Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: stefato в 21 Май 2019 22:09:38

Заглавие: Парно / климатик
Публикувано от: stefato в 21 Май 2019 22:09:38
Ще карам директно.. дори и след смяната на филтъра в купето, климатизацията не е както трябва. Днес се направих на разбирач и видях, че при пуснато парно някъде под жабката има свистене и въздуховодите не духат както трябва. Все едно струята се губи някъде. Имаме ли човек във форума, който разбира от това?
Заглавие: Re: Парно / климатик
Публикувано от: stefato в 23 Май 2019 11:37:37
Явно на никой не му се е случвало и никой няма идея от какво може да е  ???
Заглавие: Re: Парно / климатик
Публикувано от: iwo_19 в 23 Май 2019 19:21:00
Ами  след радиатора на климатика има въздухопроводи за горе , долу , на стъклото   и т.н.  Не си написал климатик ли е  или климатроник и хората гадаят :
може да имаш изгорели маншончета на тръбопроводите и да се разсейва въздушната струя
може да имаш запекло жило за клапите  или прецакано моторче за клапите
може да имаш спукан въздухопровод и от там да има разсейки от струята
може и на сервиз да идеш да поразглобят малко и да ти кажат дунапрен и лепило за 10 лв ли е нужно  или някое моторче за 110 лв.
Сега да залагаме !
Заглавие: Re: Парно / климатик
Публикувано от: stefato в 24 Май 2019 09:51:18
Цитат на: iwo_19 в 23 Май 2019 19:21:00
Ами  след радиатора на климатика има въздухопроводи за горе , долу , на стъклото   и т.н.  Не си написал климатик ли е  или климатроник и хората гадаят :
може да имаш изгорели маншончета на тръбопроводите и да се разсейва въздушната струя
може да имаш запекло жило за клапите  или прецакано моторче за клапите
може да имаш спукан въздухопровод и от там да има разсейки от струята
може и на сервиз да идеш да поразглобят малко и да ти кажат дунапрен и лепило за 10 лв ли е нужно  или някое моторче за 110 лв.
Сега да залагаме !


В крайна сметка никой не те задължава да пишеш по темата, не смятам, че е нужно да се заяждаме. Въпреки "оригиналният" ти и леко обиден отговор, благодаря за предположенията. На твоя въпрос дали е климатик или климатроник отговора е в заглавието. Предполагам, че с дунапрен ще се оправят нещата.


п.п - темата е за триене.
Заглавие: Re: Парно / климатик
Публикувано от: iwo_19 в 24 Май 2019 13:59:45
Писах ти подробно предположенията , защото може да са много неща и без отваряне само може да се гадае, отделно ти настояваше за някакво мнение. Да случвало ми се е , на няколко коли съм отварял парното, в повечето случаи се оказват опечени уплътнители , но при теб щом духа с толкова разсеики може да е и клапа. Не е сложно и скъпо зе ремонт , но има много разглобяване в централната конзола.