Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Kuga / Edge / Maverick / Explorer => Темата е започната от: viktor.n.m в 07 Февруари 2022 11:55:35

Заглавие: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: viktor.n.m в 07 Февруари 2022 11:55:35
Здравейте, търся споменатата крушка, намирам я само в мотопфое на цена, за която ми идва споменавам всички роднини на този който я е измислил  :o 123лв за крушка, луда работа  ??? . Ако някой може да ме насочи къде другаде в България мога да я намеря? Или идея за побългаряване също съм сколонен да пробвам :) и втора ръка става също, стига да работи. На крушката има този номер - 8v41-13n004-da , но до колкото разбирам ОЕМ номера е 1502594 .
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: Petar 1966 в 07 Февруари 2022 16:42:47
https://www.ebay.co.uk/p/1309788759
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: viktor.n.m в 07 Февруари 2022 17:12:57
Ибей съм го видял, търся в България за по ниска цена от мотопфое, а и в ибей са по 55+ паунда, което с доставка ще е по-скъпо.
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: FoMo4 в 07 Февруари 2022 19:02:00
Ако не намериш, купи 2 цокъла https://www.olx.bg/d/ad/tsokal-fasunga-za-lampa-t20-w21w-ednokontaktna-dva-provodnika-CID360-ID8Hcp1.html#49e404af3d
и 2 оранжеви крушки T20. Провери за всеки случай първо диаметъра на отвора, дали ще влезне крушката, но не би трябвало да имаш проблем.
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: viktor.n.m в 07 Февруари 2022 20:56:19
Eдва ли ще стане това, при крушката има надпис ph19w, а това е за 21W, но като идея е добро. И аз помислих да търся само крушката и да запоявам  (tooth) , но и нея не мога да намеря. Има подобни в Алито, но са ми съмнителни, а и те са по 30лв за бройка  ???
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: Alexi в 07 Февруари 2022 22:08:17
погледни пак цените на 2та варианта и пак прецени кое е съмнително и кое ще върши работа :)
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: saggy в 07 Февруари 2022 23:51:19
Виж в сайта на Осрам кой вариант точно предлагат за твоята Куга - https://www.osram.de/apps/gvlrg/en_COM (https://www.osram.de/apps/gvlrg/en_COM). Или намираш контактите на представителството на Осрам и проверяваш дали я имат налична, или пробваш с фирма, която продава техни продукти. Аз съм купувал автокрушки от Alfalight, които се намират на Г.М Димитров в ж.к. Дианабад - https://alfalightbg.com/%d0%b0%d0%b2%d1%82%d0%be%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%bf%d0%b8/ (https://alfalightbg.com/%d0%b0%d0%b2%d1%82%d0%be%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%bf%d0%b8/)
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: Pyrhel в 08 Февруари 2022 12:08:24
Стоп светлините на Фокус МК2.5 бяха с подобни мизерии, доста отдавна беше, но намерих на 1/3 от цената на МП в маслата.бг. Ако искаш им звънни, дано да имат и на приемливи цени. (beer)
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: viktor.n.m в 08 Февруари 2022 12:46:50
Благодаря колеги, ще разгледам всички предложени варианти. Засега пробвах сайтовете на колегата saggy, но греда там, продължавам търсенето :) Няма да дам на МП 123 лв за крушка за мигач, пък какво ще да става  ^-^ :)) 
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: zz_stefanov в 08 Февруари 2022 20:15:45
Цитат на: Pyrhel в 08 Февруари 2022 12:08:24
Стоп светлините на Фокус МК2.5 бяха с подобни мизерии, доста отдавна беше, но намерих на 1/3 от цената на МП в маслата.бг. Ако искаш им звънни, дано да имат и на приемливи цени. (beer)
На двама мъже и половина сме с PR21/5W https://www.avtochastionline24.bg/avto-krushki/krushki/pr21-5w .
Все си мислех че няма по голямо извращение от нея - на щанд не можеш да я намериш, но Кугата бие по точки. :)
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: FoMo4 в 08 Февруари 2022 20:51:38
На S MAX фейслифт задните мигачи са същите. Поради високата им цена, мигачите бяха преправени с цоклите от линка, който съм дал по горе и LED крушки като на снимката по долу. След като се махне стъклото на крушката, влиза перфектно на мястото на оригиналната. Заради голямия брой диоди, консумацията и е около 20 вата, което не води до "бързото премигване" като при изгоряла крушка.
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: viktor.n.m в 09 Февруари 2022 08:11:15
Цитат на: FoMo4 в 08 Февруари 2022 20:51:38
На S MAX фейслифт задните мигачи са същите. Поради високата им цена, мигачите бяха преправени с цоклите от линка, който съм дал по горе и LED крушки като на снимката по долу. След като се махне стъклото на крушката, влиза перфектно на мястото на оригиналната. Заради голямия брой диоди, консумацията и е около 20 вата, което не води до "бързото премигване" като при изгоряла крушка.

Благодаря Колега, мисля че намерих подобни крушки, ще погледнеш ли линка по-долу и да кажеш дали са същите?
https://www.olx.bg/d/ad/led-krushka-s-canbus-t20-7443-w21-5w-t20-7440-wy21w-i-t15-w16w-CID360-ID8p8Pv.html

И още един въпрос за цокъла от другата обява, той замества изцяло фабричния цокъл (тоест махам изцяло черната част от снимката по-долу) и свързвам жиците от колата към жиците на новия цокъл, правилно ли разбирам неща? Или премахвам само частта от старият, която държи крушката и свързвам 2-те жици от новия цокъл към пластините от на стария?
[attach=1]
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: ivchotr в 09 Февруари 2022 14:56:57
Китайците не са ли измислили заместители :D
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: FoMo4 в 09 Февруари 2022 16:25:16
Крушката е подобна, но на тези които съм слагал аз има стъклен буркан, който се наложи да махна за да вкарам крушката. Не знам какъв е диаметъра на тези от обявата и не съм сигурен дали ще влезнат. Иначе новия цокъл се връзва към 2та кабела на БУКСАТА, в която се включва оригиналната крушка. Тези дни ще сваля стопа, да снимам как е направено.
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: viktor.n.m в 10 Февруари 2022 09:21:58
Цитат на: FoMo4 в 09 Февруари 2022 16:25:16
Крушката е подобна, но на тези които съм слагал аз има стъклен буркан, който се наложи да махна за да вкарам крушката. Не знам какъв е диаметъра на тези от обявата и не съм сигурен дали ще влезнат. Иначе новия цокъл се връзва към 2та кабела на БУКСАТА, в която се включва оригиналната крушка. Тези дни ще сваля стопа, да снимам как е направено.

Отново благодаря Колега, за сега съм закрепил положението и мигача работи.
Цялата работа при мен дойде от там, че като взех Куга-та беше със спукан стоп, намерих си 2-ра ръка и при смяната крушката на стопа замина. Реших че като ще ходя да взимам крупка за стопа, трябва да взема и за мигача. Взех крушката с целия цокъл, защото не успях да я сваля само нея (после разбрах че е нямало как да я сваля) (rofl) . В магазина също не успяха да я махната и аз реших да се направя на хитър и почнах да я въртя, което разбирасе доведе до скъсване на жиците. Та от там дойде целия проблем. Сега съм наместил крушката, така че да се допират жиците и да свети, добавих и лепило, защото при вибрация се разместваше и спираше да работи, но това побългаряване едвали ще издържи дълго  (tooth)
Заглавие: Re: Крушка заден мигач Куга мк1
Публикувано от: ivchotr в 10 Февруари 2022 09:35:38
Временните неща се ползват най-дълго :D