Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: Даниел Цонев в 28 Април 2025 17:29:05

Заглавие: Форд Ц-МАКС разход на гориво показания
Публикувано от: Даниел Цонев в 28 Април 2025 17:29:05
Здравейте,карам Ц-МАКС ,бензин 2005г.
Отчетения среден разход на таблото се разминава с окол 2 л от реално засечения / пълен резервоар карам определени километри и пълня до горе отново и смятам/.Има ли възможност тези показания да се коригират или датчика или сензора,който отговаря за тези показания да се калибрира?
Заглавие: Re: Форд Ц-МАКС разход на гориво показания!
Публикувано от: ADiDimitrov в 29 Април 2025 15:12:35
Няма как да се случи. Този разход се определя от инжекторите времена спрямо изминат път. Тук влияние имат всички датчици определящи сместа, както и размера на гумите. Като се има предвид че колата ти е 2005 г. то сам се сещаш че половината датчици не работят както през 2005 😉
Заглавие: Re: Форд Ц-МАКС разход на гориво показания
Публикувано от: ivchotr в 29 Април 2025 20:08:10
Колега, ако не изпразваш резервоара до дъно, как тези 2 литра разлика ще ти нарушат душевния мир? И не стана ясно при сметките пълно/пълно ли е по-малкият разход или не?
Заглавие: Re: Форд Ц-МАКС разход на гориво показания
Публикувано от: Водниядух1 в 29 Април 2025 20:32:33
Пълно-пълно ,но от една и съща колонка-иначе -грешка.
Заглавие: Re: Форд Ц-МАКС разход на гориво показания
Публикувано от: ivchotr в 29 Април 2025 22:00:14
То и това не дава 100% гаранция.
Заглавие: Re: Форд Ц-МАКС разход на гориво показания
Публикувано от: Pyrhel в 29 Април 2025 22:43:29
Има някои параметри, които могат да се калибрират.
Засичал ли си го дали измерва коректно скоростта и изминатото разстояние?
Заглавие: Re: Форд Ц-МАКС разход на гориво показания
Публикувано от: Alexi в 30 Април 2025 07:53:30
най вероятно си за дебитомер/ламбда сонда или някой друг датчик който подава грешни данни и от там се лъже и ЕКУ-то ,а вероятно ти вдига и разхода освен дето отчита грешно