com

Общи раздели => Писти / Пътища / Приключения => Темата е започната от: Pyrhel в 24 Януари 2013 19:58:17

Заглавие: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 24 Януари 2013 19:58:17
За десерт на тазгодишния събор, приготвихме една малка изненада. Битка между предно и задно предаване с автомобили Форд на писта Дракон! Каква е идеята:

Всеки отбор има капитан, който избира още 5 участника за отбора си. Участниците ще бъдат избрани и оповестени предварително, за да могат да подготвят колите си за събитието. На пистата излизат едновременно 6те автомобила от един отбор, т.е. само FWD или само RWD и карат заедно 5 обиколки. Взима се най-доброто време на всеки един от тези 5 обиколки и се добавя към общото време на отбора. По тази система и двата отбора правят по 5 обиколки и победител в състезанието е отборът, който има НАЙ-ДОБРО (малко) време!

Важно нещо, което пропуснах да напиша по-горе: това състезание ще бъде "за десерт" на time attack. Това означава, че вече ще имаме времената на колите, които ще участват. Стартът ще бъде "летящ", а подреждането ще бъде малко по-особено - най-бързата кола ще стартира от последна позиция по две причини: първо, за да бъде по-равностойно, защото бързата кола ще трябва да изпревари "пречкащите" се по-бавни и втор: по този начин ще се стимулират по-бавните да дадат по-добри времена от обиколките в time attack.

Капитани на отборите са:

Настоящото решение за прякор на RWD отбора е "Ундурмистите". Ще се помисли и за подходящо име за FWD отбора.
Очаквайте скоро и инфо за участниците!

Успех и на двата отбора и нека веднъж завинаги се разбере дали предното или задното предаване е по-добро за пистата!
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 24 Януари 2013 21:31:02
Нека тук, хората който искат да участват в отборите да пишат за да знаем, кой има желание и според това да се изберат участниците! :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: G_o_c_e_v в 24 Януари 2013 21:52:10
Аз бих се пуснал, и без това карам фоко като реактивен самолет...
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: viksata в 24 Януари 2013 22:04:37
Аз вече си пратих CV-то за участие в RWD (race)  :D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 24 Януари 2013 22:13:37
А така браво ...  тоя път ми се струва че ще покараме много зъдраво ...
RWD RWD RWD RWD RWD
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: vladi tanev в 24 Януари 2013 22:14:30
Искам да помоля всички със RWD които искат да участват да пишат
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Bobi в 24 Януари 2013 22:16:39
Ами... идните седмици Фокус-ът го очаква и силово засилване ( оп, издадох се ) и бих запълнил някоя дупка във FWD отбора, ако има нужда.

П.С. Според мен за FWD има доста добри коли във форума и предполагам няма да има нужда :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: sierrata в 24 Януари 2013 22:17:19
Бройте и мен!  8)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: BIGFORDFAN в 24 Януари 2013 22:56:10
Цитат на: Bobi в 24 Януари 2013 22:16:39
Ами, идните седмици Фокус-ът го очаква и силово засилване ( оп, издадох се ) и бих запълнил някоя дупка във FWD отбора, ако има нужда.

П.С. Според мен за FWD има доста добри коли във форума и предполагам няма да има нужда :)
Аз пък точно се зачудих как ще запълним бройката, повече от 3-4 добри коли не се сещам да има...
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 24 Януари 2013 23:05:31
Има повече от 3 добри FWD коли :)
Илко, Венко, Сашо, Марто със ST-то, турбо фиестите, Дидо и т.н. Въпросът е кой иска да се включи в батъла и кой ще избере капитана.

Изникна нещо, за което трябва да се разберем. Отнася се до използването на сликове на батъла. Понеже не всички имат или ще се сдобият със сликове, най-доброто решение според мен е да кажем, че на батъла няма да се ползват сликове, а на тайм атака който с каквото иска да кара. Това е с цел да бъде по-равностойно състезанието.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Gredarov в 24 Януари 2013 23:08:23
Има и повече.Аз съм за RWD
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: G_o_c_e_v в 24 Януари 2013 23:08:55
6 автомобила в отбор
5 обиколки

Всеки отбор има капитан, който избира 6 участника за отбора си.

А капитаните не вземат ли участие??? Понеже капитана и избрани 6 участника правят сбор от 7 човека ако не бъркам нещо...
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: BIGFORDFAN в 24 Януари 2013 23:12:47
 Дано да се включат колегите с яките бегачки на предно, ще стане доста зрелищно.

П.С. а ти Pyrhel в кой клас мислиш да участваш?  (race)
П.С. 2. нещо като клас ''дрЪт дизляк'' ще има ли?  :))
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 24 Януари 2013 23:16:55
Взимат, може би малко подвеждащо съм го написал. Капитанът + още 5. Сега ще го редактирам.

Мене ме вербуваха в RWD сектата. Трябва Сиерата да е готова дотогава, ако не е - ще ме бият. Би трябвало и Мондеото да е на стероиди дотогава, така че и с него ще се включа в драга >:D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: hotblooded в 24 Януари 2013 23:17:49
Цитат на: BIGFORDFAN в 24 Януари 2013 23:12:47

П.С. 2. нещо като клас ''дрЪт дизляк'' ще има ли?  :))
Аз си мислех да има (ако може) категории:
  "бИгачки" и "сток"... 
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: viksata в 24 Януари 2013 23:20:10
Цитат на: hotblooded в 24 Януари 2013 23:17:49
Аз си мислех да има (ако може) категории:
  "бИгачки" и "сток"...

Някои си имат сток бегачки  :D :))
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: G_o_c_e_v в 24 Януари 2013 23:21:59
ммм добра логика... затова тази игра е толкова велика... поздравявам сценаристите :D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Радко в 24 Януари 2013 23:24:31
Ако не съм закъснял много ... и аз съм мераклия за отбора :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 24 Януари 2013 23:54:38
доколкото дочух от достоверни източници и в двата отбора има  вече оранжеви коли с инхалатори  >:D >:D >:D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: toretosz в 25 Януари 2013 00:04:18
аз да кандидатствам за RWD тима като жокер,може да изкоча с някой атмосферка  >:D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 25 Януари 2013 08:24:55
А семи сликове ... ?
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 25 Януари 2013 11:55:31
Цитат на: deshi в 24 Януари 2013 23:54:38
доколкото дочух от достоверни източници и в двата отбора има  вече оранжеви коли с инхалатори  >:D >:D >:D

