Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Kuga / Edge / Maverick / Explorer => Темата е започната от: bobibp в 07 Март 2021 21:08:05

Заглавие: Чипосване на Форд Куга 2015г 1.5 бензин 150к
Публикувано от: bobibp в 07 Март 2021 21:08:05
Здравейте,
Разбрах че може Форд Куга 1.5 2015г ecoboost 150 конски сили да се чипоса до 180. Въпроса ми е това крие ли някакви рискове и тн. Гледам също, че има и такава разновидност на модела с 180 коне. Та може ли без проблем, без рискове за кутията, двигателя и тн, да се вдигне от 150 на 180?
Заглавие: Re: Чипосване на Форд Куга 2015г 1.5 бензин 150к
Публикувано от: Жоро Петков в 08 Март 2021 10:26:45
Теоритично не би трябвало да има абсолютно никакъв проблем, но при бензина ако гледаш заводските модификации разлика в нютоните няма. Т.е. единствената разлика между 150 и 180 ще е в максималната скорост.
Ако самия чип, който си гледал повишава и въртящия момент ще товариш всички възли по веригата. Със сигурност това ще доведе до някакво съкращаване на живота.
Заглавие: Re: Чипосване на Форд Куга 2015г 1.5 бензин 150к
Публикувано от: ivchotr в 09 Март 2021 22:32:38
Двигателите винаги се правят не на граничния си ресурс. Така че би трябвало да понесе още няколко коня отгоре без проблеми. Само дето ме съмнява единствено с чип да вдигнеш 30 коня отгоре.
Заглавие: Re: Чипосване на Форд Куга 2015г 1.5 бензин 150к
Публикувано от: Жоро Петков в 10 Март 2021 09:54:39
Качват ги и още как точно дизеловия двигател има вариации 150 и 180 коня. Обаче са само кончета, нютоните са еднакви. А всички чипове, неофициални, които съм виждал винаги добавят и разни нютони. Това несъмнено води до повишено износване.
В повечето английски форуми, в които съм чел са си доста доволни от чипосване към 180 коня (и с повишени нютони) и не са се оплаквали, но там хората сменят колите доста по-често.