Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Mondeo => Темата е започната от: Станимир Иванов Иванов в 22 Октомври 2018 15:42:08

Заглавие: Смаяна на ксенонови с обикновени фарове на Модео МК3
Публикувано от: Станимир Иванов Иванов в 22 Октомври 2018 15:42:08
Здравейте колеги . Тъй , като вече ми писна от ремонти и чуденки по ксеноновите фарове реших да ги сменя с халогенни  . Та въпроса ми е възможно ли е това изобщо да стане , трябва ли да се преправя буксата която влиза във фаровете , дали няма да има някакви проблеми след това по компютри и т.н. Ще се радвам на всякакви коментари по темата , че моите майстори работят на принципа проба -грешка и не ми се дават още едни пари за фарове на вятъра.
Заглавие: Re: Смаяна на ксенонови с обикновени фарове на Модео МК3
Публикувано от: Запрян Б. в 24 Октомври 2018 14:43:28
Цитат на: Станимир Иванов Иванов в 22 Октомври 2018 15:42:08
Здравейте колеги . Тъй , като вече ми писна от ремонти и чуденки по ксеноновите фарове реших да ги сменя с халогенни  . Та въпроса ми е възможно ли е това изобщо да стане , трябва ли да се преправя буксата която влиза във фаровете , дали няма да има някакви проблеми след това по компютри и т.н. Ще се радвам на всякакви коментари по темата , че моите майстори работят на принципа проба -грешка и не ми се дават още едни пари за фарове на вятъра.

Различни букси са, но с препряване става няма проблем. И аз бях с оригинален ксенон, но се захаби и почти не осветяваше. Тъй като имах и халогенни фарове реших да ги сменя и не се оплаквам. Успех !
Заглавие: Re: Смаяна на ксенонови с обикновени фарове на Модео МК3
Публикувано от: V.Buzev в 25 Октомври 2018 14:11:20
Какви толкова чуденки и проблеми имаш с ксеноновите фарове?
Сподели, може да помогнем.
Ако пък си решил твърдо мога да ти предложа бартер халогенни за ксеноновите ти фарове :)
Заглавие: Re: Смаяна на ксенонови с обикновени фарове на Модео МК3
Публикувано от: Mondeicho в 13 Ноември 2018 17:26:42
И на мен ми стана интересно  :o
Заглавие: Re: Смаяна на ксенонови с обикновени фарове на Модео МК3
Публикувано от: koill1980 в 31 Октомври 2021 22:37:24
Малко е стара темата но да попитам, аз пък реших на да сменя точно по обратен ред, от халогенен към ксенон ( изпаднаха ми едни фабрични ксенони) но като ги поставя, светват за секунда и изгасват, трябва ли някаква настройка на софтуера на колата за да станат
Заглавие: Re: Смаяна на ксенонови с обикновени фарове на Модео МК3
Публикувано от: zloster в 01 Ноември 2021 10:27:35
Сетих се, че има друга подобна тема за фарове: https://fordbg.com/forum/index.php?topic=12091
Човекът описва същото (от ксенон към халоген), но споменава че е трябвало да се "пипне" нещо по инсталацията (предполагам някой проводник си сменя мястото на кой крак на букса трябва да е). Т.е. и при обратният процес (от халоген към ксенон) очаквам да трябва такова разместване.
Заглавие: Re: Смаяна на ксенонови с обикновени фарове на Модео МК3
Публикувано от: Mondeicho в 01 Ноември 2021 13:44:39
Свързването за ксенон и халогени е различно. Необходимо е да се набави схемата за съответния вид за да няма проблеми. Също така е хубаво ксеноновата лупа да се рециклира преди монтажа на фаровете за да не се изненадаш неприятно, че ксеноновата крушка не свети добре (rofl)