Еййййй тия твойте уши немат празно Mr. Spock  ;D :))  :-[ но да не забравяме, че все пак капитана може да не ме иска в отбора си
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 25 Януари 2013 17:32:18
Иска те иска те ...знам аз  (beer)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: daniel escort в 25 Януари 2013 18:30:40
ако има още места запишете и мен  (race)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: fiestarsturbo в 25 Януари 2013 19:12:04
Аз бих искал да участвам,капитана ако желае разбира се! ;D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: sierrata в 26 Януари 2013 01:03:44
В предния си пост не съм се уточнил но да заява че също пускам кан)дидатура за RWD-то, подробности няма да давам някои от колегите знаят!  8
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Виктор Велев в 26 Януари 2013 17:55:40
И аз може да пораскърцам бабата само КАПИТАНА да ми даде стимулиращо ДА !!  ;D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 26 Януари 2013 21:10:55
Ако ви остане бройка за попълване в RWD отбора може да ме броите .
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: vladi tanev в 29 Януари 2013 09:22:01
Искам да вметна нещо което не е написано в регламента няма да е лошо да се има в предвит две три коли допълнително като резерва да го кажем понеже всичко се случва,така поне ако стане нещо със някоя кола което не го пожелавам на никой да има друга която веднага да допълне бройката.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: hotblooded в 29 Януари 2013 09:46:18
Цитат на: vladi tanev в 29 Януари 2013 09:22:01
Искам да вметна нещо което не е написано в регламента няма да е лошо да се има в предвит две три коли допълнително като резерва да го кажем понеже всичко се случва,така поне ако стане нещо със някоя кола което не го пожелавам на никой да има друга която веднага да допълне бройката.
A защо не отборите да са от 8-9 човека и да се "излъчат" 6те участника в гонката чрез "контролно" :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: ForeverFord в 29 Януари 2013 10:31:23
Или да се направят 2 отбора RWD и 2 FWD,така като гледам на доста хора им се кара,защо да ги спираме.Напред ще продължат отборите с по добрите времена.Да използваме метода като в шампионска лига,само че при нас да бъде шампионско каране  :)) :))
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 29 Януари 2013 10:50:36
Освен батъла ще си има и тайм атак, така че всеки ще си покара! :) А за резервите съм съгласен, все пак е Януари, до Септември я камилата я камиларя..
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: vladi tanev в 29 Януари 2013 17:42:50
Съгласен съм със Алаксандър ще има каране така че ако вземем да правими тайм атак,драг,ще има и загряващи обиколки тоест като свободно каране и дрифт няма да ни стигне времето за два отбора но резерви трябва да има.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 01 Февруари 2013 00:32:01
Да започна полека-лека с представянето на капитаните и участниците в отборите. :)

Започвам с FWD капитана - Александър Филипов с автомобил Ford Focus Mk2.5
Произведен: 02.05.2008 и купен 28.06.2008. Стоков двигател: 2.0 TDCi 136 к.с. и 320Nm, а за събора конете и въртящият момент се пазят в тайна :P

(http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/250350_383385285064871_1691193046_n.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 13 Февруари 2013 01:41:42
Капитан на RWD отбора - Влади Танев с автомобил Ford Scorpio Mk2

Произведена през 1995-та година и излязла от завода с 2.0 DOHC 115 коня. Обаче... Няма да издаваме тайната, ще е опасна :)

(http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/539455_383386151731451_1544523397_n.jpg)

(http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/423613_383386451731421_2046780578_n.jpg)

(http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/551749_383386248398108_1340861788_n.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: sierrata в 23 Февруари 2013 18:04:49
Раздвижете малко темата  (hrn)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 23 Февруари 2013 18:06:56
Сашо, Владо, чакам съобщенията от вас :)
Хайде малко по-сериозно, капитани сте...
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 24 Февруари 2013 22:59:49
Полека-лека да представяме участниците в отборите :)

Гео Славов с Ford Capri (http://fordbg.com/forum/index.php?topic=314.0) (bow) в отбор RWD!
Всичко за машината - на събора, а до тогава - малко предварителна информация: 1978 година, бензин, 2.3 Турбо с 205++ коня!

(http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/312313_453478174722248_1862475420_n.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bonso в 03 Март 2013 12:02:45
Пишете ме и мене, ако има възможност  8)

(http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2013/arx1362304750g.jpg) (http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=arx1362304750g.jpg)

Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: К.Методиев в 03 Март 2013 12:07:22
Ха радвам се да видя и това Капри тук. :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 03 Март 2013 12:53:36
Отборите са готови, но може и да се освободи място в RWD-то, аз може и да не успея със сиерата... :-[
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 03 Март 2013 21:21:47
Мартин Пашалиев с Ford Focus ST в отбор FWD! Автомобилът е произведен 2009-та година и е със стандартния за модела 2.5 литра турбо мотор. За момента между 270 - 280 к.с., но има планове и за още доста, докато дойде време за битката на 7ми септември. >:D

(http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/485829_383869805016419_1289997163_n.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 04 Март 2013 22:20:16
Марин Маринов - sierrata ще бъде в отбор RWD със своята Ford Sierra XR4i (http://fordbg.com/forum/index.php?topic=1298.0), произведена през 1983-та година. Sierra XR4i, но само на външен вид. Сърцето на колата е изцяло подменено като от 2.8-литровия мотор Марин слиза на 2.0-литров, но тук следва интересното. 2.0 Турбо коси, а очакваната мощност е доста над 200 к.с.! >:D

(https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/67340_457015211035211_1465499306_n.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 06 Март 2013 11:20:20
Още един представител на преньовците (FWD):

Илко с Ford Escort RS2000 (http://fordbg.com/forum/index.php?topic=135.0). Произведен 1993-та година и все още с оригиналния 2.0 16v 150 к.с. мотор за RS2000. Казва, че е стоков, обаче пък на писта Междени ме би, та аз поне не му вярвам :))

(http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/561686_383873078349425_1245366123_n.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: ilko в 07 Март 2013 10:32:42
Сирито ако не е готова ще дойдеш с дизела за реванш ^-^
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexi в 07 Март 2013 19:39:06
Сиерата дали ще стигне до там :))
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 13 Март 2013 13:09:48
Дизела ще е там задължително, сиерата ако е готова (по-скоро не :( ) - ще съм с 2те.

