Здравейте Колеги,
имам следния проблем с таблото на МК4 2.0, 140hp, tdci 2008г. Имам в предвид таблото, където е километража, където се виждат оборотите, температурата и т.н.
Работи когато си поиска. Един път паля и работи и в даден момент изчезва.
Когато изчезне ги няма светлините на километража –температура, скорост, обороти и т.н.
и като цъкнеш на мигач, няма го штракането, не свети и не цъка бутона на аварийните светлини ако ги пусна, радиото работи но осветлението му го няма, климатика също работи, но осветление няма ...
Стрелките на скороста, температурата, горивото и оборотите при изгасване в движение отиват в положение 0 (като при нестартиран автомобил).
Друг път паля и таблото го няма с паленето, после се появявава, изчезва от време на време и в даден момент заработва.
Една нощ изчезна на Враца и до София не се показа ... Карал съм сигурно с 60 км докато се добера до София.
Преди време бях правил неща по стартера и ми казаха, че може да е от това. Някъв блок зад стартера имало - могло да се е разкачило някое кабелче при ремонта.
Казаха ми, че ако след като спра и извадя ключа от стартера и светнело таблото, то значи е от този модул зад стартера.
В едно 80-90% от случаите когато таблото не работи, спра ли и извадя ли ключа и таблото светва, но има едни 10% в случайте когато и това не помага.
Ходих в мото пфое и там без да са инспектирали колата се произнесоха - таблото е (студена спойка), трябва смяна, но е адски скъпо.
Да си намеря табло втора употреба и да видя къде да си го сменя.
Може ли да изкажете мнение и евентуално къде в София би могло да се намери къдърен и коректен токаджия, който да може да ми помогне.
Предварително Благодаря за Вашите коментари.
Пробвай на 088осем53две37седем. Търси Ради. Човекът определено разбира и съм виждал бая бакшиши да ходят при него. Ама дали ще му се занимава с Форд това вече не мога да кажа.
Здравейте Колеги,
имам следния проблем с таблото на Ford Mondeo 2.0, , tdci 2009г. Имам в предвид таблото, където е километража, където се виждат оборотите, температурата и т.н.
Работи когато си поиска. Един път паля и работи и в даден момент изчезва.
Когато изчезне ги няма светлините на километража –температура, скорост, обороти и т.н.
и като цъкнеш на мигач, няма го штракането, не свети и не цъка бутона на аварийните светлини ако ги пусна, радиото работи но осветлението му го няма, климатика също работи, но осветление няма ...
Стрелките на скороста, температурата, горивото и оборотите при изгасване в движение отиват в положение 0 (като при нестартиран автомобил).
Друг път паля и таблото го няма с паленето, после се появявава, изчезва от време на време и в даден момент заработва.
Казаха ми, че ако след като спра и извадя ключа от стартера и светнело таблото, то значи е от този модул зад стартера.
В едно 80-90% от случаите когато таблото не работи, спра ли и извадя ли ключа и таблото светва, но има едни 10% в случайте когато и това не помага.Някой да се е сблъсквал с този проблем? Споделете
Здравей колега.Реши ли проблема с таблото?Сподели ,че и аз имам същия проблем и не зная какво да правя.Благодаря ти
От скорошна тема тук: https://fordbg.com/forum/index.php?topic=12155.msg143172#msg143172 колегата споменава за Фейсбук страницата на някой от Перник, който се занимава с електроника: https://www.facebook.com/FordGaragePk/
Виждат се поне няколко съобщения за ремонта на приборни табла. Прикачам изображение с най-прясното такова съобщение.
(Пиша по-подробно, защото виждам в подробностите на профила адрес на немски език)
Трябва да намерите сервиз занимаващ се с проблеми по електрическата инсталация. Те трябва да определят дали има проблем с електрическата инсталация на автомобила или някой от управляващите модули (приборното табло в случая). Ако е малкият дявол и проблемът е в електрическата инсталация (нарушена изолация на проводници или нещо подобно) - това е лесно. Ако проблемът е в таблото, то трябва да му се случи операцията от снимката. При добро стечение на обстоятелствата трябва да се презапоят няколко елемента по платката на таблото. Обаче самото установяване на проблемните места не е лесна и бърза работа.