Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: nasioman в 16 Март 2019 20:44:09

Заглавие: Проблем с дисплей на борд комптър
Публикувано от: nasioman в 16 Март 2019 20:44:09
Здравейте,

Имам проблем с дисплея на борд компютъра на Форд фокус 2/2009г.От вчера не показва нищо,само подцветката на таблото свети. Всички други лампи светят нормално. Всичко работи без копчетата на темпомата ,но незнам дали двата проблема са свързани. Пробвах да сваля акумулатора за 5 минути но не помогна. Тази сутрин отново проработи но само за малко.

Много ще съм благодарен ако споделите мнения и добър сервиз  в София/Търново в който ще се съгласят да разследват проблема.
Заглавие: Re: Проблем с дисплей на борд комптър
Публикувано от: ivchotr в 17 Март 2019 11:20:04
В Търново потърси Мозъка. Боян се казва, де. В сервиза на Лудия, при бензиностанция "Газпром" на влизане в града откъм София. Преди последния разклон за Леденик в посока Търново. Предполагам се сещаш. Ето ТОВА (https://www.vbox7.com/play:75dd201e) е мястото.
Заглавие: Re: Проблем с дисплей на борд комптър
Публикувано от: ADiDimitrov в 17 Март 2019 11:44:01
Залагам на студена спойка на лентовия кабел! Сваляне презапояване и евентуално ще проработи!
Заглавие: Re: Проблем с дисплей на борд комптър
Публикувано от: nasioman в 17 Март 2019 14:19:07
Цитат на: ivchotr в 17 Март 2019 11:20:04
В Търново потърси Мозъка. Боян се казва, де. В сервиза на Лудия, при бензиностанция "Газпром" на влизане в града откъм София. Преди последния разклон за Леденик в посока Търново. Предполагам се сещаш. Ето ТОВА (https://www.vbox7.com/play:75dd201e) е мястото.

Да знам мястото,незнаех обаче че има сервиз. Благодаря много
Заглавие: Re: Проблем с дисплей на борд комптър
Публикувано от: Braynoff в 09 Май 2019 17:49:31
Цитат на: nasioman в 16 Март 2019 20:44:09
Здравейте,

Имам проблем с дисплея на борд компютъра на Форд фокус 2/2009г.От вчера не показва нищо,само подцветката на таблото свети. Всички други лампи светят нормално. Всичко работи без копчетата на темпомата ,но незнам дали двата проблема са свързани. Пробвах да сваля акумулатора за 5 минути но не помогна. Тази сутрин отново проработи но само за малко.

Много ще съм благодарен ако споделите мнения и добър сервиз  в София/Търново в който ще се съгласят да разследват проблема.

Здравей,

Успя ли да си решиш проблема и ако да, как?
Същият се прояви и при мен тази вечер, а до сутринта всичко беше ОК.
Заглавие: Re: Проблем с дисплей на борд комптър
Публикувано от: Braynoff в 09 Май 2019 22:34:17
Колегата nasioman има точно два поста - веднъж, когато е пуснал темата и втори път, когато е благодарил. Очевидно, няма да отговори на моя въпрос, затова ще съм благодарен на всички останали, които могат да дадат отговор на въпроса ми. За разлика от nasioman, ще напиша как се решава този проблем, когато имам положителен резултат.
Заглавие: Re: Проблем с дисплей на борд комптър
Публикувано от: nasioman в 09 Май 2019 22:56:09
Цитат на: Braynoff в 09 Май 2019 22:34:17
Колегата nasioman има точно два поста - веднъж, когато е пуснал темата и втори път, когато е благодарил. Очевидно, няма да отговори на моя въпрос, затова ще съм благодарен на всички останали, които могат да дадат отговор на въпроса ми. За разлика от nasioman, ще напиша как се решава този проблем, когато имам положителен резултат.

Колега Braynoff  щом не съм ти отговорил може би не съм видял поста ти ... но както и да е.  При мен проблемът го реших като смених таблото. Не успях да намеря някой които му се занимава да търси проблема без схема .
Заглавие: Re: Проблем с дисплей на борд комптър
Публикувано от: Braynoff в 10 Май 2019 08:11:28
Цитат на: nasioman в 09 Май 2019 22:56:09
Колега Braynoff  щом не съм ти отговорил може би не съм видял поста ти ... но както и да е.  При мен проблемът го реших като смених таблото. Не успях да намеря някой които му се занимава да търси проблема без схема .

Дори и при  в сервиза на Лудия, при бензиностанция "Газпром" ли?
Заглавие: Re: Проблем с дисплей на борд комптър
Публикувано от: Braynoff в 10 Май 2019 17:27:56
Ъпдейт от тази сутрин - всичко беше ОК, дано да е било нещо моментно. От  9 месеца я карам, до сега не се беше случвало нещо подобно.
Заглавие: Re: Проблем с дисплей на борд комптър
Публикувано от: Braynoff в 11 Май 2019 14:04:35
Цитат на: nasioman в 09 Май 2019 22:56:09
Колега Braynoff  щом не съм ти отговорил може би не съм видял поста ти ... но както и да е.  При мен проблемът го реших като смених таблото. Не успях да намеря някой които му се занимава да търси проблема без схема .

И аз купих табло. Предстои обучението му.
Заглавие: Re: Проблем с дисплей на борд комптър
Публикувано от: ivopolr в 11 Май 2019 16:23:22
Цитат на: Braynoff в 11 Май 2019 14:04:35
Проблемът тази сутрин отново се появи. От къде и за колко си купи табло?
То добре ще си намериш табло, махимум 100лв., повече не давай за втора употреба, но после трябва да го сдвоиш с имобилайзера и да програмираш в паметта му ключовете си. Има писано по тази тема във форума.
Заглавие: Re: Проблем с дисплей на борд комптър
Публикувано от: Braynoff в 11 Май 2019 17:54:48
Цитат на: ivopolr в 11 Май 2019 16:23:22
То добре ще си намериш табло, махимум 100лв., повече не давай за втора употреба, но после трябва да го сдвоиш с имобилайзера и да програмираш в паметта му ключовете си. Има писано по тази тема във форума.

Да, днес купих от съседния град за 70 лв. В понеделник ще го обучава служител на Мото Пфое, ще го програмира и каквото е необходимо там.