Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: Иван Добрев в 31 Декември 2019 13:09:57

Заглавие: Местят ли се в дълбочина задните седалки.
Публикувано от: Иван Добрев в 31 Декември 2019 13:09:57
Здравейте колеги. От скоро имам ц-макс 2009г. И още несъм разучил всичко. Та питането ми е могат ли задните седалки да се преместват в дълбочина към багажника за да е по -просторно на децата отзад. Благодаря ви предварително и весело посрещане на Нова година.
Заглавие: Re: Местят ли се в дълбочина задните седалки.
Публикувано от: Ozzie в 01 Януари 2020 16:14:22
Някой май могат (моите), други май не. Движението е назад и навътре към надлъжната ос.
За целта, първо трябва средната седалка да се "сгъне" в багажника. В предната ѝ част, от долната страна има ръчка с която се освобождава заключването, вдига се нагоре и остава права в багажника.
Ако в ъглите на страничните седалки имаш ръчка която се дърпа, то вероятно можеш да ги мръднеш по описания начин.
Има клипчета в ю-тубе.
Заглавие: Re: Местят ли се в дълбочина задните седалки.
Публикувано от: Ozzie в 21 Януари 2020 11:38:24
Пускам снимка, къде се намира въпросната "дръжка" за откопчаването на средната седалка и каква позиция заема, след вдигането, с уточнението, че умишлено седалката не е вдигната докрай, заради снимката.
Заглавие: Re: Местят ли се в дълбочина задните седалки.
Публикувано от: Gredarov в 21 Януари 2020 15:31:55
Моите не са със този захват. Явно са няколко модела.
Заглавие: Re: Местят ли се в дълбочина задните седалки.
Публикувано от: Иван Добрев в 22 Януари 2020 07:43:55
Благодаря колега. Ще пробвам да видя дали моя захват е същия и дали ще стане.
Заглавие: Re: Местят ли се в дълбочина задните седалки.
Публикувано от: Ozzie в 03 Февруари 2020 18:21:42
А това са ръчките в страничните седалки, чрез които се освобождава плъзгащия механизъм.
Заглавие: Re: Местят ли се в дълбочина задните седалки.
Публикувано от: Иван Добрев в 22 Февруари 2020 14:39:22
Нямам такива ръчки колега..
Заглавие: Re: Местят ли се в дълбочина задните седалки.
Публикувано от: Ozzie в 22 Февруари 2020 17:29:57
Може да е от полза за други, които имат тази опция, а не знаят.
Мислех, че са серийни, но явно е според поръчката на клиента.