Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Mondeo => Темата е започната от: begov.p в 27 Декември 2019 11:48:03

Заглавие: Шум/стържене в движение
Публикувано от: begov.p в 27 Декември 2019 11:48:03
Здравейте,

В движение от 50км на горе при въртене на волана в двете посоки се чува шум като стържене и колкото е по висока скоростта толкова по силно е стържене то.за да се чуе е необходимо съвсем леко да се премести волана. Някой имал ли е подобен проблем и от какво може да е проблема. Благодаря
Заглавие: Re: Шум/стържене в движение
Публикувано от: ivchotr в 27 Декември 2019 17:04:22
Къде го чуваш това стържене?
Заглавие: Re: Шум/стържене в движение
Публикувано от: Bizu в 27 Декември 2019 17:07:11
Аз имах такъв проблем на стария форд. Мисля че се оказаха лагер на главина. Проверявал ли си ги?
Заглавие: Re: Шум/стържене в движение
Публикувано от: ivchotr в 27 Декември 2019 19:28:30
Лагерите на главините обикновено започват да вият дори когато се кара направо. Виенето се усилва колкото повече се кара колата. Ако нищо не опира по колелата при завиването им, е възможно хидравличната помпа на хидравлика да се обажда.
Заглавие: Re: Шум/стържене в движение
Публикувано от: Bizu в 27 Декември 2019 20:32:53
Цитат на: ivchotr в 27 Декември 2019 19:28:30
Лагерите на главините обикновено започват да вият дори когато се кара направо. Виенето се усилва колкото повече се кара колата. Ако нищо не опира по колелата при завиването им, е възможно хидравличната помпа на хидравлика да се обажда.

При мен при каране направо не стържеше, а само когато тръгнеш да въртиш волана на ляво или дясно, т.е. както точно го е описал колегата по-горе.
Заглавие: Re: Шум/стържене в движение
Публикувано от: Alexi в 27 Декември 2019 21:19:12
според мен също е тръгнал лагер на главина .. отначало се обажда само в завой щото натиска на съответното колело рязко се увеличава
Заглавие: Re: Шум/стържене в движение
Публикувано от: begov.p в 28 Декември 2019 21:56:15
Стърженето се усеща на волана като лека вибрация и звук съответно.Не опира нищо на гумите иначе под 50 пак би трябвало да се усети.Не съм проверявал главината, явно ще я проверя сега. Мерси много