Следващият много сериозен участник в битката в отбор FWD e Kenwood с Ford Fiesta XR2 Turbo (http://fordbg.com/forum/index.php?topic=2270.0). Колата е произведена 1987 година. Двигателят е 1.6 CVH от 1992 година със стокова мощност 133 к.с. В момента е 204 к.с. на колелата >:D

(http://store.picbg.net/pubpic/C0/67/5f83e54c5c62c067.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: BIGFORDFAN в 13 Март 2013 13:33:51
 Супеееееееееер, радвам се че Ванката е в отбора  (hrn)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: sierrata в 23 Март 2013 11:06:09
  8)
(https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/p526x296/484276_505875102805466_435867164_n.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 23 Март 2013 20:36:50
 (http://static.autoblog.nl/images/wp2012/FWD-sucks.jpg)

(dwo)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 26 Март 2013 19:40:46
момчета много от рано почнахте с шегите за FWD нека да изчакаме резултатите да не се гледаме с наведени глави после  ;D (wtf) :P
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 26 Март 2013 19:55:43
Не се притеснявай ... не сме от тия дето не могат да губят , ако ни биете ... биете ни :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Bobi в 26 Март 2013 20:34:13
Не искам да паля интрига, но за мен резултатът е ясен... Все пак ще го запазя за себе си :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 26 Март 2013 20:48:24
никога нищо не се знае... не забравяйте че състезанието е отборно ... и една кола няма как да  извлачи цялото състезание на гърба си ...
няма как резултата да е  я ясен при положение че половината коли от нашия отбор не сте ги дори виждали ...
и не на последно място има хора дето са карали на калояново малко повечко  от други  (thup) (thup) (thup)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: sierrata в 26 Март 2013 20:49:06
Цитат на: deshi в 26 Март 2013 19:55:43
Не се притеснявай ... не сме от тия дето не могат да губят , ако ни биете ... биете ни :)
^-^
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Bobi в 26 Март 2013 21:02:51
По същата логика може да се каже, че не съм виждал и половината коли от другия отбор.  Не знам защо си перифразирал думите ми така, че все едно съм казал, че FWD ще бие. Не съм казвал подобно нещо. :)

Аз силно се надявам да се получи състезание, в което водещ фактор да бъде удоволствието и карането с приятели, обединяващи ги обща любов, а не стремежът към непременна победа.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: ihovahi в 26 Март 2013 21:08:05
Аз силно се надявам да дойда и да погледам с удовоствие :) Пък и да понауча нещо деееееее
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexi в 26 Март 2013 21:14:48
идвам да ви поцепя с реното мвахахахахах ще си нося и бинокъла който серийно е в жабката :))
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: G_o_c_e_v в 26 Март 2013 21:26:31
Да му направите отделна отбивка на пистата за Реното, че ръждата вече го яде  :)) и мене може да ме донадите до него, щот така или иначе и при мене ръждата се угоява :-[
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexi в 26 Март 2013 21:28:41
недей така с лошо за Ремзи да говориш :))
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: G_o_c_e_v в 26 Март 2013 21:34:49
Другия път на сбирката, ако си с Ремзито, няма да спираш до мене, че хептен няма да ми остане кола :)) :))
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: kenwood в 26 Март 2013 23:29:03
Цитат на: Pyrhel в 13 Март 2013 13:09:48
Дизела ще е там задължително, сиерата ако е готова (по-скоро не :( ) - ще съм с 2те.

Следващият много сериозен участник в битката в отбор FWD e Kenwood с Ford Fiesta XR2 Turbo (http://fordbg.com/forum/index.php?topic=2270.0). Колата е произведена 1987 година. Двигателят е 1.6 CVH от 1992 година със стокова мощност 133 к.с. В момента е 188 к.с. на колелата >:D

(http://store.picbg.net/pubpic/C0/67/5f83e54c5c62c067.jpg)
Информацията от темата ми не е актуална и я поправих. В момента е точно 204 коня на колела  ;D
Работя супер усилено по колата и се надявам софийската група да се запознае с нея в най-скоро време...отблизо. :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 26 Март 2013 23:37:59
A с какво окачване  си ?
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 27 Март 2013 14:12:51
Следващият участник в битката в отбора на RWD:
Виктор Велев с Ford Sierra 2.9 OHV V6 (http://fordbg.com/forum/index.php?topic=2089.0), произведена 1989 година. Оригинално със 150 к.с., но модификациите по него не се споменават. Знаем само за поредната скоростна кутия, която все още не е счупил :P
(http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/261366_466644113405654_787209427_n.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: kenwood в 28 Март 2013 00:17:19
Цитат на: deshi в 26 Март 2013 23:37:59
A с какво окачване  си ?

Ще го видиме как е на писта...иначе е GAZ... coilover-и
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 28 Март 2013 06:39:43
браво за избора на окачването :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 06 Април 2013 15:30:26
Искам да повдигна една тема относно батъла! За използването на сликовете и затова защо е забранено? Ако доводът е, че не всеки може да си намери или позволи, не съм особенно съгласен. Първо сликове втора ръка изпадат на много добри цени и е въпрос на търсене. И ако ще забраняваме сликовете, то тогава трябва да се прави някаква стандартизаця на модификациите. Защото така се получава, че за едни може, а за други не. Тогава трябва да забраним и Coilover-ите и разни удължени рейки и кормилни накрайници и диференциали и какво ли още не. Слик-а си е вид модификация и не видждам причина да се забрани.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 06 Април 2013 15:38:43
Тука да се включват противниците на слика, на мен ми е все тая и за сиерата сликове няма да купя, а ще карам (ако карам :)) ) с некви гуми, намерени при гумаджиите :D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 07 Април 2013 00:16:47
Аз съм против сликовете ...
причината е че не всеки може да  си го позволи ... например в единия отбор  примерно ще има 5 коли със сликове а в другия 2 ... което  си е чисто  предимство ... за което си иска единствено инвестиция 
докато модове като койл оувъри раздвижни щанги и удължашвани рейки се искат много по малко пари  и доста повече знания ...
нека сашо да каже колко му е разликата със сликове и със нормални гуми на калояново ...
освен това като сликовете са забранени ще са забранени за всички ...
по същатата тая логика дайте да забраним  турботата ...
Аз имам друго предложение като компромис ... да са разрешени само гуми които са легални за употреба по пътищата ...
което примерно значи че забранени са само чистите сликове .... тоест може да  се кара с семи-сликове... Примено Toyo Proxes, или Yokohama Parada Spec 2 ...a и цените им са  поносими
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Bobi в 07 Април 2013 00:28:17
Мисля, че предложението на Гео е справедливо - да са разрешени само Road Legal гуми.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: hotblooded в 07 Април 2013 00:51:11
 A не може ли да се разберете за равен брой участници със сликове в двата отбора (ако в единия отбор няма хора със сликове и в другия няма да има) ? Или хората които имат сликове след това да демонстрират разликата на една и съща кола със/без сликове...
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 07 Април 2013 01:13:46
И аз съм на мнение, че няма за какво да се забраняват сликовете и да се пускат семи сликове глупаво е кои с каквото може с това да кара без никакеи ограничения за гумите. А относно модовете и това, че са по еветини нямам нищо против некой да ми вземе едни  койл оувъри а аз ще му взема сликоев  (rock)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Danchev в 07 Април 2013 01:21:17
Разликата на Дракона между нормална гума и чист слик е от порядъка на 2 до 3 секунди ... семитата са някъде посредата.
Тая разлика не се прави лесно, щото особенно чистият слик си иска дупце да го бутнеш на лимита на сцеплението, иска и опит ...
При тая мешана скара от автомобили аз също съм на мнение, че не трябва да има каквито и да било ограничения.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: vladi tanev в 07 Април 2013 08:21:37
И аз да си кажа мнението за сликовете ако не бяха толкова добри нямаше да ги карат по всякакви шампионати а щяха да си карат нормални гуми всеки знае че със сликовете имаш в пъти по добро поведение на колата спрямо нормалната гума лесно е да се каже че изпадат ама не всеки има финанси да си ги позволи и все пак със сликове се постига по добро време.
Добре де то се знае защо не се иска сликове ами тези които искате да карате с тях кажете защо искате

