Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: pmdc4 в 03 Март 2020 14:32:58

Заглавие: Цедка на маслопровода за турбото
Публикувано от: pmdc4 в 03 Март 2020 14:32:58
Колеги изчетох доста мнения
Че честото дефектиране на турбото на фокус с мах се дължи на замърсяването на цедка на маслопровода за турбото и спиране на смазването му логично е тази цедка да се почиства а не да се чака да гръмне турбото но не намерих описание как става или защо не се прилага ако някои знае нещо нека пише или да ме насочи кьм линк където е описано.
Заглавие: Re: Цедка на водопровода за турвото
Публикувано от: Pyrhel в 04 Март 2020 08:52:37
Кой двигател, кой Ц-Макс...
Заглавие: Re: Цедка на маслопровода за турбото
Публикувано от: Ozzie в 04 Март 2020 10:38:39
[attach=1]

1,6 TDCi MkI, най- вероятно...
Заглавие: Re: Цедка на маслопровода за турбото
Публикувано от: veniv в 04 Март 2020 19:33:22
А нужна ли е тази цедка?
Заглавие: Re: Цедка на маслопровода за турбото
Публикувано от: Gredarov в 04 Март 2020 20:55:11
Махай я и не се занимавай
Заглавие: Re: Цедка на маслопровода за турбото
Публикувано от: iwo_19 в 05 Март 2020 08:20:39
Маслопровода е на два болта, долу при блока и горе при турбото. Сваля се за 10 минути, чистиш маслопровода, продухваш, махаш цедката ако е изобщо там и сглобяваш. Хубаво е да се направи при смяна на маслото. Моята си беше свалена още в Италия. Но аз проверих , за всеки случай.