Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: Ilian Petrov в 19 Февруари 2020 09:08:26

Заглавие: Изчезва захранването при първо палене - Фокус 2.0 Дуратек
Публикувано от: Ilian Petrov в 19 Февруари 2020 09:08:26
От няколко дни се появи следният проблем - сутрин или вечер, след като колата е престояла повече часове, отключвам си нормално, давам на контакт и когато трябва да завърти стартера - нищо, изчезва захранването и цялото табло изгасва. Проверявам клемите на акумулатора, но са здраво затегнати. И след това захранването се появява и всичко е наред. За няколко секунди на таблото излизат ден, месец и година за настройка. А ако съм карал и не минало много време и след това паля, проблема го няма. Идеи от какво може да изчезва захранването?
Заглавие: Re: Изчезва захранването при първо палене - Фокус 2.0 Дуратек
Публикувано от: Bizu в 19 Февруари 2020 20:09:56
Акумулаторът в какво състояние е? Да не си за нов?
Заглавие: Re: Изчезва захранването при първо палене - Фокус 2.0 Дуратек
Публикувано от: Ilian Petrov в 20 Февруари 2020 08:58:13
Преди 2 месеца го смених. Работи си идеално.
Заглавие: Re: Изчезва захранването при първо палене - Фокус 2.0 Дуратек
Публикувано от: ivchotr в 20 Февруари 2020 22:02:52
Виж масата на двигателя да не се е разхлабила.
Заглавие: Re: Изчезва захранването при първо палене - Фокус 2.0 Дуратек
Публикувано от: Ilian Petrov в 24 Февруари 2020 08:52:08
От 2 - 3 дни проблемът изчезна от само себе си, без външна намеса. Странна работа.
Заглавие: Re: Изчезва захранването при първо палене - Фокус 2.0 Дуратек
Публикувано от: saggy в 24 Февруари 2020 10:42:16
Преди да изчезне пробва ли с някаква диагностика дали ще изпише грешка? Примерно вграденото диагностично меню на форд.
Заглавие: Re: Изчезва захранването при първо палене - Фокус 2.0 Дуратек
Публикувано от: Ilian Petrov в 24 Февруари 2020 13:31:46
Ами не бяха нещата от мненията на колегите по горе и вече обмислях да записвам час за диагностика, но засега отпада.