И все пак идеята е само за Батъла да не се ползват да има някакво равенство поне затова,а за драг и тайм атак и други карания всеки със каквото си иска
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bonso в 07 Април 2013 11:47:06
Аз лично други гуми нямам, освен полусликовете на Toyo Proxes R888, кото си купих преди няколко месеца...
Не виждам логика една гума, която е легална за каране по републиканската пътна мрежа и дори се вгражда серийно в някои автомобили да не е разрешена за каране по писта Дракон?  :D

А, и нали идеята е да се позабавляваме? То и без това неможе да се сравняват автомобли с по над 200 коня и на по 5 години с коли на по 20 - 30 години, 150 к.с. например  :-\
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 07 Април 2013 20:47:25
To точно това беше моята идея ... само road legal tyres ...  без чисти сликове
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: kenwood в 07 Април 2013 22:42:37
Сликовете не са разрешени по закон, защото нямат грайфер и не могат да се карат по пътищата. Не всеки може да си позволи слик защото се ползва само на писта и това някой който реши да кара със слик ще е по бърз е ясно. Аз не виждам проблем да се ползват сликове, все пак това предно срещу задно няма да е критерии кое предаване попринцип е по-добро, а предполагам се прави за развлечение и фън.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 07 Април 2013 23:23:04
Цитат на: kenwood в 07 Април 2013 22:42:37
Сликовете не са разрешени по закон, защото нямат грайфер и не могат да се карат по пътищата. Не всеки може да си позволи слик защото се ползва само на писта и това някой който реши да кара със слик ще е по бърз е ясно. Аз не виждам проблем да се ползват сликове, все пак това предно срещу задно няма да е критерии кое предаване попринцип е по-добро, а предполагам се прави за развлечение и фън.

Напълно съм съгласен и за това мисля да я приключиме тая тема и всеки да си кара с каквото поиска, има или може. Да няма ограничения за колите като оборудване или т.н на всички ни е ясно, че колите са толкова различни, че няма да има занчение +/- 4 сек от гуми, а и според мене това се прави за КЕФ на хората които карат и тези които гледат. За мене лично няма значение кои ще е победител, кой първи кой втори и кой последен. Аз ще съм там за да се вида с хората от форума и отново да си изкараме страхотно като на сабора миналата година, дори съм сигурен, че обстановката ще е по добра така, че стига сме се занимавали с некви малумни сликове а се съсредоточете върху по-важните неща като BOOST и MORE BOOOOOOOOST  (happy) (pnga)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 07 Април 2013 23:54:09
Най-големият ми проблем е, че трябва а си търся втори комплект джанти 18-ки, на който да сложа сликовете, защото аз ще карам с тях, било то на тайм атак или където и да било. А честно да ви кажа не е като да ги има под път и над път и да са ефтини(за джантите говоря). И за да затворя финансовата тема веднъж за винаги, ще споделя, че преди 2-3 години си купих 6 броя 225/650/18 сликове за 120 лева всичките. Но в край на сметка, както решите - глас народен, глас божии! Както каза Мартин, аз отивам да си направя кефа и да се забавляваме! Нямам нищо за доказване пред никой, за да ме интересуват 2-3-4 секунди!  (buddies)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Виктор Велев в 08 Април 2013 17:49:57
Каквото и да решите аз ще си карам с изхвърлени гуми за да имам оправдание  :D :D :-\
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 08 Април 2013 20:07:29
Няма да си единствения с изхвърлени гуми :))
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: vladi tanev в 09 Април 2013 08:49:03
Цитат на: Pyrhel в 08 Април 2013 20:07:29
Няма да си единствения с изхвърлени гуми :))



и аз съм във вашата група  :)) :)) :))
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: amplified в 09 Април 2013 09:42:10
Щом няма в правилата задължително със сликове, значи няма да има и задължително БЕЗ :)
Всеки може да се сърди на себе си с какво е обул колата, няма да караме хората с подготвени коли да си ги осъкатяват допълнително, я!
Аз ще чопля семки, освен ако стара-загора-тунинг не ми намерят едно охлювче през това време :P
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 10 Април 2013 00:06:08
Pyrhel ... решавай и казвай ...със или без сликове ?
Ти си главния организатор ...ти вземаш решението
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 10 Април 2013 00:45:28
Аз предлагам всеки да кара с каквото му скимне, според мен въпросните 2-3 секунди на човек на обиколка няма да решат победителя :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: vladi tanev в 10 Април 2013 08:32:32
Цитат на: Pyrhel в 10 Април 2013 00:45:28
Аз предлагам всеки да кара с каквото му скимне, според мен въпросните 2-3 секунди на човек на обиколка няма да решат победителя :)

точно въпросните 2-3 секунди са решаващи хората каращи се борят за стотни дори секундата е решаваща но както и да е
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 10 Април 2013 12:09:30
Имам предвид, че в нашия случай между отборите разликата ще е доста повече от 2-3 сек. Да се има предвид, че това е отборно състезание и се събира времето на всички участници.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: hotblooded в 10 Април 2013 12:40:03
Цитат на: vladi tanev в 10 Април 2013 08:32:32
точно въпросните 2-3 секунди са решаващи хората каращи се борят за стотни дори секундата е решаваща но както и да е
Това е при еднакви коли, а тук две еднакви (еднакво подготвени) коли няма да има.  Лично на мен ще ми е интересно една и съща кола с един и същ шофьор каква разлика ще даде със шосейни гуми и сликове. Само един (може би глупав) въпрос - ако случайно вземе че завали - които е дошъл със сликове няма ли да остане набутан?
Заглавие: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 10 Април 2013 13:44:22
То всички ще сме набутани ако завали, ама са тези със слуковете само ще се снимат за спомен :D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 10 Април 2013 14:23:46
Цитат на: Alexander в 10 Април 2013 13:44:22
То всички ще сме набутани ако завали, ама са тези със слуковете само ще се снимат за спомен :D

Аз няма ще идвам с мокри сликове сухи интермедиа шусейни и сте слойа и едни гуми за мотор  (hrn) иииии  (bye) ще има само звук без картина  :))
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: amplified в 10 Април 2013 15:12:19
Завали ли тоя път те изяждам! Има да си превърташ...  :D :D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Виктор Велев в 10 Април 2013 18:15:17
 ^-^
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 10 Април 2013 19:55:37
Кое предаване е по-добро, мисля че на всички е ясно. Аз състезателна кола с предно не съм видял никъде! Спорът ще се реши с гласуване. Така да си говорим празни приказки, много смисъл няма.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 10 Април 2013 20:39:27
Реално положението е следното: всичко опира до пари. Знаете ли как ми се кара за евридейка 400 коньово AWD Ескортче, ама пари за такава кола НЯМАМ, следователно не карам. Това обаче не ме спира да си карам Мондеото всеки ден, както и никой не може да ми даде наклон дали да го карам, дали не, дали да карам 400 коньова евридейка или Вартбург.

