От няколко дни се появи следният проблем - сутрин или вечер, след като колата е престояла повече часове, отключвам си нормално, давам на контакт и когато трябва да завърти стартера - нищо, изчезва захранването и цялото табло изгасва. Проверявам клемите на акумулатора, но са здраво затегнати. И след това захранването се появява и всичко е наред. За няколко секунди на таблото излизат ден, месец и година за настройка. А ако съм карал и не минало много време и след това паля, проблема го няма. Идеи от какво може да изчезва захранването?
Акумулаторът в какво състояние е? Да не си за нов?
Преди 2 месеца го смених. Работи си идеално.
Виж масата на двигателя да не се е разхлабила.
От 2 - 3 дни проблемът изчезна от само себе си, без външна намеса. Странна работа.
Преди да изчезне пробва ли с някаква диагностика дали ще изпише грешка? Примерно вграденото диагностично меню на форд.
Ами не бяха нещата от мненията на колегите по горе и вече обмислях да записвам час за диагностика, но засега отпада.