Здравейте колеги.От скоро колата стана доста шумна и се наложи да легна и да огледам от къде идва проблема.Оказа се, че така наречената гъвкава тръба на изпускателна система просто в единия край се е откъснала.Въпросът ми е може ли да се замени с твърда тръба?
Не. Продават се меки връзки и дали ще сложиш мека или тръба, работата е една и съща.
Ролята на гъвката връзка е да компенсира вибрациите които се получават при работа на двигателя, така че твърда тръба не е опция, понеже сигурно ще свърши по- бързо от меката.
Провери как са тампоните на двигателя и скоростната кутия.
Благодаря за отговорите.Може ли да се смени само меката връзка или трябва и тръбата да се сменя?Ако може само меката връзка кой модел е по-удачен Модел 1 (https://i.postimg.cc/7YFsTV1s/1.jpg) или Модел 2 (https://i.postimg.cc/zGTdwg0J/2.jpg) ?
все тая, коя ще избереш, стига да е със същата дължина като старата