Същото е положението и със събора ни. Не мисля, че има някой от нас, който кара толкова сериозна кола, че да има кой-знае какви претенции и изисквания... Нали ме разбирате, не отиваме със SLR-и на Нюрбургринг...
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 10 Април 2013 20:41:17
Аз предлагам всеки да кара кой с каквото иска ... сликовете не са единственото което може смъкне 3 секунди ... добро окачване и шпер имат даже повече ефект ... аз успях да сваля 5 секунди само с моднатия преден мост( без койл оувъри ) ... в крайна сметка отиваме за кеф ... дайте да  го приключим този спор ... Pyrhel каза кой с каквото иска ...той е организатор ... на всички е ясно че всички които сме с задно отиваме за дрифт-а ... и батъла е просто за  да си направим кеф ... не се борим нито за пари нито за селската чест  ... така че карайте  със  сликове ние ще караме  със  стари гуми ... все тая е  ... нека просто да  бъде всичко за кеф...
викторе не виждам причина да се отказваш ... ти сам твърдиш че колата ти върви много  ...има от какво друго да  ги свалиш 3/те секунди
а и има  достатъчно много време всеки който иска да  си намери сликове ... на тънки пари  (buddies)

аиде стискайте ръцете и сичко да стриже
Викторе пратил съм ти мойте железа очаквай ги в следващите 7-15 дни
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Виктор Велев в 10 Април 2013 20:55:50
 :-[
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: toretosz в 10 Април 2013 22:15:38
Разликата както каза Данчев е до 2 сек на Калояново ето и примери http://drifting.bg/forum/threads/4535-Рекорди-на-Калояново (http://drifting.bg/forum/threads/4535-%D0%A0%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE).Не виждам какво толкова за сликовете може би някой трябва да се притесняват повече за разликата от по 100 коня между някой автомобили.Това е за кеф и няма да носи точки за БФАС  ;D.Така че съберете каквто можете като гуми(аз все още се надявам мойте сликове някой да ги изхвърли до събора) наточете Фордовете и елате да си напрайм кефа както миналата година.

(gathering)    (race)      (beer)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 10 Април 2013 22:33:02
Викторе, не съм съгласен, Цанко е прав - да сложим една анкета дали да има турбо или не, ъпгрейднати спирачки или не, стоково окачване или не.

Така или иначе ще правим гювеч и няма да има една с една кола близка... Гумите ли са ни единствения проблем?
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Виктор Велев в 10 Април 2013 22:52:05
За мен проблем няма аз ще си карам с заварката тогава не виждам смисъл да сменям дифове.......
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 10 Април 2013 22:52:34
ако ше забранявайте турбото казвайте да сменям мотора :)  и без друго съм фен на атмосферките ...
брат тая заварка ще те дръпне не 3 секунди а 3 минути назад ...
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Виктор Велев в 10 Април 2013 23:01:53
Брат то си е за кеф не за победа....

Ако взема да сменям дифове се губи кефа...
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: ffmk1l в 10 Април 2013 23:03:36
Прекалявате някои хора вече, май ми се струва. Борбата за купи и медали ли ще бъде, или за кеф? Представете си колко ще е готино да биеш кола със сликове със стари гуми, нещата опират и до майсторлък. Освен това помислете и за това да повишите надеждността на таратайките, само този, който завършва, му измерват време. Тук става въпрос за доста по-сериозно натоварване на колата, не е като да завъртиш 5-6 пъти на Междени.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Виктор Велев в 10 Април 2013 23:18:34
Не знам за вашите коли но моята в момента по готова не е била така че каквото и да става аз съм нарекъл 8 гуми за събора дали ще ги скъсам на батъла драга или дрифта за мен е без значение!
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: vladi tanev в 11 Април 2013 07:38:55


Мисля че е време да прекратим този въпрос всеки със каквото си иска да кара  (race) (race) (race) (fe)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: hotblooded в 11 Април 2013 08:54:16
 Влади, колите ви са твърде различни, и като купета (тегло, аеродинамика), и като мотори, и като окачване че разликата да дойде точно от сликовете. И за мен като публика - точно това ще бъде най-интересното.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 11 Април 2013 22:49:49
Сашо, моля те, не карай с тия сликове, че ебахти драмите... Ся не знам какво ще правим ако и без сликовете биете :)

Други ограничения ще налагаме ли?

Силно се надявам, че няма да има натиск да слагаме ограничение за турбо/атмосферни, бензин/дизел, сток/регулируемо окачване, седан/хетчбек, преди/след 2000 г. и т.н., че ще трябва всеки отделно състезание да си прави...
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: vladi tanev в 11 Април 2013 23:01:47
нека всеки кара със каквото си иска Сашо карай си със сликовете явно май само аз съм против така че не се съобразявайте все пак както казахте си е за кеф на който не му отърва да се оправя

надявам се вече да приключим със тези прословути сликове
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 11 Април 2013 23:02:19
Я да пусна следващият участник в битката...

Дидо от Стара Загора с Ескорт от 1994 и сменено сърце - 2.0 136 коня (http://fordbg.com/forum/index.php?topic=492.0). Не се споменават изненади за събора, но не е изключено :P

(http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/601568_383868685016531_774952100_n.jpg)

(http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/314273_383872975016102_1999641578_n.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 12 Април 2013 22:28:00
http://fordbg.com/forum/index.php?topic=3521.new (http://fordbg.com/forum/index.php?topic=3521.new)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: ilko в 14 Април 2013 22:59:23
Цитат на: Pyrhel в 11 Април 2013 23:02:19
Я да пусна следващият участник в битката...


Има ли начин за състезанието в последния момент да се сменят участници от отбора и как ще се решава? С гласуване на участниците от отбора и капитана?

А тази снимка ми припомни малко от тогава :)
(https://photos-4.dropbox.com/t/0/AAC3WcWoJNxwXUcDde17-chbiH3yyltUhRPJh3AmeNIJiw/12/96218030/jpeg/1024x768/3/1365976800/0/2/IMGP0127.jpg/0OL2XjIiMf7xc1v9hvX6vhr5xOtFaDOyoAa_wHZb2Vc)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 14 Април 2013 23:13:51
Капитаните избраха в началото участниците, както и резервите си. Надявам се да не се налага да се избират на място резерви на резервите :)
Иначе кой от резервите да влезне ще се уточнява между въпросните резерви и капитана.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: michael_cool в 25 Април 2013 00:19:25
По добре късно от колкото никога да се наредя в редиците на Резервите за тиима на RWD , ако ме приемете де  ;D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: vladi tanev в 20 Май 2013 08:47:31
Има още участници за пускане май нещо ги позабравихте
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: toretosz в 21 Май 2013 07:47:54
за отбора на задно мога само да вметна че по слухове кола под 200 коня май няма да има.Дано да стане факт до септември пожелавам на всички успех с проектите
(race) (buddies)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 21 Май 2013 15:08:05
Следващият участник в битката предно срещу задно:
Венелин с Фокус Мк1, 2.0 Zetec (http://fordbg.com/forum/index.php?topic=98.0). Модификации по двигателя за събора не се очакват.

(http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/165473_487665554636843_1378584992_n.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 21 Май 2013 20:08:33
Сега разбрах, че всъщност Венелин не е в отбора с предното предаване. Сашо, ще влизат резервите, прати ми данни или директно ти пиши в темата :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 21 Май 2013 20:28:21
Нещо е станало недоразумение явно... Все тая, утре ще кажа каква е промяната!
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: vladi tanev в 28 Май 2013 09:38:25
още двама липсват при задното чакаме инфо кои са те  8)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 18 Юни 2013 15:48:39
Виксата! Скорпио Мк1 2.9 V6 (http://fordbg.com/forum/index.php?topic=29.0) и всичко възможно наблъскано в него! 8)

(http://media.snimka.bg/8953/024161113-big.jpg?r=0)

(http://media.snimka.bg/7919/022093905-big.jpg?r=0)

Другият в отбора със задно трябваше да съм аз със Сиера Мк1 от 1986-та с 2.0 турбо и максимално доближена до 300 коня, но ще предам отбора, възможно е да не успея да я сглобя до тогава и по-добре да не се разчита на нея. А как ми се идваше и газ до долу на пистата...
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 18 Юни 2013 16:47:05
Цитат на: Pyrhel в 18 Юни 2013 15:48:39
.... А как ми се идваше и газ до долу на пистата...

Ти пак ще дойдеш ама ще гледаш :D ако искаш мога да то отстъпа моeто място в предното :P :D нали знаеш шефа е винаги прав
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 18 Юни 2013 16:50:38
Аз ще карам с предно, ама не и в батъла - тайм атак и драг :P
Пък зарад мене може да не натискаш толкова газта :D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 18 Юни 2013 16:52:54
Ако оправиме темпомата ще карам само на него :D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: hotblooded в 18 Юни 2013 16:54:22
Цитат на: bay_huy в 18 Юни 2013 16:52:54
Ако оправиме темпомата ще карам само на него :D
Дръпни кабела на едната свещ че да им дадеш шанс :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 18 Юни 2013 16:57:47
Цитат на: hotblooded в 18 Юни 2013 16:54:22
Дръпни кабела на едната свещ че да им дадеш шанс :)

Нема да има нужда ако не съм сабрал £ за съединител ще съм като без свещи :D :D :D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 18 Юни 2013 20:47:34
хммм значи ние си търсим още 1 за отбора ...
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bonso в 18 Юни 2013 21:05:51
Вече питах един път дали мога да участвам, но май ви е страх от червения дзвер.. хеххххех   (rofl)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 18 Юни 2013 21:32:54
Капитана е Владо ... поънавате се не сте малки разбирайте се ...
абе бонз ти тая кола не мислиш ли вече да  я подкарваш с вратите
примерно на дрифт частта от меропрятието ?
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: daniel escort в 10 Юли 2013 14:36:00
Колеги,малко по-късно пиша не беше сигурно до сега..........но вече е няма да мога да присъствам на събора заминавам за афганистан 6-7 месеца някоя от резервите в отбора на предно предаване трябва да ме замести............пожелавам ви приятно изкарване много скъсани гуми много изпита бира и моля предварително за много снимков материал за да мога да видя как сте си изкарали :) позрави :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 11 Юли 2013 22:51:40
Влизат резервите значи:

Fiesta RS Turbo 1990 година с оригиналния 1.6 турбо мотор. Модификациите по нея са смененият кулер и по-голяма турбина.
(http://storage4.album.bg/bb4/06032013797_c1a53_30424395.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: ilko в 16 Юли 2013 11:58:22
(http://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/774352_10200319893180256_845794163_o.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 18 Юли 2013 19:45:32
Не спиш ти ...  (buddies)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 19 Юли 2013 23:31:22
Анантоли няма ли да  обявяваш следващия участник от RWD
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 19 Юли 2013 23:42:03
Пускай :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 20 Юли 2013 00:01:12
e ти трябва да  го пуснеш
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: sierrata в 03 Август 2013 18:53:20
Колеги има голяма вероятност да отстъствам поради финансови причини и не знам дали ще бъде готова колата, пускайте резерви ако има

Успех
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: KovachevGR в 14 Август 2013 21:54:49
Ако нещо не се обърка може да имате в предвид още две фиести на предно рс1800 и 2.0 турбо......Ако има място разбира се
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 14 Август 2013 23:20:49
Ще има аз съм под въпрос така че имайте готовност
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Виктор Велев в 18 Август 2013 22:19:52
Събора наближава а ние не знаем още участниците Pyrhel дай по смело няма да ги изядем   (rofl)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 19 Август 2013 15:51:31
Нека се намесят капитаните, че има отказали се, влезнали и т.н. Да си изберат от резервите и да запълнят бройките. Т.е. да напишат какво са решили, аз нито знам, нито имам участие в техните решения :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 19 Август 2013 16:13:23
Сега вече отчитам една грешка според мен... Товя цялото нещо трябваше да го направим на място. Защото ето какво стана, отпадаха хора, в последният момент се появиха хора с доста добри коли... Но все тая, било каквото било. Ето и последният участник в нашият отбор, поне за сега.

Кръстьо Порязов с ник (don_Kyci), Focus 2009, 1.8 TDCI 115 коня, снижена, СТ оптика.

(https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/980482_10201226569643709_533978703_o.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 19 Август 2013 18:02:17
Най-добре е на място да се прецени кой ще кара кой няма да кара и така. Да се види кой ще е там първо и така иначе най-добрия вариант е да се направи квалификация и най-добрите 5 FWD/RWD да са отборите така всеки желаещ ще има визможността да кара от там натам само бързите се класират а не да се преценява кой с ква кола е и тн. Може да има хора с по-слаби коли които да мачкат "големите" защо да се пренебрегват?! Не е само до колата иска и каране
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 19 Август 2013 18:52:12
Вече сме го организирали така, така че така ще го играем, но ще си вземем бележка за догодина! :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 19 Август 2013 18:55:25
Съмнява ме капитаните да успеят да съберат отбор изцяло на място ... а и като се знае по от рано участниците имат стимул да се подготвят по добре и по отрано
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: toretosz в 19 Август 2013 22:08:08
Аз също си мисля че на място на база време е добра идея.Така потребителите имат равни права(стари и новопостъпили) и нека по добрите участват.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: kenwood в 19 Август 2013 23:03:52
Цитат на: bay_huy в 19 Август 2013 18:02:17
Най-добре е на място да се прецени кой ще кара кой няма да кара и така. Да се види кой ще е там първо и така иначе най-добрия вариант е да се направи квалификация и най-добрите 5 FWD/RWD да са отборите така всеки желаещ ще има визможността да кара от там натам само бързите се класират а не да се преценява кой с ква кола е и тн. Може да има хора с по-слаби коли които да мачкат "големите" защо да се пренебрегват?! Не е само до колата иска и каране

Е тъкмо ще видим тая година как ще се представят като цяло желаещите да правят обиколки и какви средни времена ще се дават. Аз лично никога не съм карал на тайм аттак, познавам си колата много добре но идея си нямам какво време ще дам. Знам че всичко клонящо към 1мин е много добро време.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 19 Август 2013 23:07:28
Интересно ми е да видим дали някой ще падне до минута
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 19 Август 2013 23:12:03
Байо, ако му дам сликовете, има потенциала и липсата на акъл да падне под минута ;)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: kenwood в 20 Август 2013 00:18:25
Цитат на: deshi в 19 Август 2013 23:07:28
Интересно ми е да видим дали някой ще падне до минута

И на мен ми е любопитно...при атмосферните ще трябва малко повече опит, с турбо кола ще е малко по-лесно  ^-^
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 20 Август 2013 02:26:55

Аз наистона мисла че ще е по добре ако има квалификация така повече хора ще карат а в крайна сметка за батул ще са най-добрите. Гео те хората в отборите до момента не отпадат нека се готват но ако има по-добри коли (шофьори) защо да не карат те на батъла?! В крайна сметка ако има по-бързи коли от мен и не мога да се класирам за отбора ще съм happy защото ще знам че в моя отбор са най-добрите. Тва е мое мнение и мисла че така всеки ще има желание да натиска а не просто да се развозва по пистата. А до тва с времената ще си покаже ако си с други джанти бих ги пробвал сликовете с сигурност
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Pyrhel в 23 Август 2013 19:06:29
Получаваме непрекъснато въпроси за заявки за участие в битката и интересът е доста по-голям от очакваното. Решихме, че ще е доста по-честно да се изберат участниците на място според времената, които дадат в Time Attack, затова ще променим малко регламента. Капитаните остават в битката, но участниците ще се избират според това какви времена дадат на Time Attack и 6те най-бързи ще влязат в битката. Разбира се, ако някой от 6те най-бързи участници не желае да се включва в битката - няма проблем, следващият с най-добро време ще заеме неговото място.

Ще помоля всички, които писаха на ЛС за записване в битката да покажат колите си тук с няколко думи, за да види конкуренцията срещу какво се изправя. :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 23 Август 2013 23:01:53
Така е по-честно според мен! :) Както се казва - Let the best men win! 
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 23 Август 2013 23:05:17
Цитат на: Alexander в 19 Август 2013 18:52:12
Вече сме го организирали така, така че така ще го играем, но ще си вземем бележка за догодина! :)

Еииии друго си е шефа като го каже мене не ме отрази само ме контрира (rofl) :D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 23 Август 2013 23:07:45
Цитат на: bay_huy в 23 Август 2013 23:05:17
Еииии друго си е шефа като го каже мене не ме отрази само ме контрира (rofl) :D

Емиии, йерархия бате :D
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexander в 04 Септември 2013 19:44:37
Приятели (и опоненти по регламент) искам само да предупредя, че обстоятелствата ме притиснаха да си сложа сликовете на 18-ките. Други гуми с който да карам на пистата нямам. Казвам го, с цел да бъда максимално коректен към Вас и регламента, който съставихме. Дали ще решите да ме пуснете с тях на батъл-а или не, оставам на Вас да решите, но за съжаление, това са обстоятелствата. В краен случай, просто ще влезе друг

8)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bay_huy в 04 Септември 2013 20:41:06
Стига рева!! Сабра медалите на другия клуб и ти порасна работата! Нема да ни оплашиш с едни сликове :P :D (rofl)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: kenwood в 04 Септември 2013 21:09:54
Цитат на: Alexander в 04 Септември 2013 19:44:37
Приятели (и опоненти по регламент) искам само да предупредя, че обстоятелствата ме притиснаха да си сложа сликовете на 18-ките. Други гуми с който да карам на пистата нямам. Казвам го, с цел да бъда максимално коректен към Вас и регламента, който съставихме. Дали ще решите да ме пуснете с тях на батъл-а или не, оставам на Вас да решите, но за съжаление, това са обстоятелствата. В краен случай, просто ще влезе друг

8)

Аз па яко подценявам задницата си и съм с едни бридстоунки бая на кокал и нямам време да търся 15-ки полусликове. На предно много е важно и задницата как се държи, ама май така ще карам.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 05 Септември 2013 00:32:27
Аз съм ок с чистите сликове на сашо , нямам против
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Bobi в 09 Септември 2013 12:51:40
За неприсъствалите : победител в битката е FWD с преднина от 6.9 секунди.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: kenwood в 09 Септември 2013 13:37:43
Цитат на: Bobi в 09 Септември 2013 12:51:40
За неприсъствалите : победител в битката е FWD с преднина от 6.9 секунди.

Като се има предвид, че отборите бяха по 6 коли, разликата от 6,9 секунди не е нищо и само по себе си говори за яко оспорван финал:)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Alexi в 09 Септември 2013 13:41:43
ако оная лошата синя сиера се беше пуснала за задното можеше да е по оспорвано :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: hotblooded в 09 Септември 2013 13:47:34
 А за мен гвоздея на програмата, макар и да остана от губещата страна - беше Радко - момчето с почти стокова кола и минимални капиталовложения (дет се вика бензина от/до Калояново сигурно му е струвал повече от доработките) - със сърце, душа и смелост не отстъпи на коли правени от хора с опит, хора с пари, а някои и от двете наведнъж....

Не омаловажавам труда на другите със Сиери, Каприта и Скорп-а - просто на фона на тяхните коли се очакваше Радко  да е "пълнеж" в отбора....
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: pAbLo в 09 Септември 2013 16:06:48
Цитат на: Alexi в 09 Септември 2013 13:41:43
ако оная лошата синя сиера се беше пуснала за задното можеше да е по оспорвано :)
Тя е дрифтарка...
Съмнявам се...
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: momo76 в 09 Септември 2013 16:30:05
Определено Радко е звездата на събора, с най-слабата кола даде най-добро време от задното. При това доста добро време 1:05 1:06 ако не се лъжа. Явно тренира по кресненското дефиле.
Отделно получава и приза за най-музикална кола (с най-свирещи гуми по завоите), а също така и аз най-дълго каране на 2 гуми.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Виктор Велев в 09 Септември 2013 16:41:38
Не оспорвам постижението на Радко което между другото е много добро ама трябва да се има предвид че колите които бяхме на задно не са правени за тайм атак а за дрифт.Пример давам при мен лично заварката на дифа страшно много ми пречеше на завоите както и наклоните на предните гуми и влезнах да карам не защото толкова много ми се кара за време а защото няма коли със задно нямаме този избор който имаха предното!
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: pAbLo в 09 Септември 2013 16:58:10
Същото го казах и аз,два поста по-горе :)
Радко и момчето с Добричката Фиеста бяха големите изненади на този събор!
Не подценявам труда на никой,но те двамата показаха как с кола за малко пари и много ентусиазъм нещата също СА ВЪЗМОЖНИ!
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: hotblooded в 09 Септември 2013 17:03:29
 Вик, никой не омаловажава вашия труд - все пак подготвяхте колите за дрифт, а участвахте на таим-атак. Става дума че едно момче което хем е от оня ден е зад волана, хем стъпа за 4ти или 5ти на писта, със стоково окачване, единствения с двуцифрена мощност на двигателя - се хвърли здраво в "битка" с далеч по-подготвени хора и коли от него и се представи повче от достойно.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Радко в 09 Септември 2013 17:40:20
:) Ако медал не получих, то поне признанията ги оценявам та дори много повече  ^-^ Наистина и аз не очаквах нищо подобно, но наистина се раздадох и то много. Аз я ползвам за еженденва кола, но тези доработки които съм направил(в темата за колата ги има всичките) излизат добра комбинация явно.  Много се радвам просто изживяването беше невероятно. Естествено, че кола правена за една дисциплина няма да е толкова добра в друга :) Общо взето тайм атак-а ми хареса най-много и карането ми беше - използвах цялата ширина на пистата и максимума на колата. За съжаление недозавиваше страшно много. Преписвам го повече на предните гуми( и на теглича който бута задницата за пътя разбирасе   (rofl) ) Много ми хареса, че почщи всеки един момент просто го чувстваш автомобила и .. така се получиха нещата.  ^-^ Страшно шоу стана във всичките дисциплини и всеки караше ако не на макс то поне доста здраво. Супер беше :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Иван Вълков в 09 Септември 2013 22:54:03
Евълла на всички каращи.. раздадохте се на макс. Според мен разликата във времената щеше да е крирично минимална ако не се беше получила "тапата" след Bonso. Мисля че Владо щеше още да подобри времето си но....... в съзтезанията вънаги ще има печелещи и загубили.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Danchev в 09 Септември 2013 23:37:57
Двете Каприта си правиха Скорпио сандвич :D

(http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/1265236_536184906451574_1689886518_o.jpg)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: hotblooded в 09 Септември 2013 23:42:54
Едното е с "маскировъчен цвят" на фона на нивите :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Виктор Велев в 10 Септември 2013 00:01:37
Цитат на: hotblooded в 09 Септември 2013 23:42:54
Едното е с "маскировъчен цвят" на фона на нивите :)
и дебне за атака в гръб  (rofl)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: vladi tanev в 10 Септември 2013 08:49:42
Големи поздравления за Радко беше уникален лично според мен а и предполагам не само Радко си заслужаваше медал относно моят параход предполагам доста хора незнаят имах проблеми през цялото време първо карах със супер гадни гуми отпред незнам защо но бяха ужасни второ имах проблеми през цялото време със горивото някои хора разбраха толкова много ми бяха богати смесите че през цялото време ми прекъсваше колата и точно преди да изляза за батъла ходих да понастроя малко извън пистата със Данчев и като излязох на батъла положението беше друго веднага започнах да свалям времето на втората обиколка със една секунда и малко и колата я чувствах супер но на третата застигнах каприто бордото и незнам защо не ме пусна във завоите ми пречеше и то доста но вече при дрифффа се започнаха сериозните проблеме започна да пренадува към 1,6-1,7 бара и постоянно ми плюеше маркучите и се оказа че вакума на гейта се е стопил кофти маркуч аз съм си виновен и незнам защо го срязах и пак оставих същия и като излязох накрая да си гръмна гумите се е стопил и е пренадула над 2 бара и се счупи турбината и даже на клипчето се чува как се троши а аз си мислех че гръмнах гума  :D дори се чува коментар че съм гръмнал гумите а то съм гръмнал турбината.
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: daniel escort в 10 Септември 2013 20:57:54
Колеги,качете резултати от различните дисципини,места,медали
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: ilko в 11 Септември 2013 00:04:28
(https://photos-6.dropbox.com/t/0/AADmleAmeK6gGAQVUlgWOc7Y-leFpgnMs3eC1FV7l1a1dA/12/96218030/jpeg/1024x768/3/1378854000/0/2/DSC_0071-1.jpg/4bRYcBEFVWS9Wvlv68Z1QmqM4kyzPoSvH2edX5mOX4s)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bonso в 14 Септември 2013 19:48:59
Явно сте изкарали добре!  (thup) За мое голямо съжаление нямах възможност да дойда лично, но колата беше подготвена и изпратена на Калояново по предназначение  (race)

Качвам снимка на времената на Капри-то ( номер "9"), както и някои други :

(http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2013/arx1379177166a.JPG) (http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=arx1379177166a.JPG)


Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 15 Септември 2013 03:36:45
Другия път карай ти и или обясни на твоя човек да не ни прави тапи шото единия път двете каприта и скорпа щяха да станат на една топка ... а при положение че  е по бавен може просто да  ни пусне ... все пак нали караме отборно
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bonso в 15 Септември 2013 11:21:14
Да, да... за отборното каране си прав. Все пак сте гонили обще време. Всяко забавяне или завъртане губи ценни секунди.. Говорихме вече с човека за това.

Доколкото видях обаче май не сте били много по- бързи? Като гледам времената де... 8)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: Радко в 15 Септември 2013 19:25:28
Ние изобщо не бяхме по-бързи а точно обратното  :-[  :D Разликата не е и толкова малка, но все пак не беше толкова зле за подготовката която имахме :)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: bonso в 16 Септември 2013 08:35:52
Не съм бил на място на пистата, но доколкото гледах снимките и времената мисля, че задното предаване сте се представили много добре! Освен това не е въпросът само колко си бърз, а и да завършиш по- възможност без повреди :) Надявам се следващата година отново да има подобно събитие и да имам възможност да се включа и аз ;)
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: deshi в 16 Септември 2013 08:42:13
Ами след батъла  като покарахме после с Владо ми показа малко карати ... моя скрап падна на на 1 мин и 4 сек , с нормални гуми
Заглавие: Re: Battle 2013: RWD vs. FWD
Публикувано от: pAbLo в 16 Септември 2013 09:57:36
А на Владо падна с 1.... Литър нивото на маслото (rofl) (rofl) (rofl)